.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 .: Online
Stránku si právě čte 1 člověk.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Den blbec

Jakub Raida - Psychologie - 01. 12. 2005 - 7904 přečtení

9961314.thl.jpgPopis stavu naší společnosti, který si nebere servítky. (intro Histes)Znám různé dny. Počínaje pondělím a konče pátkem. Onehdy jsem však zaslechl slovní spojení „den blbec“. Řekl jsem si: „Proklatě, že by vynalezli osmý den v týdnu a mě to neřekli?“ A protože něco takového bych asi nepřežil, začal jsem pátrat, co to ten den blbec může být. Jako první jsem zkusil použít ono vetché zařízení s malou kapacitou, zvané vlastní paměť. Chvíli jsem pátral a vybavovaly se mi různé dny, například Den Dé, Štědrý Den nebo Den Nezávislosti. Ale den blbec ne. Dobrá, hlava s tímto pojmem zřejmě do styku ještě nepřišla. Musím tedy použít nějakou odbornou literaturu. Podíval jsem se do knihy zvané Definice pojmu Den Blbec. Bylo neuvěřitelné, kolik se v této knize dá najít zajímavých věcí ohledně tématu. Dovolte mi tedy citovat.

Den Blbec je takový den, který se v mnohém člověku podobá. Je to den s velmi malým ŠQ [eš kvé]. Chvíli jsem přemýšlel, co to jen může znamenat, až mi vysvětlující vysvětlivka pod čarou vysvětlila, že vysvětlení je stejně snadné, jako vysvětlit, proč vysvětlivky nedokáží nic vysvětlit. Tomuto vysvětlení jsem příliš neporozuměl a musel jsem se tedy podívat do druhé knihy, která byla o něco tlustší a nesla název Vševysvětlující Velká Kniha Vysvětlených Vysvětlujících Vysvětlivek. Tam jsem našel vysvětlení, že vysvětlivka která nic nevysvětluje a je v knize, která by měla něco vysvětlit, má obvykle vysvětlení o dvacet sedm a půl strany dále. Vrátil jsem se tedy zpět ke knize, ve které vysvětlovali pojem Den Blbec jako normálních 24 hodin, které však mají velmi malé ŠQ. Nalistoval jsem tedy požadovanou stranu a zjistil, že ŠQ znamená Šťastlivý Kvocient.

Tak, tak to tedy je. Lidé mají vyšší a nižší inteligenci, dny zase vyšší a nižší štěstí. Stále jsem nechápal, jelikož jsem nechápající a nechápu věci, které jsou nepochopitelné a které nikdo nechápe.

Rozhodl jsem se tedy vyhledat Den Blbec v tvrdé realitě. Otevřel jsem dveře a vyšel na ulici. Vzápětí mě srazil kolemjedoucí náklaďák. Dopadl jsem vedle cesty, do příkopy. Přistoupil ke mně řidič náklaďáku, pravil, že velmi spěchá a že ho zdržuji, načež do mě zlostně kopl a odjel. Kulhal jsem se po chodníku. Nestihl jsem však ukulhat ani sedm kulhů, když jsem se srazil s kulhajícím stařečkem. Oba jsme spadli na zem, na mě navíc rychle slétli dva holubi a vykonali svou potřebu. Zvedl jsem a belhal se dál. Jak se tak belhám, šlápnu chromou nohou přímo do otevřeného kanálu a spadnu do stoky. Vyplavilo mě to až v čističce. Vydrápal jsem se ven a plival zelený sliz. Vtom se na mne zběhli tři zahradníci, že jim nemám co lézt do čističky, kterou mají vybudovanou na svém pozemku. Začal jsem se rychle omlouvat, avšak čilí zahradníci do mě bodali vidlemi, ryli rýčem, bili lopatou a utahovali mně hasákem.

Sotva dýchající jsem se dostal z kolonie zahrádkářů, bohužel, vtom okamžiku mě spatřila policejní hlídka a jelikož byly po celém městě mé plakáty s nápisem HLEDÁ SE ŽIVÝ NEBO MRTVÝ, okamžitě mě složili k zemi a nacpali do kufru policejního auta. Schválně potom jeli po té nejrozbitější cestě a já jsem si tam vzadu vytloukl všechny zuby. Po cestě se jim však vznítilo přídavné spalování a celé auto explodovalo. Náhodou jsem to přežil, ovšem spadl jsem přímo na jeden železný plot s ostrými bodci nahoře. Na ty jsem se nabodl a jen tiše skučel. K večeru se mi podařilo slézt a dojít domů.

Už jsem věděl, co to je Den Blbec.


Související články:
Věčnou slávu DrD+ (07.03.2006)

Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 1,17 / Počet hlasů: 6]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 24.05.2006 15:33:38     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Bell] - Běla Polášková (bela2006@volny.cz)
Titulek:
:-))), tak tohle už by se dalo zařadit do kategorie Den Superblbec. Docela pobavilo, jen mi není moc jasné proč to není zařazené mezi fejetony nebo úvahy, ale do rubriky Psychologie. Napsané je to fajn s humorem a nadhledem. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz