|
<<
Červen
>>
|
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
| 1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
| 8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
| 15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
| 22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
| 29 |
30 |
| | | | |
|
Stránku si právě čte 26 lidí.
|
|
Komentáře ke článku: Mé soukromé Idaho (ze dne 06.11.2006, autor článku: Sibyla)
Komentář ze dne: 06.11.2006 07:24:06 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Ivo Hary (@fofr)
Titulek: Vynikající
Tohle beru všema deseti! Toto poměrně přesně vystihuje i moje myšlenky, jenom místo "Bůh" rád používám "Kosmické vědomí", což je vlastně totéž (a pro hinduisty: JÁ)
Jsem rád že v tom "nejedu sám". Přeju Lásku a :)
|
| |
Komentář ze dne: 06.11.2006 16:27:10 Reagovat Nový komentář
Autor: [sibyla] - Dana Angels (sibyla@centrum.cz)
Titulek: Re: Vynikající
Taky jsem moc ráda, že jsme si porozuměli. :-)
Mnoho lásky. :-)
|
Komentář ze dne: 06.11.2006 14:39:50 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - GreenEyes (@)
Titulek:
Nerada pisi negativni komentare. Ale obcas musim. Predevsim z hlediska formy se mi tento prispevek jevi jako dost nestastny. Mozna je to tim, ze se jedna o starsi vec z dob, kdy ses vyjadrovala jinak...
Z hlediska obsahu: nejdriv jsem mela chut napsat, ze se spoustou veci souhlasim. Pak jsem mela chut napsat, ze se spoustou veci nesouhlasim. Ale skutecnost je jina. Domnivam se, ze je tam hodne pojmu, ktere jsem kdysi take moc rada pouzivala, aniz bych dokazala presne definovat, co tim rozumim. Patri k nim napr. pojem "laska". Zde se mluvi o lasce v dost zavaznem kontextu, proto by stalo za to uvest, cemu autorka rika "laska". Pisi to, protoze na zavaznost teto definice jiz poukazovalo tolik psychologu...
Dale mi neni moc sympaticka pasaz o Adamu a Eve v biblickem podani. Nejsem krestan -nehajim tedy svoji Bibli.Ale vim, ze domnenka o tom, ze evangelia byla psana dalo by se rici "sifrou", byla vyslovena jiz davno. Mozna i Stary Zakon (nemylim-li se o Adamu a Eve se pise ve Starem Zakonu) byl psan nejak podobne... Zkousela jsem se na to divat z hlediska biologie a pripoustim, ze v tom muze byt nejaka zasifrovana informace.
A uz vubec nemohu brat vazne pasaz o "nespravedlivosti" vuci zene ...
V podstate jsem pochopila, co jsi chtela svym clankem rici. Naprosto souhlasim s vyroke, ze si svuj svet, svuj raj a svoje peklo si vytvarime sami. Ale argumenty, ktere jsi nabidla, byly bud nesikovne zvoleny, nebo nesikovne vysloveny.
A posledni k anotaci. "Hranice mezi pravdou a iluzi je tenka". Rekla bych, ze hranice mezi pravdou a iluzi je pomyslna...
Zdravim!
|
| |
Komentář ze dne: 06.11.2006 16:31:43 Reagovat Nový komentář
Autor: [sibyla] - Dana Angels (sibyla@centrum.cz)
Titulek: Re:
Díky za názor. Nechci svoje názory obhajovat. Kdo je na stejné vlně pochopí, kdo není ne. Na tohle už jsem přišla hrozně dávno.
Mě nevadí, pokud s mým příspěvkem nesouhlasíš. Je to Tvůj názor a Tvoje pravda.
Člověk buď miluje sám sebe a potom může milovat i druhého člověka. Ohledně lásky jsem myslela, že se nelze poměřovat, jako mít rád více nebo méně. Takto to není. Buď někoho miluješ nebo ne. Je to prosté jako i pravda. Ta je taky prostá. Ale to by bylo zase na delší úvahu. Člověk, který nepřijal sám sebe a nemá se rád, ve skutečnosti nemuže milovat ani nikoho jiného....
hezký den :-))
|
| | |
Komentář ze dne: 06.11.2006 16:44:40 Reagovat Nový komentář
Autor: [GreenEyes] - GreenEyes (tkuncová@inbox.ru)
Titulek: Re: Re:
Dano, ja naprosto souhlasim s Tvym tvrzenim, ze laska je hodnotou nemeritelnou - bud je nebo neni. Jde mi spis o to, kdo a cemu rika "laska". Lide napr. velmi casto rikaji tzv. milovanym osobam: "Dam Ti vsechno!". Je to dobry, dat nekomu vsechno? Je to projevem opravdove lasky? Tematu lasky se venovali takove obri, jako Erich Fromm nebo Paul Brunton. Velmi srozumitelne o tomto tematu pise Scott Peck. Ja velmi nerada bagatelizuji slovo "laska" a snazim se ho ve vecnych diskuzich pouzivat velmi obezretne.
To, ze clovek, ktery nemiluje sebe, nedokaze milovat nikoho a nic jineho, je take jasny. Ostatne uz v Bibli je psano : "Miluj blizniho sveho, jako sebe sameho".
A otazka pravdy je jeste slozitejsi. V podstate zamyslime-li se nad tim, v mnoha pripadech jde o vec dohody. Mam na mysli dohodu o tom, cemu budeme rikat "pravda". Ale toto uz je opravdu na samostatny clanek. -)
|
| | | |
Komentář ze dne: 06.11.2006 21:08:08 Reagovat Nový komentář
Autor: [sibyla] - Dana Angels (sibyla@centrum.cz)
Titulek: pro GreenEyes
S tím souhlasím, je to o tom, na čem se lidé dohodnou a to je pro ně pravda. Ale na druhou stranu, je to skutečná pravda?
Dříve lidé věřili, že země je placatá a byla to pro ně pravda. Ale doopravdy to tak nebylo. Použila jsem tento jednoduchý příklad pro pochopení.
Snad se mi podaří napsat o tomto tématu něco více a podrobnějšího.
Dám Ti všechno? Dost všeobecné... co je to všechno?
Za lásku považuji míru náklonosti, pozitivní pocity a energii. Člověk pokud někoho miluje chce být co nejvíce s milovaným člověkem a spojit se s ním, být mu co nejvíce nablízku. Naopak, když člověk někoho nenávidí, chce být od něco co nejdále.
:-)
|
| | | | |
Komentář ze dne: 06.11.2006 22:00:27 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Ivo Hary z Náchoda (@fofr)
Titulek: nejdále?
Když někoho druhý opravdu nenávidí, chce být mu co nejblíž a škodit mu, mstít se!
|
| | | | |
Komentář ze dne: 07.11.2006 10:07:15 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - GreenEyes (@)
Titulek: Re: pro GreenEyes
K otazce pravdy:
1) rekneme-li, ze "ten predmet u stolu" je zidle, pak jsme se predem dohodli, ze one veci, ktera ma ctyri nohy, misto na "odlozeni" zadku a operadlo, budeme rikat "zidle. Pro nas je to pravda. Prijde-li cizinec, uz to nebude pravda, protoze tomu bude rikat jinak. A prileti-li mimozemstan, ktery nema zadek a ma napr. tvar koule, pak onu zidli nazve podivnym a nepochopitelnym predmetem.
2) bude-li nekdo dnes vecer neverny svemu partnerovi a popre-li to, pak nebude mluvit pravdu (na pojmech "verny" a "neverny" jsme se vsichni jiz take davno dohodli). Ale! Jsou taci, kteri "pouhe libani", nebo sexualni styk s prostitutkou za neveru nepovazuji. Kde je pravda? Je otazkou dohody jen dvou lidi, jichz se to tyka.
3) u takovych obecnych vyroku, jako napr. "Tyto saty jsou krasne", nebo "Demokracie je obrovskou vymozenosti", anebo "To je skvely, byt bohaty" se mnohdy na pravdivosti tvrzeni nedohodnou ani dva lidi, natoz uz vetsi pocet.
Ted o lasce. Dovol mi nesouhlasit s Tvym tvrzenim, že jde o:
"...míru náklonosti, pozitivní pocity a energii. Člověk pokud někoho miluje chce být co nejvíce s milovaným člověkem a spojit se s ním, být mu co nejvíce nablízku".
Co se tyce "miry naklonnosti", tak tady trochu odporujes sama sobe - psala jsi prece, ze laska je nemeritelna, naklonnost tedy patrne take. Naklonnost mohu chovat i vuci osobe, kterou si proste vazim, ktera je pro mne obdivovanou autoritou... "Pozitivni pocity a energie" je tak fuzzy pojem, ze se neda pouzit k vecne charakteristice. A "byt co nejvic spolu"...Jasne, lide prestavaji kvuli tzv "laskam" chodit do skoly - aby byli spolu. Moc laskyplne ale to neni...
Laska je predevsim usili. Nikdy nekoncici usili o to, abychom pomohli milovane bytosti se rozvijet, jit svoji osobni cestou vzhuru. A toto vyzaduje neustale seb
|
| | | | | |
Komentář ze dne: 08.11.2006 19:44:21 Reagovat Nový komentář
Autor: [sibyla] - Dana Angels (sibyla@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: pro GreenEyes
Asi máme obě jiný názor na lásku, ale to přeci nevadí. :-) Nemyslím si, že láska je úsilí. Láska je cit. Bezpodmínečná láska - miluješ a nechceš nikoho vlastnit. Přeješ mu to nejlepší. Ale to bychom mohly asi rozbírat do nekonečna. Tohle je spíše na osobní popovídání. Tak třeba někdy...:-)
|
| | | | | | |
Komentář ze dne: 08.11.2006 19:49:21 Reagovat Nový komentář
Autor: [Ivo-Hary] - Ivo Hary z Náchoda (normalnisilenec@seznam.cz)
Titulek: ano ...
Snad dokonalá definice lásky. Ne nadarmo řekl pan Čechov: "Stručnost - sestra talentu!"
|
Komentář ze dne: 06.11.2006 19:25:55 Reagovat Nový komentář
Autor: [CrazyAnca] - Aneta Honzková (CrazyAnca@seznam.cz)
Titulek:
Mám jednu otázku.
Tedy, hranice mezi světem fantazie a skutečností nelze určit nebo neexistují? :)
Osobně už dávno hranice nerozeznám.
Tvůj článek se mi moc líbí, hodně mě oslovil a přestože toho možná bylo olásce napsáno hodně, musíme o ní psát dál. Jinak hrozí, že zapomeneme na to, kdo jsme... :)
"Ale myslím, že je potřeba vnést určité světlo a naději do temnoty a rozprášit mnohá „lživá" tvrzení." Tahle věta mě úplně dostala... světlo a naděje a temnota v jediné větičce..gratuluju :)).
Jen dál piš, takových článků není nikdy dost..
|
| |
Komentář ze dne: 06.11.2006 20:59:06 Reagovat Nový komentář
Autor: [sibyla] - Dana Angels (sibyla@centrum.cz)
Titulek: Pravda a iluze
Díky. :-) Také si myslím, že o lásce je potřeba psát.
Co je pravda? Každý člověk má svoji pravdu a přesto je jedna pravda univerzální. Tohle je určitý duchovní paradox. :-)
Každý si může stvořit svůj svět, svůj vesmír a mít svoje přání. Pokud se mu přání splní ve skutečném světě, tak už do něho patří a není to iluze.
Myslím, že hranice mezi pravdou a iluzí existuje, ale může se místy i ztrácet.
V tomto kontextu jsem to myslela tak, že bohužel mnoho lží se vydává za pravdu a to není dobré. Lidi jsou zastrašováni např. "peklem" a tím, že budou potrestáni. Tohle není dobré.
O světě fantazie by se taky dalo napsat moc a moc. Tak snad příště...:-)
Je fajn, že máš svůj svět, já ho mám taky. :-)
|
Komentář ze dne: 06.11.2006 20:51:09 Reagovat Nový komentář
Autor: [Bell] - Běla Polášková (bela2006@volny.cz)
Titulek:
jo, jo - je to prostě tak a vůbec ne mi nechce diskutovat - takže asi jsme opravdu na stejné vlně - rozumím tomu článku i tomu co jsi tím chtěla řící a řekla. Je to fajn napsané - nikoho to nemůže urazit.
Ještě snad bych dodala, že mě se moc líbílo co kdysi pronesl John Lennon - necituje, musela bych hledat :
Za veškeré zlo světa považuji rozdělení víry v Boha na judaismus, křesťanství, islám.
Tak nějak a s tím nelze než souhlasit - leda, že tam nahoře Aláh, Bůh, Zeus sedí a mydlí z nudy mariáš :-), zbytek bohů kibicuje.
|
| |
Komentář ze dne: 06.11.2006 21:01:44 Reagovat Nový komentář
Autor: [sibyla] - Dana Angels (sibyla@centrum.cz)
Titulek: pro Bell
Díky. Ty umíš vždy potěšit. :-)
|
Komentář ze dne: 13.04.2007 22:55:02 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - WhiteShadow (@)
Titulek:
Tvé myšlenky jsou i mými. Mimoc hodem tady někdo četl Hovory s Bohem viď?
Napsáno čtivě, stručně, výstižně.
Hodnotím 1. 4
S pozdravem Stín
|
| |
Komentář ze dne: 14.04.2007 00:55:42 Reagovat Nový komentář
Autor: [sibyla] - Dana Angels (sibyla@centrum.cz)
Titulek: pro Stínka
Díky :-)
Hovory s Bohem jsem četla, jinak by moje zamyšlení asi bylo o mnoho více radikální. Jako čarodějka nejsem rozhodně zastáncem katolické církve.
|
Přidat nový komentář
Zobrazit článek Mé soukromé Idaho
|
|