.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čte 20 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Vánoční
(ze dne 11.12.2009, autor článku: Milada)

Komentář ze dne: 12.12.2009 20:16:54
Autor: epona (@)
Titulek:

"A stejně jako já se těším těší se každý, který žije je doba vzpomínek… je doba setkání… je doba nostalgie Za chvilku ztichnou všechny zbraně " Máš asi pásku na očích, když dokážeš tohle napsat, protože zatímco většina se cpe cukrovím a kouká na pohádky, jinde umírají lidé hladem, následkem nemocí, válečných zranění, trpí v důsledku zneužívání, domácího násilí apod. a nějaké Vánoce na tom nic nezmění. Přitom minimum, co pro ty, kteří se nenarodili pod šťastnou hvězdou, můžeme udělat, je, že i na ně si v těchto svátečních dobách vzpomeneme.
A klidně si mě sežerte s argumenty, že se autorka jen snažila vykreslit atmosféru Vánoc, jak ji vnímá ona, ale má - li stejný přístup většina, pak se nedivím, že jsou lidé k problémům jiných slepí.
 

Reakce na komentář
""

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Vánoční
Ano... každý rok, ve stejný čas... vracejí se...

Jiskřičky světel z voskových svící

za každým oknem v ulici

úsměvy…

              slova…

                         podané ruce…

a oči dětí bloudící

po temném nebi

zdali už

vyšla ta hvězda od Betléma

 

Dej Bože ať se neprobudím

pokud se mi to jenom zdá

 

Vánočky jako malované

hrozinky…

               ořechy…

                          a mandle…

a jak v čas pana Erbena

je za dveřmi zas Štědrý den

 

A stejně jako já se těším

těší se každý, který žije

je doba vzpomínek…

                      je doba setkání…

                                 je doba nostalgie…

 

Za chvilku ztichnou všechny zbraně

na chvíli zastaví se čas

 

Mám ráda pohádky a světla…

 

Je to ve mně…

                  je to v tobě…

                                  je to v nás…



 .: Služby & akce PT




 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2026        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz