Ty to vidíš a ty to necháš.....aneb monolog s Bohem

Autor: Harr <harr(at)atlas.cz>, Téma: Zpovědi, pocity, Vydáno dne: 09. 12. 2009

U vstupu do administrace je tento citát - "Lidem asi nejde o poezii, ale o své ego" -  EdoTralipo

Já bych jej trochu poupravila  "Některým lidem asi nejde jen o psaní, ale o své ego..."Víš Bože, jsem na Postřehu už docela dlouho. Nějak rychle to uteklo od našeho prvního setkání v Brně u Táni.
Tenkrát jsem psala poezii a domnívala se, že větší literární útvar ani nestvořím. Však ten první pokus Histes hezky strhal.
Není vždy posvícení, skončila jsem sice na bedně, vážila si toho, co mi kdo v komentech napsal a pak jsem raději pokračovala v poezii. A ve fejetonech - Však víš - jsou to
monology s Tebou.
Dneska je tu další, ale bude  trochu jiný.


Jak se stavíš ke křivému nařčení? Pořád tvrdíš, že kdo do nás kamenem, my do něj chlebem? A sakra. Tak to není zrovna super. To víš, o nějakej pátek jsme se posunuli. Ty taky?
Jo, my jsme Tě posunuli.
Hele,  a jak bys řešil, když by někoho v Tvém okolí někdo křivě nařkl a všude ostouzel?    Proč? Já nevím... asi proto, že se sám necítil doceněn.
Tedy čtenáři i já jsme jej celkem oceňovali, ale  Histes neplál nadšením. Prostě se mu typ psaní a použitého humoru moc nelíbil.
Jasně, "není v světě člověk ten, jenž by se zavděčil lidem všem." To je hláška, kterou znáš, viď. No a ten dotyčný autor se tu najednou necítil svobodně. A začal psát, že je tu cenzura
a náš vedoucí že nám nakazuje, co máme a nemáme dělat a že chce mít nad vším kontrolu. Vsugeroval si, že jej vedoucí  urazil vulgárním přístupem a začal jeho postavení znevažovat
i před novými autory  - třeba tím, že nadávky na něj vsunul do komentáře pod báseň jedné    z autorek. Ta vedoucího osobně vůbec nezná, jak na něj bude teď pohlížet? Ona neví, kde všude si našeho vedoucího váží ani neví, o jakého člověka vlastně jde. Jsem idealistka, když věřím, že nedá na cizí - zlobou a záští - poničený dojem?
Víš, mě na tom mrzí to, že jsem toho dotyčného autora na Postřeh přivedla a vychvalovala jsem jej. Viděla jsem kvalitního autora. Neviděla jsem zákeřného člověka. Oceňovala jsem laskavý humor jeho postav, ale nepočítala  jsem se vztahovačností a mstivostí.
Moc mě to mrzí. Svým postojem jsem ublížila člověku, kterého si vážím.


Nemáš pro mě Bože, rozhřešení?

Nemáš, hm... Krutibrko!                                               
Co? Cože?

Jo, nechme maličkých.

Aha, tak dík, tos mi moc nepomohl.

No nic. Jdu. 

Kam? Spát přece.

Ráno moudřejší večera.

Taky znáš. Já vím.

Tak zase někdy, jo?