|
<<
Červen
>>
|
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
| 1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
| 8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
| 15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
| 22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
| 29 |
30 |
| | | | |
|
Stránku si právě čte 22 lidí.
|
|
Komentáře ke článku: Bez názvu (ze dne 08.12.2008, autor článku: paryb)
|
Komentář ze dne: 08.12.2008 11:40:20
Autor: Pavel Kotrba (poezie@postreh.com)
Titulek:
Jani, tentokráte si nemůžu pomoct, ale báseň působí jen jako vyprávění (určitě jsi do ní dala všechno), ale chybí tomu jiskra. nu což možná to bude jen můj subjektivní pohled
co se týká techniky básně, není vůbec laciná... rytmika je zda znát v každém verši,
chápu návaznost slok a jejich obrazů, ale už není zase dobré to že mluvíš o tváři v prachu a splývání ve vodě (rozumím snad dobře podle obrazu mostu) je to schizofrenní
toto je velmi dobře myšlené a kontrastní, jen bych dal pryč to "s ní" protože jednak zájmena raději pryč a taky jsi to užila v předchozím verši
/jen s ní zametl
v květu břeh/
nuže až na drobnosti si myslím že báseň by měla zaujmout, i když jak jsem řekl, chybí jí jiskra, či snad výraznější pointa
1,5
|
Reakce na komentář ""
************** * **************
Bez názvu
Zkusila
dát mu za pravdu
halíř na lopatku
obrácenou tváří
v prach
Tvrdila
že nemusela splývat
ani ji netahal pod most
/jen s ní zametl
v květu břeh/
Pak naříkal
co byli by kdyby
koryta nevyschla
a voda povila
otřesený žár
|
Zobrazit článek Bez názvu
|
|