Příběh krásné neznámé

Autor: Ditutu <(at)>, Téma: Romantické, Vydáno dne: 18. 05. 2007

...Cítila, jak její srdce zpomaluje, cítila, jak její víčka volně padají. Neuměla to zastavit. Bylo pozdě...

Seděla na kamenné zídce nedaleko od lesa. U nohou se jí líně povaloval čísi pes. Neznala ho, ale i přesto mu dala jméno. Říkala mu Zak.

Kamenná zídka stála mezi stavidlem a okrajem lesa, pár metrů od břehu jezera už pár let. Mnohokrát ji zkoumala, nacházela znovu a znovu stejné nápisy, vyryté přímo do kamene nebo jen lehce napsány barvou. Hlásaly: ‚Navždy Tě budu milovat, Mary‘, pod ním nápis ‚Jsem jen Tvůj, nikdy Tě neopustím, Mary. Tvůj Alec‘. Často si představovala příběh, který byl v tom kameni zapsán. Šťastná láska Mary a Aleca. Chodívala sem často. Povídala si se Zakem a snila o zamilovaném páru. Snila o tom, že i ona sem jednou vyryje svůj nápis, napíše svůj příběh, jestli jej někdy někdo najde, jestli o ní bude snít.

Mika Craiga milovala už od šesté třídy, věděl to každý, jen Mike ne. Myslela na něj stále, nevědomky do sešitů psala jeho jméno s průvodem malých roztřesených srdcí. Ano, byla zamilovaná, ale bylo to dobře? Moc dlouho čekala, nesměle čekala na svého Aleca z kamene. Příliš dlouho.

Seděla na zídce. Opět mlčky hleděla na třepetající se hladinu jezera. Svit zapadajícího slunce ji oslňoval. Vlasy měla naváté v obličeji, oči zalité slzami. V ruce svírala tátovu břitvu. „Promiň mi to Alecu, pochopila jsem, že jedině takhle spolu zůstaneme navždy.“

Pramínek rudé krve lehce stékal po její noze až na zemi tvořil černou kaluž. Bylo jí špatně. Cítila, jak její srdce zpomaluje, cítila, jak její víčka volně padají. Neuměla to zastavit. Bylo pozdě.

Druhý den našli u jezera tělo dívky. Policista, který ohlížel okolí, objevil na kameni nápis: ‚Promiň Miku Craige, můj Alecu, miluji Tě, navždy Tvá…‘ jméno chybělo. Chvíli tam seděl, díval se na ten nápis v kameni, dokud na něj jeho spolupracovník nezavolal: „Poď už Miku! Musime ji vodvízt, než ji začnou voblízat mouchy!“

Policista Mike Craig se zvedl, naposledy se podíval na tělo té krásné neznámé a odešel. Bylo  to jejich první a zároveň poslední setkání 'v životě'.

 

alec.jpg