.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čte 30 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Po větru
(ze dne 17.02.2008, autor článku: David Mauder)

Komentář ze dne: 17.02.2008 14:43:50
Autor: epona (@)
Titulek:

"Dnes zmlazují zeleň
u pavilonu
onkologie."
Tahle část mě z celé básně zaujala nejvíc, je vynikající. Vůbec nesouhlasím s Pavlem s "onkologií". Má v sobě něco mnohem silnějšího než všechno to kolem. Zelená je barva naděje, omlazení a do toho onkologie. Vlastně v tom cítím vyjádření naděje v bezradnosti.
Jako bys rozvinul film o nemoci, naději, smrti a ty tři sloky byly jednotlivé záběry dlouhého časového úseku. Tolik tmy a přece světlo.
Je strašně důležité nebýt sám, proto mě moc mrzí "o samotě". Celé tohle dílko je natolik bolestné, že jen zatěžko je jej hodnotit, natolik upřímně vyznívá.
Samotný závěr "A pachuť popela po větru z louky" ... sladkost louky, popel ... nějak mi přišlo na jazyk slovo bittersweet tak často používané, .. ty dva verše vyjadřují smrt tak jak ji vidím i já ... sladkou ve vysvobození a novém začátku, hořkou ve ztrátě a bolesti z konce.
Našla bych věci co mi nesedí na jazyk, že třetí sloka je výrazem tak nějak oddělená od předchozích, že zelený klid na skalpelech je pro mě navíc nebo že bezedná nicota mohla být vyjádřena jinak, lépe, ne tak ustáleným slovním spojením, ale vlastně to jde všechno tak nějak mimo, ... Mě to oslovilo velmi a doufám, že to není osobní zkušenost, protože jestli ano, držím pěsti štěstí, ať všechno dobře dopadne komukoliv, koho by se to mohlo týkat a vlastně všem, kterých se to týká. Měli by bojovat, protože život je boj a sladké vítězství.

 

Reakce na komentář
""

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Po větru
+++

Kořeny odumírají
o samotě.
V tichu
prorůstá houba
k pórům dřeva.
Vyhnilý kmen
užírá
bezedná nicota.

Dnes zmlazují zeleň
u pavilonu
onkologie.
Stromy sypou do
oken pokoj.
Na skalpely
sněží zelený klid.

Duši rozkrojil
řev pil
na první pláč
a poslední vzdech.
Stromům vpadla ústa,
bolest cítí.
A pachuť popela
po větru z louky.



 .: Služby & akce PT




 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2026        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz