.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

 .: Online
Stránku si právě čte 5 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: KSČ(M) kouří první cigaretky. Doutník, pane?
(ze dne 11.01.2009, autor článku: Pavel Kotrba)

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

KSČ(M) kouří první cigaretky. Doutník, pane?
Pajdavá vinotéka - polosoutěžní zábava (1. soutěžní příspěvek od Pavla Kotrby)


A je to všude napsané. Kouření škodí Vašemu zdraví! Kouření zvyšuje riziko smrti! Kouření poškozuje Vaše sperma! Kouření je vysoce návykové, nezačínejte s ním! Kouření může zabíjet! A nakonec, myslím to nejdůležitější: Nenuťte děti vdechovat Váš kouř!  To je tak, když Ministerstvo zdravotnictví varuje! V posledních několika letech (pravděpodobně od doby, kdy jsem počal dostávat rozum po více jak jedné kapce za rok) se vláda opravdu snaží zamezit kouření. A to všeobecně. Nejen zdražováním, ale i prevencí v podobě propagace nezávadných, ba či dokonce zdraví prospěšných produktů KlasA. On takový třešničkový jogurt není nic špatného, když si potřebujeme spravit chuť po předvolebním guláši (a vlastně i po tom povolebním). Reklamy radí, jak přestat kouřit - to máme náplasti, žvýkačky a určitě i injekce proti bolestem a mnoho dalších.

Předbíhám? Jsem mimo? Určitě ano, protože v naší republice je nějak čím dál více kuřáků. A kdo je  naučil čvaňhat? No sami, jen s přispěním situace. Když se v Česku začalo poprvé pořádně kouřit, bylo to strašně výhodné. Nemoci se tutlaly, v krabičce bylo, místo dvaceti tabákových tyčinek, celých čtyřicet osm a kdo chtěl, mohl si ve speciálních místnostech nechat ubalit od pověřených příslušníků Kamarádského sboru čadění. Tehdejší velkorysá vláda dokázala perfektně uspokojit každého kuřáka. Každým rokem dokonce zvyšovala počet cigaret v balíčku.       

Vývoj se ale nedá zastavit a ve společnosti se najdou lidé, kterým chutná jiná značka, ne ta dovážená, ale domácí. Ovšem to si nenechal hlavní dodavatel z „ledových plání" líbit, a proto vyslal do naší země experty na kouření a dojednal nové dodávky silných cigárek jen za podpis. Značně přidušeným občanům se z počtu sedmdesát sedm cigaret začalo navalovat a podepsali si svoje značky, které chtějí kouřit. Samo sebou, že to Kamarádský sbor čadění nenechal jen tak a přizval si je na ochutnávku ubalených cigaret. V ústraní a za rohy se kouřila slabá a chutná viržinka. Tento utajený zvyk se rozšířil poměrně rychlou geometrickou řadou a nejvíce z něj měli požitek studenti, kteří snáze zvládali stres při zkouškách.  

V podzimní melancholické náladě se tehdy dokázal vzduch pročistit od nikotinu natolik, že dav občanů si kolektivně vyrazil do ulic. Veřejně si zapálit své tabáčky. Příslušníci Kamarádského sboru čadění byli připraveni, aby dokázali včas a hlavně efektivně ubalit nejednu cigaretku s palčivou chutí. Přesto si studenti prosadili své a až do teď si kouří, co chtějí.

Letos je správný počet bílo-oranžových tyčinek v krabičkách. Dvacet tak, jak má být. Ale zkuste přestat kouřit úplně, protože někdo vzadu nabízí: „Doutník, chlapče, děvče, pane, paní?" Nenuťte své děti vdechovat Váš kouř, který jste museli kdysi natahovat do plic. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz