.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

 .: Online
Stránku si právě čtou 2 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Patrik Stoklasa - nekorunovaná Superstar

Karolína Maxová - Reportáže - 27. 12. 2005 - 11355 přečtení

patrik21.jpg"Sedím a čekám. Pozoruje anděl můj osud? Podívám se nahoru a vím, že budu vždy požehnán láskou. Když je láska mrtvá, namísto toho miluji anděly..."

V pořadu Nedošli do finále, který představil čtveřici méně úspěšných, avšak stejně nadějných účastníků soutěže Česko hledá Superstar, právě dozněla píseň Robbieho Williamse Angels v podání Patrika Stoklasy. Přítomní diváci ho odměnili velkým potleskem a i porota v čele s Ondřejem Hejmou předvídala tomu dvaadvacetiletému rodákovi ze západních Čech slibnou budoucnost. Nikoho v tu chvíli ani ve snu nenapadlo, že dvacáté třetí narozeniny už nikdy neoslaví.
Patrik Stoklasa se narodil 2. listopadu roku 1981 v Plzni. Vyrůstal v nedalekém Holýšově, kde navštěvoval Lidovou školu umění. Zde se začal věnovat hře na housle, flétnu a klarinet. V místní školní kapele se stal hráčem na bicí a zpíval ve sboru.
Vystudoval střední školu managementu ve Stodě a zároveň byl žákem Pražské konzervatoře, obor populární zpěv.
Praktické uplatnění našel v divadle. Nejprve získal roli ve hře Pokušení svatého Antonína v Semaforu po boku Jiřího Suchého a Jitky Molavcové, následovaly hry I ty zpíváš si ty hity, 80 svíček na ztraceným dortu a jiné. Dlouho na sebe nenechaly čekat ani herecké příležitosti v muzikálech. V Kleopatře ztvárnil Ptolemaia. Svůj talent výrazně předvedl v Rebelech, kde alternoval jako Eman a Olda. Připravoval se na muzikál Tři mušketýři a Miss Saigon. Před kamerou stál při natáčení několika televizních inscenací a filmů, tím posledním byl snímek Filipa Renče Román pro ženy.
Ačkoli se na obrazovce ukázal minimálně, paradoxem zůstává, že v soutěži Česko hledá Superstar na sebe upozornil nejvíc. Hned v úvodu přiznal obavy z postupu do dalšího kola, který by pro něj znamenal prohranou sázku s moderátorkou soutěže. Porotě se představil s písní Robbieho Williamse a rozhodně nezklamal. A tak mu nezbylo nic jiného než koupit Laďce Něrgešové výhru – boty. Soutěží procházel bez problémů a porota ho považovala za jednoho z favoritů. Ovšem těsně před branami semifinále na vlastní žádost odstoupil, protože jeho divadelní závazky nešly sloučit se smluvními požadavky soutěže. Nechci zpochybňovat výkony ostatních soutěžících, ale nebýt odstoupení Patrika Stoklasy mohla mít finálová desítka zcela jiné obsazení a Sámer Issa silnou konkurenci.
Nicméně po půl roce po zmizení s televizních obrazovek byl na vrcholu své dosavadní kariéry. Po říjnové derniéře Rebelů dostával další divadelní i filmové nabídky, účastnil se řady akcí a prostřednictvím své manažerky Šárky Grossové vystupoval na předvolebních koncertech na podporu ČSSD. V Olomouci tomu nebylo jinak. Přišel. Zazpíval. Poděkoval. Odložil mikrofon a nastoupil spolu s kolegou zpěvákem Karlem Černochem do Mercedesu Vito, který je měl odvézt do Prahy. Blízko Brna ale auto narazilo v plné rychlosti do dodávky. Ze čtyř osob vyvázli tři se zlomeninami, čtvrtý - nejmladší - Patrik byl ihned v kritickém stavu převezen do brněnské nemocnice. Během čtyř dnů usilovali lékaři o nemožné. Bortící se střecha auta mu uřízla část hlavy. Silný náraz poranil plíce a další vnitřní orgány. Jeho zranění byla neslučitelná se životem. Kdyby přežil, zůstal by na doživotí ochrnutý a nemohl by ani mluvit. Pro člověka, který žil pro zpěv a divadlo, by se život stal utrpením.

patrik2.jpg

Svůj nejdůležitější boj prohrál 23. října v odpoledních hodinách.
Případu si začal všímat i tisk. Deník Blesk mapoval Patrikův zdravotní stav od autonehody, následné smrti, až po medializovaný pohřeb. Ten se uskutečnil v Divadle Broadway, na jehož prknech si Patrik ještě dva dny před nehodou vychutnával zasloužený úspěch. Někteří ho sice odsuzovali za blízké vztahy s rodinou Stanislava Grosse, ale musel být zřejmě něčím víc než pouhým chráněncem premiérovy ženy, když mu na poslední rozloučení přišla vzdát čest řada osobností od Báry Basikové až po Filipa Renče. Jiří Suchý ho označil za "...kluka, který je jinde a kde je, do toho nikomu nic není...".
Podle odborníků měl všechny předpoklady vydobýt si stálou pozici na české scéně. Svými výkony si den po dni pomalu otevíral dveře do světa showbusinessu, zlomkem vteřiny se mu navždy zavřely. Namísto toho miluje anděly...


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 1,43 / Počet hlasů: 14]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 27.12.2005 13:43:46     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Manik (bikemanbartik@seznam.cz)
Titulek:
No osud je někdy drsnej... ale doufejme, že se tam nahoře má s anděly dobře

Komentář ze dne: 27.12.2005 14:40:15     Reagovat    Nový komentář
Autor: [postreh] - Richard Vacula (postreh@seznam.cz)
Titulek:
Asi jo...

Komentář ze dne: 29.12.2005 00:58:18     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - pedro (@)
Titulek: reportáž???
jenom nechápu, co to dělá v reportážích....reportáž je o úplně něčem jiném....

  
Komentář ze dne: 30.12.2005 15:52:15     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Karolína Maxová (eliska.premyslovna@seznam.cz)
Titulek: Re: reportáž???
Sama nevím, proč mi tu charakteristiku/životopis zařadili do reportáží. Je vzatá ze serveru liter.cz, kde ji mám (bohužel) také v sekci reportáže....Karolína

Komentář ze dne: 30.12.2005 12:11:48     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - makretka (markitka.@seznam.cz)
Titulek: ..
Zajímavé..některé postřehy a myšlenky jsou víc než super, líbí se mi=) Smrt někoho známého se většinou dotkne celé veřejnosti, zvláště když odejde legenda, nebo někdo takhle mladý..

Komentář ze dne: 17.10.2006 16:49:42     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Sisi] - Silvie (silviev@tiscali.cz)
Titulek:
Nebyl jen mladý, ale byl skvělý, pamatuju si na ten den, kdy jsem se dozvěděla, že umřel. Bylo mi to fakt strašně líto, byl jednou z celebrit, které něco fakt umí a nedělá ze sebe něco co není. Byl skromný a nadaný. Je to napsané hodně dobře. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz