Download page


 

Číslicově řízený analogový filtr:

 

Číslicově řízený analogový kmitočtový  filtr umožňuje číslicově nastavovat vlastnosti spojitého kmitočtového filtru a umožňuje tak zcela nové přístupy v oblasti zpracování spojitých signálu, jako například adaptivní filtrace. Filtr je realizován jako kaskáda bloků druhého a prvního řádu s kmitočtovým rozsahem 0-100kHz.

Zařízení je vyvíjeno na Ústavu teoretické a experimentální elektrotechniky FEKT VUT v Brně, Vojenské akademie v Brně a Institus Supérieur dElectronique de Paris.          
 

 

 Více >>


Univerzální čítač 1.3GHz:

Měřící přístroj, byl vyvinutý pro doplnění různých typů přijímačů (KV/VKV tuner KV transceiver…) digitální stupnicí či jako laboratorní přístroj. Vyniká širokými možnostmi práce z mezifrekvenčními kmitočty a možností kompletně ovládat přístroj vnější logikou.

    Dokumentace byla zveřejněna v časopise českého radioklubu AMA 6/1998 a je zde kompletně dostupná včetně programu.

 Více >>


Mikroprocesorový časovač&hrací kostka:

   

Mikroprocesorový časovač je určen pro odměřování časů v intervalu 1-99 minut. Přistroj je jednoduše ovladatelný a obsahuje  výstupy pro spínání externích spotřebičů například pomocí relé. Uplatnění může najít jako náhrada „minutek“ v kuchyni či při časování různých technologických procesů

 Dokumentace byla zveřejněna v časopise Praktická elektronika 9/2000 a je zde kompletně dostupná včetně programu
 

 

 Více >>


Terminál MCS x51


 Mikroprocesorový terminál je zařízení, obsahující komponenty potřebné při většině běžných řídících aplikacích. Především je to kromě procesoru s jádrem 51 ovládací interface - klávesnice a displej, interface pro obvodovou implementaci I2C (osazena paměť EEPROM, RAM, obvod RTC, čtyřkanálový AD/DA 8-bit. Dále je obvod nábojové pumpy pro řízení  kontrastu displeje, volně konfigurovatelné I/O s jedením výkonovým výstupem.
Jako aplikace terminálu byl vyvinut automatický telegrafní klíč.

 

 Více >>


Rozhodovátko:

 

Pro řešení problémů z nejrůznějších oblastí života slouží zařízení nazvané rozhodovátko.  Jedná se o velice jednoduchou konstrukci, která dosáhla vysoké obliby především díky široké oblasti použití a robustnosti. Rozhodovátko je navrženo do krabičky umožňující použití jako mobilní přívěsek na klíče.

Více >>


Modem pro komunikaci po vedení 220V

    

 
Modemy slouží k propojení dvou počítačů prostřednictvím vedení 220V s max. rychlostí 9.6kBd. Modemy umožňují simplexní provoz a počítače propojují pomocí sériové linky RS-232.

 


 

Více >>


Sada výukových programů BCC:

    

Jsou výukové programy pro rychlý výpočet základních střídavých parametrů vybraných obvodů

 

 

Více >>


  Bezdrátový mikrofon (štěnice):
 

 

 

Popisovaná konstrukce je kvalitní bezdrátový mikrofon, který díky vícetranzistorové koncepci dosahuje výborné kmitočtové stability. Je navržen pro realizaci technologií SMD (1206), která je velice jednoduše pájitelná. Velikostí odpovídá 9V baterii.

 

SMD Wireless Microphone

Is a very good performance HF transmitter with relatively good frequency stability and LF sensitivity..


 

 

Více >> 
Rozmítaný generátor s obvodem MAX038

Funkce generátoru tvarových kmitů je postavena na integrovaném obvodu MAX038. Myšlenkou je využití všech základních funkcí a možností tohoto obvodu - kmitočtového rozsahu 0.1Hz-15MHz, možnosti generovat základní průběhy (sin,square, triangle) s nastavení střídy a nastavením výstupní úrovně v rozsahu +10/-60dB , široké možnosti rozmítání s nastavením základních parametrů a možností synchronizace.

 

Více >>

******** Zpět na začátek ********

 


Domů | Základní informace | Konstrukce / projekty | Articles | Práce s mládeží | Hobby | Foto | Kontakt | Aktuality