|
<<
Červen
>>
|
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
| 1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
| 8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
| 15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
| 22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
| 29 |
30 |
| | | | |
|
Stránku si právě čte 31 lidí.
|
|
Komentáře ke článku: Bezmoc (ze dne 03.08.2007, autor článku: Vladimír David Houdek)
|
Komentář ze dne: 03.08.2007 13:40:24
Autor: milan (@)
Titulek: Re: Re:
Všimněme si prosím, jak je obraz rozčleněn na několik plánů. V levé části nacházíme okno, přes které je spuštěna krvavě rudá záclona. Záclona vypadá spíše jako opona, a nemohu nevzpomenout na pověstnou oponu v černém wigwamu v Lynchově Twin Peaks. Hned vedle jakási fialová plocha, pod ní zelená, jíž jakoby protéká pramínek béžové, snad pramínek vody. Poněkud neústrojně pramínek ze zdi vtéká do nádoby na stole a přetéká dolů. Logicky by musela být nádoba přistavena ke zdi, snad to tak je myšleno. Celá levá půle obrazu se svým " standartním" abstraktním postupem je ale v silném kontrastu proti tomu, co se odehrává v pravo. Jakási skvrna, z níž přímo hmatatelně vystupují kořenovitá, rakovinová chapadla, se rozlévá v pravo dole, a zdá se, jako by požírala vše kolem. Jako by prostupovala prostor kolem i v ně! To je ta bezmoc! To je pocit, který je zde obsažen v názvu. Nezdá se vám to? Najďete si svůj!!!
Ve mně obrazy pana Houdka ponechávají dozvuk snahy. Snahy a touhy po výrazu! Tato touha je dnes vzácná. A já ji zřetelně cítím a kvituji s povděkem. MB
|
Reakce na komentář "Re: Re:"
************** * **************
Bezmoc
Bezmoc
Bezmoc
Z cylklu Be
Komb. tech.
2007
Výstava: You know & You No ?
Městské Muzeum
Bystřice n/P
2007
|
Zobrazit článek Bezmoc
|
|