.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 .: Online
Stránku si právě čtou 3 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Proč jsem se rozhodl volit ODS

Histes - Společnost - 20. 05. 2010 - 3444 přečtení

Sonda do ještě před chvílí nerozhodnutého voliče.

Tak už se to stalo. Domů dorazily 3 modré obálky s hlasovacími lístky. Ihned hledám TOP09, abych se kouknul na kandidátku. Jenže narážím na problém číslo jedna. 

KAREL je sice věčně spící drmolící sympaťák, vede stranu, ale já mu v tomto kraji hlas dát nemůžu. A náhle si uvědomuju, jakou nevýhodou je stavět na jednom politickém supermanovi. Jedničkou TOP09 v Moravskoslezském kraji je Lukša. Aneb Robin Hood z Čeladné, jak si říká. Tohodle recesistu a bývalého lidovce mám volit? A kdo je tam dál? Proč nikoho neznám? 

Začalo dilema. Koho místo TOP09?

Vytahuju lístek ZELENÝCH. Mají na kandidátce spoustu zajímavých lidí. Celkově do politiky vnášejí celou horu atraktivních lidí a Liška je mi sympatická, jenomže podporovali solární energii a zdržovali rozvoj jaderné energetiky. To jsou dvě věci, které mne dokáží nejvíce naštvat. NE. Je to sice milá parta, ale rozum do hrsti - já chci rozvoj jaderné energetiky. 

Kdo podporuje Jadernou energetiku?

ČSSD, ODS, VV, KSČ

ČSSD poslední dobou doplácí na to, že jsou její rozumní lidé mediálně přebíjeni starými veksláky a kolotočáři. Nebo vlastně nedoplácí. Důchodci jim to oplácí volebními preferencemi. Je škoda, že už téměř vymřela generace, která si ještě pamatovala prvorepublikovou demokracii. A také monarchii. Kdy byla bída, ale lidi přesto drželi spolu. Mladí, staří a bez jakéhokoli důchodu. Každý strůjce štěstí svého. Ovšem dnes je majoritou důchodového věku generace komunistická a začíná teprve ta pravá katastrofa. Lidi, kteří se léta řídili heslem "Kdo nekrade okrádá vlastní rodinu", teď stejným stylem bojují za své právo na 13. důchod. Pokřivená doba produkuje pokřivenou generaci. Bohužel, budeme to my, kdo to všechno jednou odmaká. A na politiky typu Sobotky, který ve velkém zadlužoval stát za 7% růstu se za takových 20 let nebude vzpomínat v dobrém... 

KSČ chce vystoupit z NATO. To já ne. Tak je to jednoduché.

Věci veřejné mají spoustu hezkých holek, ale zrovna u nás není Kristýna Kočí nikterak závratně intelektuálně vybavena. Navíc VV svým populismem připomínají ČSSD. A mému rozhodování pomohlo i vyjádření, že s KARLEM by do koalice nešli. Ten kdo nejde s KARLEM, jde proti mně :-).

ODS
Celé roky jsem si říkal - proč ti magoři nepostaví do čela Nečase nebo Němcovou. Chachar s gulama, ani ješita Klaus mě nijak nezvedal náladu. Za Topolánka se rozbujel klientelismus na neúnosnou mez a tehdy jsem ODS úplně odepsal. Ale nemožné se stalo možným. Nečas postupně odstavuje mafiány a vytváří si svou ODS, ve které jsou lidi pro mě sympatičtí. Navíc máme na kandidátce Zbyňka Stanjuru, primátora Opavy, který toho pro město udělal spoustu. A pomohl také s rozjetím našeho projektu Gramodeska v prvním roce. Dodnes mám v Opavě dveře otevřené, pokud chci dělat kulturní akci, protože Petr Rotrekl, přímo podřízený primátorovi, je člověk na správném místě. Sice je spekulativní, zda bylo nutné se tolik zadlužit kvůli odkoupení strašáku horního náměstí - Slezanky - ale tenkrát nikdo nemohl vědět, do jaké krize se tato země řítí. 

Do toho znám pár sympatických lidí i od nás z Postřehu, kteří jsou členy ODS a vím, že se budou snažit v budoucnu potlačovat klientelismus, takže nakonec padlo mé rozhodnutí na váhu ODS. A pevně doufám, že mě tento hlas jednou nebude mrzet. 

A taky, že se spojíte s KARLEM :-). 


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 20.05.2010 14:30:10     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek: Proč jsem se rozhodl...
Líbí se mi, že k volbě přistupuješ zodpovědně - nedělám si legraci, i kldyž to třeba vypadá jako ironie - nehážu všechny do stejného pytle a líbí se mi, pokud někdo uvažuje logicky a ne pro to TEĎ, ale pro to POTOM...
Vždycky jsem se snažila volit jak jsem nejlépe mohla. Za vším stojí člověk, vždycky jsem se snažila volit především lidi, kterým jsem věřila - v místním měřítku. Občas jsem zjistila, že MOC dělá divy a najednou se z člověka, který byl do té doby "bez vady" stal stejný otesánek jako ti, co už otesánky byli. MOCOtesánkovství je strašně nakažlivá choroba. Takže opět budu věřit, že ti, co zvolím nyní už se nechali očkovat a této choroby budou prosti. To přeji i těm Tvým vyvoleným.

Komentář ze dne: 21.05.2010 19:31:58     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Tomáš Bříza (rebird@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: dokoncenie
Musím říct, že pořád ještě na 100% nevím, komu dám hlas, i když mé srdce bije zeleně a přístup té strany je mi sympatický. Po tvém vzoru se nakonec možná podívám i na to, kdo vlastně kandiduje u nás, pokud to stihnu :)
Hlavně však doufám, že mladší brácha necouvne a půjde k volbám se mnou, před třemi lety jsem měl stejnej názor jako on, že se v tom vlastně vůbec nevyznám. Každej hlas ale lepší jak oranžovo-rudej nebo hnědej...

  
Komentář ze dne: 21.05.2010 19:51:22     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard (@)
Titulek: Re: Re: Re: dokoncenie
Jako umělec bych neměl rozdělovat své publikum svým politickým vyznáním, znám i u komunistů lidi, kteří jsou mi sympatičtí, ale je pravdou, že komunistická ideologie mi není blízká - a zneužití této ideologie spojené s populismem teď předvádí ČSSD. Takže pak mi není blízká ani tato strana. Navíc, když tak rychle obrátili z prozápadní orientace na Rusko a cíleně podrývají naši důvěryhodnost v zemích NATO, je třeba se mít hodně na pozoru.

Lidé zainteresovaní do této problematiky se obávají, že jsme na rozhraní mezi dalšími 4 lety křehké demokracie a 4 lety socialistického puče vedoucímu k posílení ruského vlivu.

Ovšem, vymezování se stylem - To jsou rudooranžové svině, nikterak budoucnosti nepomůže. Takto se pouze frázovitě zaškatulkuješ. Je třeba vidět souvislosti. Že i mezi komunisty a sociálními demokraty jsou normální lidé a budou brzdit pokřivené charaktery mocichtivých prospěchářů. Ostatně, jako i v jiných stranách.

Podstatné jsou osobní kvality člověka. A co dodat? Je čas se naučit pořádně rusky, jinak budeš do 10 let OUT. Věřím, že budoucí ruské vlivy budou o vzájemném respektu a chápání rozdílných mentalit, ne o tom, že české svině budou papežtější, než papež. Yugoslávie sice byla komunistická, ale příkazy z Moskvy zase tak důsledně neřešili...

Komentář ze dne: 26.05.2010 21:18:20     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - ivo-hary (@fofr)
Titulek:
Taky půjdu volit ODS :) . A víš, že za to můžeš právě Ty? Ani ne tímto článkem, ale jednou debatou už hodně dávno. Tenkrát jsi napsal, že i když oponenti levice dostanou hodně hlasů, nebude jim to platné, pokud tam nebude jeden silný politický subjekt, který by vyvážil volební úspěch protistrany. Nejsilnější stranou z celé té poloviny zatím je reálně jen ODS.
Já si jen trochu pozměnil frmulaci: "Vzhledem k tomu, že letošní kampań je převážně zaměřena ne PRO něco, ale PROTI někomu, tak i já budu volit proti tomu, kdo mi nejvíc vadí, tedy Paroubkovi. A toho nejvíc nas..štvu, když dám hlas ODS" ... ;-)
(Mimochodem, jsou tam osoby, které mi lidsky vadí, ne že ne. Proto není špatná ta FB iniciativa, kroužkovat lidi ODSPODU, aby preferenční hlasy dostali ti, se kterými strana původně moc nepočítala, a ti na horních příčkách kandidátek ostrouhali :) )

  
Komentář ze dne: 27.05.2010 02:15:27     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard (@)
Titulek: Re:
Zajímavé. Kdoví, jestli už si sociologické agentury uvědomily, že lidi přestali volit pro něco, ale proti něčemu. To je hodně zajímavý posun v české politice.

Co se týče tvého připomenutí nějakého starého textu z mé dílny - tak nezbývá než dodat, že máš lepší paměť než já.

Kroužkovat odspodu se nemusí vyplatit. Třeba právě tam jsou ti největší trotli :-). Kdoví.

    
Komentář ze dne: 27.05.2010 17:54:48     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Hill] - Hill
Titulek: Re: Re:
Na to, že pořadí na kandidátkách odpovídá užitečnosti nebo inteligenci kandidátů, bych raději příliš nespoléhal... ale, třeba...máš pravdu: kdo ví? .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz