VinLive - audio záznamy koncertů projektu GRAMODESKA 2007

Autor: Histes <magazin(at)postreh.com>, Téma: Gramodeska, Vydáno dne: 18. 12. 2007

Sestříhali jsme pro Vás záznamy z prezentačních koncertů projektu Vinylová budoucnost mladých autorů hudby - Gramodeska 2007.

 

14.12.2007 - Slavnostní zakončení projektu v zámku Hradec nad Moravicí

Z technického hlediska to byl nejnáročnější koncert, který kdy Postřeh pořádal. Měli jsme na pódiu 8 mikrofonů a 4 linkové vstupy. Dva koncové zesilovače, 7 reproduktorů, do každého posílali jiný signál podle aktuální situace. K tomu špatná akustika a optimální podmínky pro zpětnou vazbu. Zatímco například u skladby Perelka museli posluchači v sále napínat uši, aby bylo rozumět přednesu, vy na záznamu máte úrovně pěkně vyrovnané.

gramohradec.jpg

Na toto vystoupení dorazilo asi 150 lidí + necelých 30 účinkujících. (kapacita sálu 180 míst) Publikum jsme měli opravdu skvělé - popravdě jsem na našich akcích lepší nezažil.

Skoro každý něco pokazil, zazpíval jak zazpíval, ale měli jste odvahu zpívat a hrát živě. Nebýt záznamu, tak to slyšíte jen jednou. Opakované pouštění následujících MP3 je ošidné. Víte, kdy se co nepovede a autory to bude asi štvát - taková škoda. Ne, na to kašlete, je to živé vystoupení a může se stát cokoli. Pokud jde o skupinku lidí, která se motá kolem mě, tak ta se celá sejde většinou až na koncertě nebo nahrávání. Zatím jsme nikdy nic nezahráli stejně (ani na počet taktů), záchytnou kostrou je klavír, ale i ten je zahrán většinou jinak. (Protože už si přesně nepamatuji, jak to bylo naposled). Ale lidi tleskali, i když jsme zpívali falešně, proč do toho nejít příště zas :).

Oproti záznamu z Ostravy je tento více sestříhán. Neuslyšíte žádné vyděšené šepoty při hledání textu ani naladění basy. Tentokrát Vás tedy připravíme o možnost přiblížit se co nejvíce atmosféře koncertu, protože toto vystoupení bylo o 25 minut delší a potřebovali jsme se dostat do 80 minutového prostoru kompaktního disku.

A nyní už snad nezbývá než popřát hezký poslech záznamu koncertu v MP3

 

30.11.2007 - Prezentační koncert v Kulturním centru Poruba

Na tomto koncertě panovala velmi příjemná atmosféra, mezi návštěvníky koncertu, kterých bylo asi 6, nebyl nikdo neznámý. (Aneb nyní už víme, že i 100 000 posluchačů rádií, kterým je několikrát zopakována pozvánka, není jistotou dobré návštěvnosti) V těchto prostorách bohužel není zvykem pořádat hudební vystoupení a proto lidé jdoucí za kulturou v Ostravě vyráží jinam. Potom, co ani letos nebyl naladěn klavír a museli jsme si jej podpírat kolenem, aby se nerozhoupal, se zde vystupovat už rozhodně nechystáme. (Kulturní centrum si tento pořad objednalo, vybíralo vstupné, ze kterého jsme nic neměli a ještě nebyli schopni naladit klavír - což je v případě hudebních vystoupení jinde samozřejmostí)

Byla zde uvolněnější atmosféra, autoři své skladby hráli pomaleji, proto je docela zajímavé porovnávat obě vystoupení. Já s Davidem jsme si troufli vytáhnout Havířskou baladu, kterou by obzvláště hradečtí občané uctivějšího věku těžko strávili. Stáhnout záznam

 

10 VinLive

Výběr 10 čísel z obou koncertů - vybral jsem hlavně záznamy, které se povedly dobře zaznamenat i dobře zahrát / zazpívat. Stáhnout 10 VinLive *

*Vinylová budoucnost živě

V tuto chvíli pracujeme rovněž na video sestřihu koncertu v Hradci nad Moravicí. Vybrané skladby budou jako samostatné klipy ke shlédnutí na YouTube.

Nahrávky jsou volně šiřitelné, autoři si mohou se záznamy svých skladeb počínat dle vlastní libosti. Nahrál Studentský magazín Postřeh.com v listopadu a prosinci roku 2007.

Podpořte tento projekt zakoupením společné gramofonové desky! Děkujeme.

www.gramodeska.com