.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    

 .: Online
Stránku si právě čtou 2 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: The Noir Story
(ze dne 23.12.2006, autor článku: Jakub Raida)

Komentář ze dne: 23.12.2006 11:02:55     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - GreenEyes (@)
Titulek:
Nevim zda je to vhodne v dobe tesne predvanocni, ale dovolim si to. Zarvu jedine slovo: hrozne!

"Story" je cesky "povidka", coz znamena, ze krom pribehu musi mit pointu. Ostatne kazde umelecke dilo ma pointu - byt mnohdy skrytou smyslum divaka. Pointu jsem neobjevila. Ale to je nejmensi zlo. V podstate jsem neobjevila ani pribeh (rekneme si to na rovinu - to, co melo pusobit jako pribeh, ve skutecnosti neni ani nahodnou koincidenci udalosti).V pomerne kratkem textu je neuveritelne mnozstvi jevu (ani tomu nemohu rikat udalosti... Vlezl do kupe s muchlat se s naprosto cizi divkou je hormonalni jev, nikoliv udalost)... Jevu, ktere jsou banalni, absurdni, nerealne, mnohokrat prezvykovane - jen ne zajimave ani ne dulezite. Do toho vseho je jakymsi zahadnym zpusobem zakomponovan dalsi postrehacky "ANDEL" (Hospodine, zac nas trestas?!), dalsi UPIR a dalsi, v tomto pripade naprosto absurdni, sebevrazda. Tazala jsem se: co kdyz to tak ma byt a pribeh mel navodit dojem neceho tajemneho, resp - soude dle nazvu - neceho temneho?... Dojem tajemna nenavodil. Dojem temne povidky take ne. Spis mam pocit, ze jsem precetla jakousi slataninu. Co se tyce jazykovych prostredku, tak obcas si sice ten ci onen vyrok cini narok na metaforicnost nebo povedeny obrat, ale celkove to pusobi jako hodne amaterska prace.
Sorry, je to jen muj ryze privatni nazor.
Nemusis si z toho delat tezkou hlavu, ja jsem mirne hubata. Kazdopadne preji klidne Vanoce bez upiru, ziletek, krve a pokud mozna i bez tech andelu -).

  
Komentář ze dne: 23.12.2006 12:28:08     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - autor (mail nepoužívám ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re:
1, Pointa. Zřejmě si nikdy neslyšela o tzv. otevřeném konci, kde je místo pointy volné místo pro přemýšlení, že ne? A nebo se nedokážeš přenést přes odchylku od klasické kompozice.

2, Příběh zde je, že ho nechápeš, to je mi fakt líto. Zřejmě ti nestačí příběh nastínit, ale potřebuješ to přesně. Jako v klasickém Slabikáři, že? Příběh: Světem chodí dívka s divnou úchylkou - nemůže si pomoct a zabíjí lidi. Ze svých hříchů je zdrcena, sedí ve vlakovém kupé a pláče. Muž, který to slyší, přijde, vidí nešťastného člověka a začne ji utěšovat (to za a, není muchlování b, není hormonální jev). Ona se bojí, že i jemu ublíží a nakonec se skutečně neovládne a ublíží mu. Z toho, že zranila někoho, kdo jí chtěl pomoct, je tak nešťastná, že jde spáchat sebevraždu - čímž zároveň vyvracím větu o nesmyslné sebevraždě. Myslel jsem, že pokud píšu pro alespoň průměrně inteligentní lidi, nemusím psát do příběhu všechno a oni to z náznaků pochopí. A pochopili by, kdyby jenom chtěli.

3, Nerealné. A tomu se říká fantazie, že?

4, Co je s Andělem nevím, jestli nějak asociuje na jiné povídky na Postřehu, to nevím, asi jsem v tomhle ohledu mímo mísu. Upír v příběhu není žádný (muži po zranění natekla do úst krev; když ho líbala, musela jí trochu polknout), stejně tak tam není žiletka (ale břitva).

5, Tajemnou povídka být neměla. Vše je poměrně jasné a neklade žádné otázky. Temná být měla, pokud ji tak nevnímáš, je to za a, tvou slabou obrazotvorností, b, tvou nechutí přemýšlet o tom, c, mým špatným stylem (v tom případě se omlouvám, jsem asi beznadějný případ).

6, Slátanina nemá osnovu, tento příběh má. Pokud slátaninou narážíš na formu, tak to asi bude opravdu špatně napsáno, ty píšeš rozhodně miliónkrát líp...

7, Amatérská? Ano. Zaplaceno za ní totiž nedostávám.

8, Kdybych chtěl psát v metaforách, tak to udělám. Jestliže chceš cčíst metafory, tak jsi zde špatně. Nepsal jsem v metaforách a n

    
Komentář ze dne: 23.12.2006 20:19:29     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Ivo-Hary] - Ivo Hary z Náchoda (normalnisilenec@seznam.cz)
Titulek:
Zatím jsem povídku nečetel, jsa sem poslán "komentářovou smrští" odjinud, ale k předchozímu příspěvku : Jakmile potkám argument "ty píšeš rozhodně miliónkrát líp..." v kontextu jako zde, začne ve mně blikat varovné světélko, že s takovým člověkem bude věcná diskuse obtížná.

    
Komentář ze dne: 23.12.2006 20:54:30     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - GreenEyes (@)
Titulek: Re: Re:
Nasla jsem Tvuj koment u sve "Viry". Tvoje vyjadreni zde rozhodne prectu, ale o neco pozdeji - mam v troube vanocky
-). A take Ti neco napisi t te sve "Vire"... Zatim vsem pekny vecer.

  
Komentář ze dne: 23.12.2006 12:37:30     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - autor (mail nepoužívám ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re: druhá část
další typickou Postřeháckou básničku, která je úplně nesmyslná, píše originální metafory a předstírá nějaký hlubší smysl, resp. nikdo ji nechápe a každý se dělá sptrašně procítěným a píše, že autor je procítěný a bla bla bla, až je mi z těch kydů blbě. Možná jsem tě zklamal, že sjem nepokračoval v tom surrealismu, čekala jsi tajemné metafory a přišel jen obyčejný příběh, který mi osobně připadá zajímavý, jen si to vhodně vyreslit v mysli (černobílý film, starý muž se skloněnou hlavou škrtající zapalovačem, osamělá místa prázdného vlaku, sníh, noc, pláč, modré oči, krev, pomalé umírání, tmavě modrá oblaka, oči protáčející se dozadu, takový ten pocit, když upadáme do bezvědomí - to všechno se mi vybaví a přijde mi to přitažlivé).

9, Znovu ta slátanina. Každé slovo má v tomto příběhu své místo. Každé. Vyber jediné a já ti napíšu, proč jsem ho sem umístil. Dokážu svůj příběh vysvětlit, vysvětlit, proč je takový, jaký je a proč není kýčovitý (viz ty metafory a obraty, které umím psát a psal jsem je v jiných dílech, ale které se do noir nehodí).

10, Je zde spousta narážek na jiná podobná díla, která pro mě hodně znamenají. Ale uznávám, že zrovna tím jsem také udělal chybu, kterou jsem jiným vyčítal - to, že co se asociuje mě, nemusí se asociovat jiným. Vyčítám ji i sobě a přiznávám se k ní. Věřím však, že ti, kdo mají rádi gothický, pulpový a noir styl si zde něco najdou. Něco, co si budou moci promítnout ve své mysli a něco, co jim dá estetický zážitek.

11, Veselé Vánoce i tobě

Komentář ze dne: 23.12.2006 11:41:07     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Tom D. (Korektor@postreh.com)
Titulek: Ach jo...
K příběhu: nezaujal mě.
Co se týče formy, měl bych výtku, kterou jsem říkal už kdysi. Opět jsme u našich oblíbených zástupných slovíček. V tomto případě chyba v textu několikrát. Nechcou se mi hledat, tak ta, která mě v textu donutila přestat číst - Došel jsem před TO kupé a vstoupil. Nebo tak nějak to bylo. V této větě je zcela nelogicky užito zástupné TO. Odvolává se na nějakou předešlou větu, ve které se již o kupé mluvilo. Ale tato věta mi chybí...Takovýchto nedodělků je v textu více. Ale dá se zapracovat a podobných omylů se vyvarovat...Takže držím palce, a doufám, že v další povídce se s něčím takovým již nesetkám.
Přeji příjemné a ničím nerušené svátky. Pokud budeš chtít s formou poradit, ozvi se na můj mail...

  
Komentář ze dne: 23.12.2006 12:39:49     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - autor (mail nepoužívám ICQ je 213-261-633)
Titulek: re:
Ano, ta věta chybí, u pláče mělo být ještě upřesnění místa odkud se ozýval.

Komentář ze dne: 23.12.2006 12:01:31     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - epona (@)
Titulek:
Tady se mi líbí jedině název, protože při přečtení slova Noir jsem si vybavila jedno stejnojmenné vynikající anime a anotace, která mě navnadila k, promiň, ale absolutně nezajímavému příběhu. Pořád jsem ke konci čekala nějakou závratně skvělou pointu, která jediná by ospravedlnila to nesmyslné plácání a dodala mu sílu, ale podřezáné žíly mi sebraly veškeré iluze.

  
Komentář ze dne: 23.12.2006 12:43:55     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - autor (mail nepoužívám ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re:
Je mi zcela jasné, že ti v hlavě pořád ještě leží mé komentáře u tvých básní a tak se snažíš útočit, ačkoliv neuvádíš žádné rozumné argumenty. Nezajímavý příběh, to je dost málo, chceš-li někomu pomoct zlepšit styl kritikou. A protože to je málo, napadá mě jediná možnost, proč jsi sem napsala tento komentář - útočit na mě a škodit mi. To mě ovšem mrzí, protože já jsem ti chtěl v komentáři pomoct, psal jsem objektivně a ne útočně. Ale nevadí, já to přežiju. Co se týče pointy, nesmyslného plácání atd. odkazuji tě na reakci, kterou jsem napsal GreenEyes.

P.S. Já si nepřeju nepřátelství, ale ty asi ano. Nebo se mýlím?

    
Komentář ze dne: 23.12.2006 13:56:12     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Epona - Martina Králová (pravým jménem) (@)
Titulek: Re: Re:
Bože ty si ale vztahovačný, to snad není pravda. No nechám tě na pokoji. Jestli si myslíš, že mám potřebu útočit, tak se hluboce mýlíš, ale klidně si to mysli. Vždy všem píšu, co si upřímně myslím a když si tak hrdý na svá díla a nedokážeš přijmout cizí názor (tohle vážně nebyla kritika, v tom máš pravdu) tak ti radši nebudu psát nic. Já nemám potřebu se tady s někým přetahovat o argumenty, toho si užiju dost ve škole. A ohledně toho cos napsal Greeneyes....Kde prosímtě v tom, cos napsal a bylo uveřejněno máš zmiňovaný příběh, o kterém mluvíš? Číst mezi řádky, nechávat prostor pro fantasii, ANO, ale ne tak, že splácáš do sebe "deset" různých výseků a budeš čekat, že čtenáři spadne čelist nad tvou genialitou s jakou si mu předložil naprosto průměrný článek! Jsem si jistá, že se urazíš, už jen tvá poznámka o nepřátelství tomu napovídá, tedy toto je můj poslední komentář k tvým dílům.

      
Komentář ze dne: 23.12.2006 20:37:20     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - autor (mail nepoužívám ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re: Re: Re:
Promiň, ale když někdo prostě napíše "nelíbilo" a nenapíše proč, abych věděl, co vlastně mám zlepšit, nedá se to jinak vykládat.

Nebudem se hádat. Mýlím se. Omlouvám se. Vzdávám se. Neurazil jsem se, zrovna se usmívám.

    
Komentář ze dne: 23.12.2006 20:22:37     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Ivo-Hary] - Ivo Hary z Náchoda (normalnisilenec@seznam.cz)
Titulek:
To P.S. se hezky čte, ale předchozí text ho nějak relativizuje - mimochodem, také je zde nějaké pravidlo o osobním napadání v diskusích. (Jestli můj příspěvek je osobní napadnutí, nechť ho kdokoliv smaže, komu se to zdá)

Komentář ze dne: 23.12.2006 21:02:10     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek: Názor
Vztahovačný nevztahovačný, nechme stranou, můžete o tom debatovat přes icq, sem neplést.

Dílo mne zaujalo, myšlenky.. ale - zpracování, sloh - slabé. Neustálé opakování TO mě vadilo.


"Tulila se ke mně a její teplo mi připomínalo něco strašně dávného, co jsem už spálil trpkou chutí alkoholu a smradem cigaret. Ani nevím, v kterém okamžiku mi vrazila nůž do zad." Ani nevím kdy vrazila nůž do zad - to mi taky nesedí, lehkovážnost k takové události - ale třeba to bylo účelové.  
Komentář ze dne: 23.12.2006 21:17:08     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - autor (mail nepoužívám ICQ je 213-261-633)
Titulek: Re: to
Ok, takže hodně slov TO. Takže trochu statistiky:

The Noir Story
Počet slov = 488
Počet TO = 19
TO tvoří = 3,89%

Nehoda
Počet slov = 2419
Počet TO = 137
TO tvoří = 5,66%

Cizinci (Histes)
Počet slov = 1061
Počet TO = 54
TO tvoří = 5,09%

Co víc dodat?

    
Komentář ze dne: 23.12.2006 23:56:53     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - xxx (neuvedeno)
Titulek: Re: Re: to
Sorry, nechci se plést do téhle debaty, jenom by mě zajímalo co získáš tím, že tu uvedeš nějakou pitomou statistiku o tom kolikrát se objevilo TO v tom příběhu (jestli to tak můžu nazvat) a jestě se srovnávat s jinými autory? Je mi zle z takových lidi, co pořád odkazují na nějaké statistické tabulky a grafy. Myslím, že tím nic nezískáš, jenom se snažíš zoufale dokázat, že jsi nějak lepší...

Vzhledem k těm tvým komentářům bych se chtěl jen zeptat, jestli si nepřipadáš trochu trapně? Mám pocit, že jsi to trošku přehnal. Když se někomu nelíbí tvoje dílo, nemusíš hned kritizovat jeho. A ještě zrovna, když jsou Vánoce Prostě se ti jedno nepovedlo, no a co? Priste to bude třeba lepší...

Jinak ti přeju hezké Vánoce :)

    
Komentář ze dne: 24.12.2006 10:54:19     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - GreenEyes (@)
Titulek: Re: Re: to
Cetla jsem, ze autor jiz na Postrehu neni. Nicmene slibila jsem vcera, ze mu k nekterym vecem napisi svuj nazor. Tudiz reaguji i na "to".
Neni "to" jako "to" - zalezi prece na kontextu, musi se brat v uvahu zda autor voli opakovani ucelove, popr. jaky smysl vklada do onoho "to".
Priklad: Rozhodnu-li se napsat dilo o svem setkani s mimozemstanem, o nemz nevim, ze je mimozemstan, tak zacnu: "A najednou jsem v uzasu stanula pred necim, co jsem nikdy drive nezhledla, pred stvorenim bla-bla-bla...". V naslednem textu budu onomu stvoreni zcela logicky rikat "to" -protoze jinak nemohu. A tim padem "to" se muze v mem dilu opakovat 100krat, aniz by se dalo povazovat za vadu dila. Repete by zde bylo smysluplne a plnilo by jisty ucel - oznacovalo by jednoho z hrdinu pribehu.
Podobne viz Skoldova basen "Noc tvrdá jako štěrk". Nepocitala jsem, kolik "a" v ni ma - na tak kraticky text hodne. Avsak domnivam se, ze mistr Skold to udelal zcela zamerne - neco, co by jinak pusobilo jako stylisticka vada, pusobi jako nejen jako hezky vystrelek, ale i (v popisovane atmosfere) jako vyznamny verbalni prostredek...
Statistika ma svuj vyznam. Mozna i v literature a v umeni vubec. Ale nekdy - chopi-li se ji osoba jen castecne znala veci, nebo jen "okrajove uvazujici" - muze napachat stejne skody, jako kdyz se psychiatr (coby take lekar) rozhodne operovat slepe strevo... Nebo naopak kardiolog lecit schizu... Nejde jen o "to". Jde take o vyroky typu "na teto kresbe je prilis moc cervene"... Dohnano ad absurdum by TO -) mohlo dojit tak daleko, ze by jednoho dne adminovi nekdo napsal "v te skladbe se prilis casto opakuje nota "do"... -)
Tomasku, editore, pokud jsem ve svem vasnivem komentu opet nejak popletla slovosled, tak mi ho oprav, prosim ! ď. -)

Komentář ze dne: 23.12.2006 22:49:36     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Milan Záleský (Nc87), prachsprostý kritik (editor@postreh.com)
Titulek: Já ho budu držet, ju?
Podobnou reakci, jako byla Tániččina, na slovo anděli jsem očekával hned, co jsem si ho přečetl. Chlapče, ty jsi ale vztahovačný... S tou fantazií jsi měl pravdu. Když jsem si přečetl pouze nadpis a příběh doplnil jiný, hned to bylo lepší. Také mě zaujalo tvé členění reakce na body, jistě kvůli lepšímu pochopení ze strany hloupých čtenářů, hlavně, že v tom máš pořádek. Zpráva určena Eponě nebyla moc fér, všichni nejsou jako ty, komentáře k článkům nevynášejí mimo ně a neberou to jako hodnocení své osobnosti, ale jako známku aktuálního díla. Proto mi připadá paranoidní, že by se ti chtěla mstít. Věřím, že se kritiku naučíš snášet, stačí když přidáš pár dalších děl. Hezké Vánoce.
Zlý a mstivý editor, který brání napadené

Komentář ze dne: 24.12.2006 13:52:46     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Nibelus (Nibelus@centrum.cz)
Titulek:
Nevim jak vy, ale mně víc zaujala vaše hádka než ta povídka. Nic proti vám.

  
Komentář ze dne: 24.12.2006 20:09:22     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard (@)
Titulek: Názor
Postarejte se o smazání komentářů, které odporují pravidlům postřehu:

http://www.postreh.com/phprs/showpage .php?name=ko_podminky

Tedy ti kteří jsou online.. Já se jdu věnovat zase vánočnímu rozjímání ...

Komentář ze dne: 08.01.2007 18:48:06     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Anit] - Aneta Honzková (Anit@postreh.com)
Titulek:
Tak jsem se konečně dostala ( sice se strašným zpožděním ) k nejkomentovanějšímu článku na postřehu :).
Docela mile mě překvapil. Dalo by se to sice více rozvinout, aby bylo dílko dějově silnější, ale i tak emotivní, smutné a jaksi nesmutné.
Hodně se mi líbilo přirovnání očí a k modrým sluncím :).
Celkově dílko - pro mě - hodně zajímavé a hezké.

Komentář ze dne: 13.01.2007 21:45:38     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - stálý čtenář (@)
Titulek: Na obranu autora
Na obranu autora bych rád uvedl, že napsal dost lepších věcí. The Noir Story není nic moc. Taky jsem pochopil až z autorova komentáře, jak to vlastně bylo a proč ho ta holka píchla... Kubo, měl by ses naučit přijmout kritiku - někteří recenzenti měli pravdu a měl bys být rád, že se někdo obtěžuje nejen tvoje dílo přečíst, ale hlavně ti sdělit svůj názor na něj.

Komentář ze dne: 10.04.2007 22:29:54     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek:
No páni, přešetl jsem všechny ty komentáře a říkám si, že jsem zase něco prošvihl.
Dílko nepovažuji za hrozné ( řekněme spíše slabé). Mělo to příběh , místy i atmosféru. Kompozice slov a stylistika vůbec je ovšem na mnoha místech dost nezládnutá (na druhou stranu některá slovní spojení jsou hodně působivá). Některé přechody v ději působí nepřirozeně a málo vysvětleně.
Autor už napsal mnohem lepší věci. Hodnotím 3.3


 .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz