.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

 .: Online
Stránku si právě čte 1 člověk.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: IKÁRIE XB1 - zvukový rozbor filmu
(ze dne 09.02.2013, autor článku: Histes)

Komentář ze dne: 09.02.2013 01:17:20     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard (@)
Titulek: admin
Jardo, promiň, ale muselo to působit "chytře", šlo o přijetí na FAMU a řídil jsem se pořekadlem - co nevím, to vymyslím.

  
Komentář ze dne: 10.02.2013 14:14:51     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Hill (@)
Titulek: Re: admin
Zdá se, že tě to na FAMU dostalo, takže dobrý. Ne, že by tě úspěšné přijetí na FAMU omlouvalo za lhaní (moc si nezvykej), už jsem ti přece psal k náhledu, že to je blbost, vždyť podle toho "vývojáře jednoho z prvních kotoučových magnetofonů" už bych se dnes klidně mohl popelit v urně. Byl jsem u toho, ale to už se dvacet let magnetofony dělaly a snad 15 let byla zrušená povinnost hlásit vlastnictví magnetofonu na VB...
Mimoto žádný z vývojových typů na bázi řady B4, na nichž jsem krátce spolupracoval, se do sériové výroby nedostal. Schvalování trvalo tak dlouho, že mezitím vyjela řada B5 z Přelouče a došlo k reorganizaci v Tesle, ale to už jsem v Pardubicích nebyl.
Nojo, no, účel světí prostředky, jestli mi to někdo neotluče o hlavu, že se vytahuju, a účel to splnilo, čert to vem. Vymyslel sis to ty, aspoň o tom vím, tak budu vědět odkud vítr fouká, až na to mlácení dojde. Nakonec - pro tebe je to všechno tak dávná historie, že těžko rozlišíš dávnou a dávnější...
Jak říká renesanční píseň: "kdo lže kněžím v kostele, čert ho stáhne z kůže, než ti milá ustele, však trochu lhát se může...". Pravda, teď šlo o ustlání někde jinde, ale podstata je stejná. Ale bacha, potřetí se z toho stává návyk!

  
Komentář ze dne: 11.02.2013 06:04:11     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Hill (@)
Titulek: Re: admin
Omlouvám se, nebyla to lež, ale nedostatek informací. Já ti tu úvahu vyeditoval, zkorigoval, a pak zapomněl přibalit do mailu... takže ten mamlas jsem já...

Komentář ze dne: 09.02.2013 19:50:35     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - ivo-hary (@)
Titulek: Nezapomenutelná Ikarie :)
Ikarii jsem už hodně dlouho neviděl, ale byl to tak vydařený film, že si na ni dobře vzpomínám. I když hudbu jsem tolik nevnímal, s jednou výjimkou. Totiž když si jednou na lodi udělají "společenskou slavnost" (jedna hrdinka tam v úvodu říká, že je to "zvláštní pocit, mít zas na sobě sukni" ;-) ), tak tam hraje hudba k "moderním" tancům. Když jsme se na film dívali koncem 60. let, měli jsme z té hudby srandu, protože v té době těžce vládl "bigbít". Jenže pan Liška zřejmě viděl dál než my, a správně použil elektronickou hudbu, která přišla do módy až v letech 80.! :-)

Když tak čtu Tvůj elaborát, tak by mne ohromně zajímal podobný posudek k jinému kultovnímu a objevnému filmu, kterým je "Vynález zkázy". Hudba - jak jinak, pan Liška. :-)

Komentář ze dne: 09.02.2013 19:56:13     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - ivo-hary (@)
Titulek:
... dodatek ...
O panu Liškovi a jeho hudebních počinech jsem toho přečetl hodně a probíral jsem v mysli, u kterých filmů jsem četl o až magickém uchopení tématu.

Napadly mne ještě dva:
Markéta Lazarová
Ovoce stromů rajských jíme.

  
Komentář ze dne: 11.02.2013 00:26:50     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek: Re: Ikárie XB1...
Jen drobný dodatek: Ivo vzpoměň si na Vyšší princip, Obchod na korze, Smrt si říká Engelchen nebo Ďáblovu past.....taky jen namátkou, ale ve všech těchto filmech je Liškova hudba nedílnou součástí. Pokud vím psal hudbu i k pohádkám. třeba k Třem zlatým vlasům děda Vševěda s R. Lukavským a A.Strejčkem. Tento film vznikl někdy kolem roku 1965 a byl velmi moderně pojatý. A hudba vyprávěla pohádku, přesně jsi věděl, co se odehrává. Můj otec Lišku obdivoval a právě na této pohádce mě "učil" vnímat děj bez koukání na film. ( Jak já byla tehdy z těch řečí otrávená...)

Komentář ze dne: 10.02.2013 14:22:08     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Hill (@)
Titulek: když už jsi u toho filmu
Když už je řeč o filmu: pro Teslu Pardubice byl natočený reklamní film "Víc, než jen hlas", někdy v období 1970-1972, pod celým filmem zněla na pozadí melodie Svobodovy Depeše (instrumentální verze, s Martou by to tehdy už neprošlo). Film byl určitě na formátu 35mm, protože se promítal mj. v kině Svět pod Grandem, a tam tehdy byly právě jen Meoptony na pětatřicítku kinofilm.
Jestli vznikla i šestnáctková kopie, netuším. Rád bych ale ten film ještě někdy někde viděl (a nejradši ho dostal do digitálu). Zkus ho vypátrat...

Komentář ze dne: 11.02.2013 00:32:47     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek: Ikárie XB1 ....
Richarde,
technické termíny jsou pro mne španělskou vsí, tak Ti toho k Tvému článku po zvukové stránce moc nenapíšu. Jaroušek Ti podstatné řekl, má i můj souhlas, já jsem ráda, že ses na FAMU dostal a že "účel světil prostředky".


 .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz