.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čte 22 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Jsme zakonzervovaní?
(ze dne 21.05.2007, autor článku: Markéta Laryšová)

Komentář ze dne: 23.05.2007 19:15:49
Autor: kainová (@)
Titulek:

Raido, Raido. Být veškerá morální i estetická pravidla jenom v tvých rukou uvážu si oprátku. Divadlo, kde se chodí v džínech znám a divadlo je to velmi kvalitní a neustále mají vyprodáno viz. www.bezruci.cz
Ono bránit se modernosti je jako bránit se současnosti i minulosti. Snad by ti mohla pomoci poslední věta mého článku říkající, že dějiny nejen chráníme, ale především tvoříme. Moderní bych brala jako synonymum pro vyvíjející se nebo nestagnující. A co může být pro společnost horší než stagnace? Víš skutečné modní výstřelky odvane čas. To co má zůstat zůstane.a nikdo z nás, ani ty, není schopen určit co bude kvalitní a uznávané za 100 let. To ale neznamená, že se raději budeme držet svého známého, starého a ošuntělého kopyta.
Snad mě ještě napadá jedna věc. Uvádíš, že Kaplického návrh není pro knihovnu dost důstojný. Ano, i toto byla má první myšlenka. Ale musí být knihovny neustále svázány s přívlastky jako vážné, tiché, důstojné??? Nemohou na člověka působit trochu jinak??? Nevšedně, kontroverzně??? Zkus se zamyslet a nejen tolik křičet...
 

Reakce na komentář
""

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Jsme zakonzervovaní?
...závistiví, zaprdění, s oblibou si leštíme svoji škodovku a okopáváme zahrádku...

Češi jakožto národ mají různé přívlastky. Jsou závistiví, zaprdění, s oblibou si leští svoji škodovku a okopávají zahrádku. Nejsou příliš velkými cestovateli ani dobrodruhy, mají rádi to své a hezky v klídku. Není se proto co divit, že je sebemenší výkyvy okamžitě rozhodí a dají jejich české hlavince povel k boji. Takovým výkyvem bych například označila návrh Kaplického Národní knihovny. Ačkoliv ještě ani nestojí, přívlastků má taktéž mnoho. Obec architektů ji velebí, čeští intelektuálové, politici a občané křičí hrůzou. Jejich krásná a starobylá Praha má mít na své tváři zelenofialový vřed?! Je na místě si uvědomit, že turisté ji obdivují především pro její architektonickou rozmanitost. Petrohrad je klasicistní, Praha je gotická, renesanční, barokní nebo kubistická. Jen ne moderní. A Češi, jak se zdá, se jakékoliv modernosti brání. Bojí se, že by jejich matička stověžatá přišla o svůj lesk? Nehodlám soudit Kaplického návrh, protože na to dost dobře nemám. Ale postupem času si uvědomuju, že bychom Praze neměli upírat moderní podobu. Už z toho důvodu, že může být za sto let kritizována pro absenci jakéhosi postmodernistického slohu 21.století. Dějiny totiž nejen chráníme, ale především tvoříme.


 .: Služby & akce PT




 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2026        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz