.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

 .: Online
Stránku si právě čtou 2 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Satanismus
(ze dne 14.10.2006, autor článku: Marketa50)

Komentář ze dne: 15.10.2006 23:52:48
Autor: Ivo Hary z Náchoda (normalnisilenec@seznam.cz)
Titulek: ... máte smůlu, absolutní zlo neexistuje ...

I mne tento článek ohromně zaujal, ale ke komentáři se dostávám tak pozdě, že už to skoro nestojí za řeč.
Jenže musím reagovat tím, že pokud jsem ochoten uznat objektivní existenci něčeho, čemu bychom mohli říci "bůh" a "dobro", potom odpírám přijmout "zlo" a nějakého jeho nositela jako samostatnou entitu, či dokonce bytost. "zlo" existuje pouze v lidském vědomí - odstraňte ze světa člověka a zmizí vnímání zla a zůstane jen dobro, protože zvířata a celá příroda se chovají pudově a tím jen dobře ...
"zlo" jako samostatný pojem nemůže existovat, stejně jako neexistuje samostatně "tma" a "ticho" - obojí je pouze vyvoláno nevnímáním světla a zvuku - přitom v námi vnímané tmě je spousta námi neviděného záření a s tichem je to stejné. Zdánlivě úplnou tmu naruší jakýkoliv paprsek světla (i jediný foton!) - o "paprsku tmy" prostě nemůže být řeč.
Proto "Veškeré zlo je pouze nevědomost dobra" - něco takového vyjádřil Buddha a po něm ostatní myslitelé. A "Ďábel" i "Satan" jsou pouhé projevy lidské mysli, ovšem považujeme-li lidské myšlení za realitu, potom jsou tedy reální, což nezpochybňuji, ale totéž nezpochybňuje ani mnou napsané výhrady.
Takže satanisti jsou pro mně: "o ničem". Jakkoliv to mají tak "krásně" promyšlené, i s tím devaterem. Když podléhání choutkám a ukájení jich je jen jedním ze zdrojů utrpení, jak odhalil Buddha. To je ovšem již na jinou úvahu.
 

Reakce na komentář
"... máte smůlu, absolutní zlo neexistuje ..."

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Satanismus
satanismus.jpgKaždý věří něčemu jinému, někteří ho mají za dábla, ale on není.

 

Satan je také často označován za Ďábla, Belzebuba, Azaliela, Baala či Belia, takto se ovšem označit nedá, neboť  Ďábel se objevuje ve všech náboženstvích už od dob dávno před nástupem křesťanství. Jako Ďábel se označuje stvoření konající zlo v jakékoli jeho podobě, ve své podstatě je vlastně ztělesněním zla, ovšem Satan může konat jak zlo, tak dobro. Jejich vyobrazení bývá často shodné, Satan však v pravdě nemá konkrétní podobu.

Biblí, je existence Satana vysvětlena vzpourou archanděla Lucifera( nositel světla), vzpírajícího se spásnému Božímu plánu, určenému pro člověka a proto byl i se svými věrnými stoupenci (odbojní andělé), svržen do podsvětí. Vysvětlení sice trochu nepřesné, avšak pomáhá pochopit pravou podstatu věci. Tak jako absolutní dobro na zemi představuje Bůh a jeho stoupencem na zemi je Kristus, tak absolutní zlo představuje Ďábel a jeho poslem na zemi je Satan, pokušitel člověka a Krista. Ďábel byl již přítomen stvoření světa a Lucifer svrhnut do podsvětí až později a poté proměněn v Satana. Dá se tedy říci, že Satan je archanděl Lucifer proměněný na démona, žijící v podsvětí a sloužící Ďáblu.

Symboly Satana   - číslo 666(symbol Antikrista hlásajícího příchod ďábla-Satana)
                            - obrácený kříž, obrácený pentagram,had, drak, kozel, netopýr

Symboly ochrany - hákový kříž, pentagram či oktogram

Satan je vlastně součástí křesťanství a dnešní satanisté se dělí do tří hlavních kategorií:

 

1. První skupinou jsou povětšinou lidé, kteří protestují proti křesťanství, ale Satana jako duchovní bytost vlastně neuznávají. Hlásají, že člověk má žít nespoután pravidly a v absolutní svobodě, že si může dělat co chce když to neubližuje jiným. Tito lidé vlastně nejsou praví satanisté, jen se chytli některých jeho myšlenek.

2. Druhý tip lidí jsou hlavně mladí, kteří vytvářejí novou kulturu, která zavrhuje tradiční hodnoty krásy, dobra, života  apod. Tito lidé svou víru dávají najevo hlavně typickým černým oblečením, symboly Satana účesy, poslechem určité hudby s tématy krve, hnusu a masakrů. Ti chtějí samozřejmě povětšinou spíše šokovat a docela se jim to daří. Avšak ani toto nejsou ti praví satanisté.


3. A konečně se dostávám k pravým náboženským satanistům. Ke své víře se hrdě a otevřeně hlásí a uctívají Satana jako duchovní bytost. Vzývají ho a věří, že jim na toto vzývání odpovídá, dává jim sílu a vede je.
Mnohokrát se objevují fámy o krvavých obětech dnešní doby, ale je jen veliká menšina satanistů, kteří toto dělají. Satanismus jak ho známe dnes má kořeny v posledním desetiletí minulého století v jedné mystizující sektě nazývané Ordo Templi Orientis , řád O.T.O. - Orientálních templářů tehdy založili Karl Kellner a Franz Hartmann.

Známí satanisté:

Aleister Crowlay (1875-1947) ,básník, spisovatel a autor několika spisů s okultní tématikou, který se prohlásil za Antikrista a Velkou Šelmu poté zorganizoval hnutí, které již provozovalo sexuální rituály a orgie. Je mu přisuzováno založení kláštera řádu O.T.O. Postižený duševní chorobou zemřel v roce 1947 v Anglii a svou organizaci zanechal jako dědictví Řádu, který má své hlavní sídlo ve Steinu u Appenzellu ve Švýcarsku.

Anton Szandor La Vey (1930-1997). V roce 1966 založil Satanovu církev v San Francisku, která je přímou pokračovatelkou Crowleyova řádu. Je to dobře organizované společenství, které spíše než rituální vraždy praktikuje sexuální orgie. Učení této sekty je vylíčeno v Satanské Bibli, která se stala jednou z nejprodávanějších knih Ameriky a jejímž autorem je taktéž La Vey. Tato kniha také obsahuje tzv. Satanské devatero, což je protipól 10 Božích přikázání.

Satanské devatero:

1. Satan znamená ukájení choutek, nikoli odříkání!

2. Satan znamená živoucí existenci, nikoli vymyšlené spirituální báchorky!

3. Satan znamená neposkvrněnou moudrost, nikoli pokrytecký sebeklam!

4. Satan znamená laskavost k těm, kdo ji zasluhují, nikoli lásku, vyplýtvanou na nevděčníky!

5. Satan znamená pomstu, nikoli nastavení druhé tváře!

6. Satan znamená odpovědnost vůči odpovědným, nikoli péči o psychické upíry!

7. Satan znamená člověka jako pouhé zvíře, někdy lepšího, mnohem častěji však horšího než ti, co kráčejí po čtyřech, člověka, jenž se díky božskému duchovnímu a intelektuálnímu vývoji stal nejzkaženějším zvířetem!

8. Satan znamená všechny takzvané hříchy, jelikož vedou k fyzickému, mentálnímu nebo emočnímu uspokojení!

9. Satan je nejlepším přítelem, jakého kdy církev měla, jelikož ji po celá ta léta pomáhal udržovat v chodu!

V České republice je možno oficiálně kontaktovat pouze Církev satanovu v Brně: P-O-Box 28. 616 00 Brno.

 

                                  3726022.jpg .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz