Skladatelská soutěž Gramodeska 2007

Autor: Histes <magazin(at)postreh.com>, Téma: 2) Hudba, Vydáno dne: 05. 06. 2007

Postřeh team vyhlašuje první ročník skladatelské soutěže
Vinylová budoucnost neznámých autorů hudby -
Gramodeska 2007.
Těšíme se na Vaše hudební ukázky, ať už instrumentální, se zpěvem, v sólovém či skupinovém podání. Přihlásit se můžete do 17.7.2007 na webu www.gramodeska.com

Pořadatel:

Jméno/název: Richard Vacula
Právní forma: Fyzická osoba
Adresa: Opavská 680, 747 41 Hradec nad Moravicí
Účet/Banka: 1850800033/0800
Kontaktní osoba: Richard Vacula
Telefon: 731 746 614
E-mail: magazin(zavinac)postreh.com

Název činnosti nebo akce a její charakteristika:

Vinylová budoucnost neznámých autorů hudby - Skladatelská soutěž Gramodeska 2007

Cílem projektu je umožnit mladým autorům hudby vydat společné album ke stažení v MP3 a ve formě vinylové desky. Umožnit bez nároku na honorář kvalitní audiozáznam nejlepším soutěžícím, jejichž skladby budou vybrány do alba, které bude vyrobeno v nákladu 1000 ks. Zajistit první kroky k médiím prostřednictvím Českého rozhlasu Ostrava, který po domluvě odvysílá nejlepší záznamy. Umožnit živé vystoupení nejtalentovanějším autorům hudby v dějišti mezinárodních festivalů, ve velké dvoraně Červeného zámku v Hradci nad Moravicí.

Místo a datum konání akce:

Nahrávání a aranžmá bude probíhat od začátku července do konce října. Zkoušet se bude v ZUŠ Hradec nad Moravicí, Slezské knihovně, Domě umění, kinosále města Hradec nad Moravicí. Záznamy budou provedeny s největší pravděpodobností v koncertním sále Církevní konzervatoře Opava nebo ve Slezské knihovně. Slavnostní zakončení projektu - presentační koncert - proběhne 14.12.2007 ve velké dvoraně Červeného zámku Hradec nad Moravicí. Záznamy z živého vystoupení budou volně ke stažení.

Sponzoring:

Podpořením akce se budete podílet na zvýšení kvality pořízených záznamů a umožníte mladým autorům hudby vytvořit společnou sbírku svých nejlepších děl. Pomůžete tak v organizaci zcela nevýdělečného a ojedinělého nápadu - pomoci prosadit se začínajícím skladatelům, kteří tímto získají kredit oficiálně vydaných děl a dostanou motivaci se zlepšovat díky možnosti porovnání se s ostatními začínajícími umělci. 

V tomto roce byla zcela zrušena poslední veřejná skladatelská soutěž, autorská část CzechTalentu Zlín, ač oproti části interpretační sklízela daleko více zaslaných příspěvků. V dnešní době masové kultury může projekt napomoci, aby nekomerční tvorba nezůstala zapomenuta v pokojích, kde vznikla.

Projekt dosud podpořili:


Správa státního zámku

Hradec nad MoravicíGZ Digital Media, a.s.

ZUŠ Hradec nad Moravicí


 

Statutární město Opava

NOKIA

NROS

Město Hradec nad Moravicí

 

Přihlaste se

www.gramodeska.com