Sbírka Cesta ze školy

Autor: Histes <magazin(at)postreh.com>, Téma: Knihy, sbírky, Vydáno dne: 23. 05. 2008

Lepší den pro její zveřejnění být asi nemůže. Dnes jsem naposled žákem své školy.
Chtěl jsem se trochu poohlídnout za svou tvorbou od zrození tohoto magazínu. Vybral jsem věci, za které se nestydím a v průběhu 3/4 roku je několikrát upravoval, opravoval až do stádia přirozené četby. Tedy snad přirozené i pro Vás, čtenáře.


Když se znovu začítám do dob, kdy jsem bez problémů za deset minut napsal smysluplnou povídku, uvědomuji si, že šlo spíš o okamžiky, které se mi nakonec přihodily, jen o nějaký ten rok později. Do povídek se proplétají příběhy lidí, které jsem při počáteční euforické stavbě Postřehu poznal. Jsou v nich jejich myšlenky i věty. Možná se budou zlobit.

Chtěl bych říct, že jsem jednu povídku zařadil velmi nerad. Jedná se o soutěžní dílo Plav!. Je to jednak neuvěřitelně banálně sestavený příběh a taky v poslední fázi až moc upřímný, ventilující představy podlehnutí sexuálním pudům. Vzhledem k tomu, že dílo čtenáře zaujalo a nesetkal jsem se s negativní kritikou, bylo do sbírky rovněž zařazeno.

V podstatě všechna díla vznikla v roce 2005 - 2006. První zajímavější povídka, nazvaná Poetická hospůdka, vznikla po dvouleté odmlce a věřím, že Vás vajgl žába novým příběhem brzy provede. (Publikování musí povolit moje škola, jde o maturitní práci.)

Přeji Vám příjemnou četbu (PDF). Sbírka je volně šiřitelná při zachování původní podoby.

OTEVŘÍT PDF VERZI