.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čte 21 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Vánoční
(ze dne 11.12.2009, autor článku: Milada)

Komentář ze dne: 12.12.2009 09:58:45
Autor: Milada (debbi@centrum.cz)
Titulek: Re: Vánoční

"Tady by asi méně znamenalo více"... Ne, nemyslím si to. Jinak bych napsala miniaturu "Vánoce, ach Vánoce... buďte krásné po roce strádání a neúspěchů s rohlíčky na velkém plechu." V básni je přesně to co jsem chtěla říct, tak, jak jsem to chtěla říct... a jak už jsem asi nědky řekla... jinak to neumím. Báseň není dobrá a špatná svojí délkou... je špatná svým provedením. Pokud se tahle zdá "ukecaná" je prostě špatná... a basta. Naštěstí, a teď mi promiň, i v básních - stejně jako v hudbě - nejsou všichni na "stejnou notu". A tak věřím, že se najde alespoň jeden čtenář, kterému se bude i moje Vánoční líbit tak, jak jsem ji napsala. Nechápej moje slova jako protest. I s z názoru, s kterým nesouhlasíme, si můžeme něco odnést. A proto děkuji i za tvoji kritiku :-)
 

Reakce na komentář
"Re: Vánoční"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Vánoční
Ano... každý rok, ve stejný čas... vracejí se...

Jiskřičky světel z voskových svící

za každým oknem v ulici

úsměvy…

              slova…

                         podané ruce…

a oči dětí bloudící

po temném nebi

zdali už

vyšla ta hvězda od Betléma

 

Dej Bože ať se neprobudím

pokud se mi to jenom zdá

 

Vánočky jako malované

hrozinky…

               ořechy…

                          a mandle…

a jak v čas pana Erbena

je za dveřmi zas Štědrý den

 

A stejně jako já se těším

těší se každý, který žije

je doba vzpomínek…

                      je doba setkání…

                                 je doba nostalgie…

 

Za chvilku ztichnou všechny zbraně

na chvíli zastaví se čas

 

Mám ráda pohádky a světla…

 

Je to ve mně…

                  je to v tobě…

                                  je to v nás…



 .: Služby & akce PT




 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2026        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz