.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 .: Online
Stránku si právě čte 54 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Volská oka EU voleb

Pavel Kotrba - Fejetony - 28. 05. 2009 - 4267 přečtení

Syrová, naměkko, natvrdo... kdo si co dá

Zase je to tady. Ptáte se, co? Já občas taky, ale v podstatě to má jediné pojmenování. Volby. V nadcházejících dnech se opět zvednou masy lidí, očekávám krásných třicet procent voličů, a půjdou vhodit kus papíru se jmény, která jim nic neříkají do urny. I když do Evropského parlamentu může kandidovat kdokoli, stejně se vše točí okolo předních politických stran a jejich masivní kampaně za peníze voličů (ve volebním období jsou to voliči a potom daňoví poplatníci). Reportéři ještě stráví mnoho nocí nad materiály, které sesbírají během meetingů na různých místech republiky. Je mně jich upřímně líto, protože je to práce opět zbytečná a opět o tom samém. Při představě „eurovoleb" se jen děsím, těch předčasných, které zavinila drzost, neurvalost a mocichtivost předsedy sociálních demokratů Jiřího Paroubka. Prostě nic, co by nikdo z nás nevěděl.

Nikdy jsem se nepřikláněl ani k pravici, ani k levici a snažil být se nestraník a pozorovat, co kdo nabízí, ale ono je to jedno, každý nabízí, jen to co se mu hodí. A když už přijdou s reformou, která není sice populární, ale přinese peníze do státní kasy, která je vymetená jako krámek po Vánocích, je zle. Ale dost již vážných věcí. Pojďme to vzít s humorem, protože humor a hudba jsou nejlepšími přáteli v nejtěžších chvílích života člověka (upravená citace z filmu Dva lidi v zoo).

Hit letošních voleb je ojedinělý a na Zemi takřka nevídaný. UFOni na meetingu ČSSD a pár vajec do vola. Neobvyklá kombinace, že?! Až jsem se v pondělí ráno divil tomu, že se nenachomýtli i komanči, kteří jsou v naší republice po mnoho let stálou atrakcí a středem zájmu nejen na poutích. Naše největší šláfencimra je jich skoro plná.  Jen se jim více potí ruce. To jak se pevně drží růžičkářů, kteří si na ně už upilovali trní. Na planinách je není tak vidět, raději se drží ve stínu a číhají ze zálohy. Podávají vajíčka a tváří se nevinně. Cíl je jasný a obří - sic ne tak na výšku, ale s roztaženýma rukama dokáže zabrat plochu i několika hajzlíků najednou. Není divu, do toho se pak střílí jedna radost.  Nikde se ale nepíše, jaká vajíčka jsou v trendu vrhačů. Zatím jsem zahlédl jen ta syrová na ceduli Lidového domu tak nelidově pokřtěného. Jedna fotografie je neakceptovatelný vzorek z čehokoli, natož z něčeho tak malého, jako je vejce. Nejspíše preferují tříštivou a místy až tahavou sílu produktů. Určitě to vypadá moc dobře, když se žloutek ve spojení s bílkem rozprostřou. Kdyby svítilo více slunce, stačilo by popepřit a byla by z toho výtečná volská oka - přesně jako ze čtvrté cenové, kterou naše vláda bezpochyby je, ale prezentuje se jako Cafe Imperial. Vejce na hniličku by byla jistě lepší variantou. Při transportu na meeting nenesou takové náklady na zajištění jejich bezpečnosti a můžou se nosit i po kapsách. Náraz je intenzivnější, a když je i dobře mířený, zabrání řečníkovi dalšímu vypouštění pukavců z huby.  Kdybych mohl upřednostnit určitou úpravu, byl bych pro vajíčka natvrdo. Náraz jistě nekompromisně protrhne i instalované deštníky, potřísní nabouchanou ochranku a ještě stačí znemožnit dotyčného.

Vážení, co si budeme nalhávat. Všechny vaječné útoky jsou marné a nic nezmění. Politici si už dávno zvykli na zesměšňování z davu. Hlavní je pro ně upoutat pozornost. Pokud se najde v zástupu lidí slabší jedinec, který se zhlédne v jejich projevech, nastává situace tolikrát opakovaná v dějinách lidstva. Jediným slovem fanatismus v umírněné podobě. Je mi líto, že předvolební meetingy nejsou v období Velikonoc. Vrhači by mohli házet neobvyklé kraslice v podobě pestrobarevných dlažebních kostek. To už by mělo žádoucí efekt.Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 27.05.2009 20:29:22     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek: Volská oka EU voleb
Pájo, myslím, že ani to by nepomohlo - jak jdu tím zdejším světem, mám dojem, že na některé "zvolené"je všechno málo. Omezenost, hloupost, nadutost, ziskuchtivost a touha po moci a vládě se nedá vytlouct. Ta sa dá pouze nezvolit, jenže se hned nedá poznat. Neustále se opakuje to stejné - nespokojenost s těmi, co vládnou - předvolevní guláš a sliby - volby - nová vláda - nesplnění slibů - nespokojenost s vládou - nové volby ....a pořád dokola.
Je naprosto jedno, kdo vládne, všechno je v lidech a ti jsou - různí, jak je známo.
Jinak chválím rychlou reakci na probíhající skutečnosti.

Komentář ze dne: 28.05.2009 21:30:51     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - ivo-hary (@fofr)
Titulek: ??
" Vrhači by mohli házet neobvyklé kraslice v podobě pestrobarevných dlažebních kostek. To už by mělo žádoucí efekt.
"
Při vší úctě, co je toto prosím Tě za blábol. Píšu tak surově, jaký byl můj pocit, když jsem na tyto řádky narazil. Velmi by mne zajímalo, jaký žádoucí efekt by toto násilné řešení mělo.
...
Jistě, z netových diskusí znám podobných výkřiků několik přehršlí habadějů, i Sládek (ne)blahé paměti končil každý svůj projev výzvou k "házení do Vltavy". Stejně tak volání po další - někdo píše druhé, jiný třetí, jsou i tací, co o čtvrté v pořadí - pražské defenestraci. Jakoby už nikomu nedocházelo, že po každě defenestraci následovalo jakousi asi náhodou období ničivých válek, které úplně zriunovalo do té doby prosperující zemi ...
Trochu jsem se rozvášnil, nu občas se to stane.

  
Komentář ze dne: 28.05.2009 21:46:21     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Kozííí] - Pavel Kotrba (poezie@postreh.com)
Titulek: Re: ??
je to jen fejeton, pousmát, zamyslet a jít pryč, kdybych to psal v zamyšlení, bylo by to něco jiného... prosím berte vše v tomto článku jako ironii, toho co se děje v ČR, ani dlažební kostky nejsou řešení, ony bohužel, ani dialogy nic neřeší.
omlouvám se Hary, za to rozhořčení, jsem pacifista a na nikoho bych vejce neházel, ani kameny, když se mi něco nelíbí vystačím si s pískotem nebo pouhým odchodem ze sálu.

    
Komentář ze dne: 28.05.2009 21:57:28     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - ivo-hary (@fofr)
Titulek: Re: Re: ??
tak to "La pardone" :) .... jinak mi to k Tobě moc nesedělo, opravdu ... Já osobně bych si snad i jedno vejce hodil, ale nesměla by to být masová akce, ale můj spontánní, byť neoriginální, nápad ...
My ateisté střelení buddhismem víme, že pokrok v myšlení je sice neodvratný, ale jde to moc a moc pomalu a občas se zdá, že to jde i nazpátek, ale ono to jde, my tomu věříme ... A tak jednou i smysluplné dialogy budou, vydrží-li ovšem tato planeta ..

      
Komentář ze dne: 29.05.2009 01:14:46     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re: Re: Re: ??
No vida, jak hezky zpracováno... Já už postahoval výběr nejlepších fotek, ale bohužel fyzika je přednější - doufám, že přes víkend stihnu sesmolit smysluplný grant. V pondělí je poslední šance, jak získat peníze pro rekonstrukci Postřehu - odesláním žádosti o grant.

Komentář ze dne: 29.05.2009 12:26:02     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Manik (bikemanbartik@seznam.cz)
Titulek: re
Otázkou je proč se pořád najde tolik idiotů, co budou opět volit naše dvě nejsilnější strany. Vidíme, že to nefunguje a stejně nezkusíme volit jinou stranu. Ani to nezkusíme. O těch, co volí komunisty ani nemluvě - strany jako DS a KSČM by se opravdu měly zakázat...

Jinak fejeton mě moc neoslovil, přišel mi takový umělý...

  
Komentář ze dne: 29.05.2009 14:22:08     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - pavel kotrba (@)
Titulek: Re: re
díky, rozumím, próza není můj obor a mám v ní mezery jako Grand Kaňon.
Máš za strany nějakou milou alternativu? Nechal bych se třeba inspirovat a pročetl si jejich volební program a popřípadě bych je volil :o)

    
Komentář ze dne: 30.05.2009 01:52:54     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re: Re: re
No já váhám mezi ODS a SZ. Zelení jsou sice v mnoha věcech idioti, ale na druhou stranu v téhle vládě jako jedni z mála přinášeli rozumná témata (jako kamiony na železnici atp.) Úspory energie jsou jedinou možností přežití. A ta krize, která teď je, je jen díky nadhodnoceným trhům, které stály na základech levných energií. Ale, přátelé, jsme na špičce ledovce, který taje. Buď úspora, nebo války o energie. A to je důvod, proč rozmýšlím hlas mezi pravicí a SZ. Paroubek je vládychtivý imbecil, ten ať si raději dělá bábovičky na Pankráci.

    
Komentář ze dne: 01.06.2009 10:39:40     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Manik (bikemanbartik@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: re
Já mám jasno, Strana svobodných občanů. Konrétně simpatizuju s Františkem Matějkou. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz