.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čte 21 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Jsme zakonzervovaní?
(ze dne 21.05.2007, autor článku: Markéta Laryšová)

Komentář ze dne: 23.05.2007 14:49:40
Autor: Jaroslav Ferst
Titulek: Re: Re: lokalita

Máš pravdu a trefil jsi to líp, Ivo, já jsem to nešťastně napsal - ovšem, že causa budova NK nemá nic společného s odváděním pozornosti. Jen jsem tím chtěl ilustrovat ten přístup "na to vidím, do toho budu kecat".
Pomocí žižkovské televizní věže chtěli někteří zašpuntovat strahovský tunel, pak chtěli narovnat Tančící dům.... a dnes možná tíž tyto objekty hrdě ukazují návštěvám ze zahraničí a venkova vůbec: hele, co JSME tu POSTAVILI!
Zpět k zelené knihovně: někoho to prostě vyděsilo.
"Mistře, kdybyste chtěl trefit ty zelený okapy, ještě mi trochu barvy zbylo..." - tak nějak mi tuto, bez dovolení vypůjčenou, filmovou hlášku vždycky připomene vystoupení některého nesmlouvavého kritika, co všude byl, všechno zná a ví, všechno viděl a je tudíž všeho schopný...
 

Reakce na komentář
"Re: Re: lokalita"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Jsme zakonzervovaní?
...závistiví, zaprdění, s oblibou si leštíme svoji škodovku a okopáváme zahrádku...

Češi jakožto národ mají různé přívlastky. Jsou závistiví, zaprdění, s oblibou si leští svoji škodovku a okopávají zahrádku. Nejsou příliš velkými cestovateli ani dobrodruhy, mají rádi to své a hezky v klídku. Není se proto co divit, že je sebemenší výkyvy okamžitě rozhodí a dají jejich české hlavince povel k boji. Takovým výkyvem bych například označila návrh Kaplického Národní knihovny. Ačkoliv ještě ani nestojí, přívlastků má taktéž mnoho. Obec architektů ji velebí, čeští intelektuálové, politici a občané křičí hrůzou. Jejich krásná a starobylá Praha má mít na své tváři zelenofialový vřed?! Je na místě si uvědomit, že turisté ji obdivují především pro její architektonickou rozmanitost. Petrohrad je klasicistní, Praha je gotická, renesanční, barokní nebo kubistická. Jen ne moderní. A Češi, jak se zdá, se jakékoliv modernosti brání. Bojí se, že by jejich matička stověžatá přišla o svůj lesk? Nehodlám soudit Kaplického návrh, protože na to dost dobře nemám. Ale postupem času si uvědomuju, že bychom Praze neměli upírat moderní podobu. Už z toho důvodu, že může být za sto let kritizována pro absenci jakéhosi postmodernistického slohu 21.století. Dějiny totiž nejen chráníme, ale především tvoříme.


 .: Služby & akce PT




 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2026        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz