.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čte 22 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Černý tulipán

Anit - Básně - 31. 05. 2006 - 1728 přečtení

Kopie - tulipan.jpg Černé listy opadávají...stejně jako naše sny... (marketě50) Markétce, sliby se mají plnit.


Slzy tají pod víčky,
černý tulipán svírá.
Vítr sfoukal svíčky,
s nimi uhasla víra .

Zůstala ve tmě po tisíc let,
své srdce se otevřít bála.
Tulipánu opadal černý květ,
ze stonku se stala sláma.

Jedna dívka za dalších milión dnů
rozevřela dveře zamčené na petlice.
Našla smutnou holčičku beze snů.
Rozžehla pro ní všechny ty svíce…

Ruku jí vtiskla do dlaně,
řekla ,všechno může krásné,
když srdce láskou plane
a nikdy, nikdy, neuhasne…´

A ta holčička se k zemi sklonila,
posbírala popel z černých květů.
Všude kolem sebe ho rozhodila;
do všech světů…

Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 1,33 / Počet hlasů: 3]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 31.05.2006 19:34:23     Reagovat    Nový komentář
Autor: [WhiteShadow] - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek:
NO dneska se tady sešli samé kvalitní básničky.
Líbí se mi převelice. Líbí se mi od začátku až do konce. Ten v ní prostoupený příběh. Moc se ti povedla..
Jsem ohromen a koušu si nehty.
Hodnotím - 1.00
Přeju pěkný večer.

  
Komentář ze dne: 31.05.2006 19:51:51     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re:
Ahoj stíne,
to jsi mě teda mile překvapil... čistou jedničku jsem dlouho nedostala :)
No, moc, moc děkuju...
Dobrou :))

Komentář ze dne: 31.05.2006 19:36:48     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Krtica] - Jana Vyležíková (krtica.N@seznam.cz)
Titulek:
Myslím Anetko, že píšeš i mnohem lepší. Ve čtvrté sloce mi chybí slovo "být" ve verši: "řekla, všechno může krásné". V poslední sloce, poslední verš je přílíš krátký, působí to useknutě. Doporučila bych vložit ještě jedno slovo, třeba " do všech vymyslených světů"... nebo virtuálních, paralelních...

Komentář ze dne: 02.06.2006 16:37:10     Reagovat    Nový komentář
Autor: [sibyla] - Dana Angels (sibyla@centrum.cz)
Titulek:
Velice krásné.
Líbilo se mně to spojení s tulipánem.

dávám 1 :-)
ahoj

Sibyla



 .: Služby & akce PT




 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2026        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz