.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 .: Online
Stránku si právě čtou 3 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Bože ochraňuj Česko, aneb Kdopak se nám to znovu zesměšnil…?

Břetislav Olšer - Společnost - 25. 03. 2009 - 2495 přečtení

Bylo to nejurputněnší ztrapňování v české politické historii. Naši socialisté, nadrženi na vládnutí, dostali zřejmě střevní potíž ze své mocenské horečky, když se čtyřikrát málem potento při pokusech hlasování o vyslovení nedůvěry Topolánkově vládě. Nic jiného nečinili, jen voličům slibovali nesplinitelné a bedlivě sledovali, kdy se ODS zaškobrtne a sotva si některý z jejích členů jen uprdl, hned to byl důvod pro hlasování o sesazení vlády. http://olser.czNaposledy, když fiškuntál Dalík zapomněl, že se novinářům nedá věřit ani nos mezi očima, pak čunkiáda v podání poslance Wolfa, tajemná Šloufova schůzka v hotelu Savoy a byl z toho pátý pokus pro dva - ČSSD a ODS.

Už ani neskrývali, jak se třesou, aby si konečně rozdělili lukrativní posty, které jim zabírali nenasytní politici koalice. Vládní se drželi, až z toho na ně šly svalové křeče svěračů, jejich oponenti už měli odřené lokty, jak se drali za svým snem o závratné kariéře.

“Nechceme vládu z přeběhlíků, chceme vládu svrhnout s přeběhlíky!” dala by se parafrázovat slova Jiřího Paroubka. Velmi zvláštní filosofie, projevující se hlavně u slabých jedinců, jimž život neustlal na růžích a jež svoji duševní bezmocností nahrazují hrubou silou a populismem, hraničícím s demagogií nenaplnitelných slibů.

Čím větší zmatky, tím líp! Obě strany mají toto společné předvolební krédo. Napřed totálně všechny otrávili regulačními poplatky, jedni je chtěli, jiní kvůli nim způsobili oranžové tsunami.

Potom svými postpubertálními klukovinami vzájemně znejistili šéfstvo EU až v Bruselu a nakonec se “plynová” vláda premiéra Topolánka nechala zpochybnit Dalíkem a socialisty. Stokrát opakovaná lež se stala virtuální pravdou…

Kdysi platilo: třikrát a dost, což by se mělo z justice a trestaneckého oboru přenést možná i do Sněmovny. Tentokrát by mohlo platit: pětkrát a dost… Sabotáž ale vyšla!

I díky komunistům, kteří kupodivu tvrdili, že vláda jim nesedí, jelikož zavinila “chronický úpadek demokracie a politickou korupci”… Pokud byl někdo pořád na vážkách, namyšlený projev Bursíka ho přesvědčil, že s takovou vládou tedy ne…

A také kajícnice - bývalé poslankyně SZ Jakubková a Zubová, které pokorně navštívily mezi jednáním kancelář šéfa poslanců ODS Petra Tluchoře a premiéra Topolánka, jenž však odmítl návrhy Jakubkové mj. požádat sněmovnu o důvěru vládě…

Přišlo i na Dařbujána a Pandrholu. “Slípka běhala po dvorku s useknutou hlavou, čuníka nebylo možné zabít - i v našem světě pana Čunka nebylo možné dostat před soud,” řekl Zaorálek s odkazem na údajnou úplatkářskou aféru předsedy KDU-ČSL.

Další, byť jen Pyrhovo vítězství ducha nad hmotou. Děkujeme, pošesté už naštěstí nebude! Polibek smrti na rozloučenou. Nebude vadit opozici, že rozdíl jednoho hlasu přeběhlíků jí nedává mandát k ničemu…?

Budete se teď ve Sněmovně nudit? Kupte si medvídka Mývala, nebo Snítilého a Melčáka…

A ještě něco za vyučenou. Něco hned a něco až budete utíkat…

God save the Czech republic!

Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 25.03.2009 19:32:35     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - ivo-hary (@fofr)
Titulek:
Tak nevím, co na aktuální politickou tematiku řeknou ostaní ... . Mi se to líbí, ovšem nezapírám, že se toto plně shoduje s mým vlastním politickým míněním. I přes tuto subjektivně zabarvenou optiku si myslím, že je to napsáno dostatečně svižně se správným zaujetím, což má pro fejeton zásadní význam, protože ten prezentuje osobní stanovisko, ne pokus o jakýsi chladný neosobní komentář. Má to vstupní představení tématu, které okamžitě vtáhne do děje, i urputně přímočarou pointu.

Komentář ze dne: 25.03.2009 19:53:03     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (poezie@postreh.com)
Titulek:
co k tomu dodat, snad jen, že nevím, koho bych v předšasných volbách volil, byť zde cítím svou občanskou povinnost (respektive právo)
ODS - vlastní kapsy si mastící stranu, která schvaluje v zájmu horních deseti tisíc, do který u nás naštěstí už někdo patří :o)
ČSSD - stranu prahnoucí po moci a z oranžova se, díky panu Paroubkovi, zbarvující do ruda
KDU-ČSL - ach zminovaná čunkiáda a už od pohledu na osoby nepříjemá strana, pro kterou platí "kam vítr, tam plášť"
KSČM - nikdy, jak psal pan Olšer o tom jak tato strana mluvila o porušování demokracie přišlo mi na mysl vyprávění z Krásných ztrát, kde byl jeden z poradců prezidenta Havla a vyprávěl o jednom textu, kde inženýr mluvil odborně o obrazech, papež o antikoncepci,....
ZELENÍ - v minulých volbách jsem je volil jen proto, že se mi zdáli jako nejmenším zlem a opak byl pravdou, nové daně a dotace na nesmyslné ekologické projekty (sluneční elektrárna na místě, kde nesvítí - rarita mého kraje)

je špatné položit vládu (ať je jaká chce) v době krize a v době, kdy předsedáme EU, je to destabilizace

Komentář ze dne: 25.03.2009 20:05:29     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek: Bože ochraňuj Česko, aneb Kdopak se nám to znovu zesměšnil…?
Fejeton - jedna báseň, mávše, co má míít - rychlá reakce na aktuální téma, znalost věci, smysl pro humor, velmi dobré vyjádření. Netvrdím, že se vším souhlasím, ale fejeton se mi líbí, pořád se mám od koho učit. Ale koho bych volila - to také nevím. Nějak už mě stačili zklamat všichni. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz