.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čte 24 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Vánoce ano, ale co Silvestr?
(ze dne 22.12.2006, autor článku: Ivo-Hary)

Komentář ze dne: 22.12.2006 10:01:20     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Hill] - Hill (@)
Titulek: to máš tak...
Taky nějak nechápu, čím je Silvestr tak vyjímečný. A neúčastním se organizovaného veselí. Často se přistihnu, že nevím, kolikátého je. Řehoř papež si tedy dal práci s kalendářem a my si toho nevážíme, banda nevděčná.... Připomněl jsi mi, že mám rád v povánočním týdnu překvapení - zavolá někdo z kámošů, máš čas? Přijeď, už jsme si spolu dlouho nezabékali! Nebo se prostě někdo objeví tady... Spíš mám rád tohle nejasné a pohyblivé datum v týdnu před Novým rokem, datum setkání s přáteli, na které v tom fofru celý rok nebyl čas, jakkoli by bylo užitečnější, než se opotřebovávat v práci. A koukáme toho využít - vždyť příště už se sejít nemusíme... Harry, napsals to dobře. Interní zprávy jsem četl taky, řekl bych, objektivně, neznám se s nikým, ale dělalo to na mě dojem, že měsíc potom, co byla věc uražené ješitnosti vyřízená, se s tím exkrementem zase někdo začal mazat. Ale kráčíme dál a ono se do dálky nedá moc rozmáznout, jednou dojde a zůstane to za námi. Taky přeju všem na Postřehu i jinde: pokoj lidem dobré vůle a těm ostatním aspoň trochu víc rozumu

  
Komentář ze dne: 22.12.2006 14:58:56     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard Vacula (@)
Titulek: Re: Re:
Stydím se... Budu se snažit psát mimo největší rozčilenost.

Komentář ze dne: 22.12.2006 15:09:31     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re: Re:
Na článku se mi líbí jeho neprozrazená zpověď až do konce - silvestrovský pozdrav. Taky jsem se dozvěděl něco osobního, zaujals, hezké, taky přeji pěkné prožití času, kdy si konečně vzpomeneme na skromnost a schopnost vázat se meziliddskými vztahy...

Komentář ze dne: 22.12.2006 22:45:57     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - GreenEyes (@)
Titulek:
Tez ocenuji uprimnost, nadech cehosi velmi osobniho a ostatne i tak vzacnou v dnesnich dnech vlastnost - schopnost premysleni, rozjimani...
To vse ocenuji i presto, ze na mnoho veci, popsanych v textu, mam jiny nazor a ze tyto jsou pro moji malickost hodnotove velmi odlisne.
Mozna je to puvodem - driv se u nas Vanoce neslavily vubec, takze tento svatek mi dodnes nic nerika. Jo, dnes se slavi i u nas, ale uplne jinak (a jindy). Jsou to opravdu svatky klidu a lasky. Nikdo nelita po vyprodejich a neshani na Vanoce zadne dary. Pred par lety mi muj syn navrhl, ze Vanoce zrusime. Byla jsem pro. Sice jsme je doma nezrusili, ale vnimame je jinak, nez "svatek ekonomicke prosperity" vymachane ve slabem odvaru "hry na viru".
Zato Silvestra a Novy rok slavime, ale take jinak. U nas doma to rozhodne neni svatek chlastu a srandy stuj co stuj. Naopak je to prilezitost pro bilancovani a pro nove zacatky. Je to vyhradne rodinny svatek a nema se za to, ze je vhodne se na Novy rok opit. Co ziji v teto zemi, tak ho rok co rok slavim sama. Se synem si prituknu sampusem ve 22.00 mistniho casu (to je Novy rok v Moskve), pak "propustim" syna za vrstevniky, zamcu se, zatahnu zavesy (nesnasim rachejtle) a o pulnoci si prituknu jeste jednou sama se sebou. O pul jedne jiz byvam v posteli.
Takze letos to bude vyjimecna oslava! Poprve budu travit Silvestra a Novy rok ve spolecnosti! A v jake! Dorazte!

Komentář ze dne: 10.04.2007 22:42:59     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek:
Nejsem si jistý jak bych tohle ohodnotil. Nicméně jsem rád, že jsem si to přečetl. Ze začátku zajímavá úvaha, potom spíše zpověď..


 .: Služby & akce PT




 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2026        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz