.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

 .: Online
Stránku si právě čtou 2 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Studenti z celé republiky píší na Topzine.cz

Histes - Aktuálně z kultury - 27. 09. 2009 - 4816 přečtení

Praha, 8. září 2009 − Více než sedm desítek studentů ze středních a vysokých škol napříč celou Českou republikou spojuje internetový portál Topzine.cz, který k symbolickému datu 9. 9. 2009 přešel z veřejné beta verze na oficiální provoz.

Výraznou dominantou celého portálu je internetový magazín neboli e-zine, odtud také pochází název portálu. Čtenáři si mohou vybírat z devíti rubrik, jejichž obsah tvoří výhradně studenti.  „Celý projekt je koncipován tak, aby si mladí lidé mohli počíst o tom, co je baví, zajímá, nebo co je může poučit. Prostor v magazínu dáváme klasickým mainstreamovým tématům, která se snažíme prokládat méně známějšími nebo alternativními, poutavě podanými náměty,“ řekl koordinátor projektu Martin Peška.
 
Celý obsah magazínu tvoří výhradně studenti žurnalistiky a dalších oborů, sami studenti tak předávají své zkušenosti svým mladším kolegům, kteří se teprve na vysokou školu chystají. Učí je psaní, základním žurnalistickým útvarům i práci s redakčním systémem nebo společnému plánování obsahu jednotlivých rubrik.

Od května bylo na Topzine.cz publikováno bezmála tisíc redakčních příspěvků. Mezi recenzemi filmů a profilů hudebních interpretů se objevil například také rozhovor s paralympijským vítězem v Pekingu ve střelbě kladkovým lukem Davidem Drahonínským či průzkum, jak se největší české a slovenské hudební festivaly starají o zdravotně postižené návštěvníky.

Není pravda, že mladí nečtou

Zajímavostí portálu je i rubrika věnovaná fantastice. „Mnoho lidí říká o mladých, že nečtou, ale to není pravda. Když se projdete po ulici, uvidíte, jak má polovina mladých na zastávkách nebo v MHD otevřenou knihu a často to nejsou školní učebnice, ale právě fantastika. To je jeden z důvodů, proč si myslím, že fantastika by měla mít nebo dokonce musí mít prostor na takovém serveru jako je Topzine.cz,“ vysvětluje editor rubriky Hry a fantastika Jan Nohovec.

K magazínové části přibyla nově i speciální část pro muzikanty pojmenovaná Topband.cz. Každá kapela nebo samostatný hudebník, kteří si neumí vytvořit vlastní stránky, nebo se chtějí dostat do podvědomí více lidí, si zde může vytvořit svůj profil, nahrát písničky a informovat fanoušky o svých koncertech. Programuje se i komunitní část, kterou by chtěli autoři podpořit mimojiné rozšíření možností e-learningu v České republice.

Zahájení oficiálního provozu oslaví Topzine.cz vlastním festivalem
Portál už navštívily desetitisíce lidí. Podporu pro Topzine.cz vyjádřilo i několik umělců jako je například světoznámý jazzman Pavel Jakub Ryba a dalších třináct kapel, které zahrají 10. října v pražském Abatonu na oslavě nultých narozenin Topzine.cz. Představí se například The Slots, Bek Ofis, Tlustá Berta, Fake Tapes, Temperamento, Imodium, ale i italští AIM nebo němečtí Green Frog Feet se svými tuzemskými kolegy , kapelou Rybičky 48.

Portál Topzine.cz můžete navštívit na adrese www.topzine.cz.

Další informace:
Martin Peška
Koordinátor projektu
tel.: (+420) 257 941 166
mail: martin.peska(zavinac)topzine.cz
 

Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 28.09.2009 10:27:45     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek: Studenti...
Ráda se na zmíněné stránky podívám, děkuji za sebe, že jsi tuto "zprávu" na Postřeh dal. Je dobré vědět, že existují a hlavně, že jsou "velmi funkční". .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz