.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čte 22 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Rudovlasý svit

Trapné dítě s mastnými vlasy - Vlastní tvorba - 04. 07. 2006 - 2278 přečtení

-píseň pro Příšerku, o Příšerce, o slzách ...

Poslouchejte zde

Ten pruhovaný svetr, ten puntíkovaný šátek

Ten domov ve špíně, ten nůž tak ostrý ... jo, je to fajn

Chyť mě za ruku, dítě. Nenechám tě odejít

Jsem tvá, dítě? Vím, že jsi můj ... jo, je to fajn

...

To "nic", co chci, je jen rudovlasá tůňka

To "nic", co chci, je jen hloupý rudovlasý svit

Jo, je to fajn

...

Neexistují už slova na to říci, co je špatně

Neexistují už myšlenky, jsou navždy pryč ... řekni mi, proč?

Jen city zůstávají stále s námi

Proč nás slzy neopouštějí ... řekni mi, proč?

...

To "nic", co chci, je jen rudovlasá tůňka

To "nic", co chci, je jen hloupý rudovlasý svit

Jo, je to fajn


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 04.07.2006 11:42:26     Reagovat    Nový komentář
Autor: [WhiteShadow] - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek:
No tady to teda žije...," its such perfect day.."
Mně se teda líbila moc, jseš dobrej. Jen ten text bych asi víc ocenil v Angličtině, nebo možná obě varianty, ať nikdo není diskriminovaný..
1.4

Komentář ze dne: 04.07.2006 12:02:55     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - kolibřík (V.Bloud@seznam.cz)
Titulek:
Jj Stínek má pravdu, text v angličtině by byl fine...
Líbilo se mi to, pouštím si to stále dokola. Tohle je přesně styl hudby, který se mi líbí. Připomíná mi to "Polly" i když samozřejmě ne textem, ale tím kouzlem ;o)...doufám, že to pro tebe bude dostatečná pochvala..
1,2

  
Komentář ze dne: 04.07.2006 12:31:57     Reagovat    Nový komentář
Autor: [trapne_decko] - trapne_decko (rossyross@centrum.cz)
Titulek: Re:
Diky za vase komenty.. jinak.. anglicky text tam urcite nedam, je to trochu zamer.. (jaky, to se nikdy nedozvite) :o) Ale treba i kvuli tomu, ze na tom textu rychle zjistite prekladatelske ci jine chyby :o))))), kere sice muzete odposlouchat z te pisnicky... ale tak... vem to cert.. :o))

    
Komentář ze dne: 04.07.2006 12:48:04     Reagovat    Nový komentář
Autor: [WhiteShadow] - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek: Re: Re:
No co se týče té Angličtiny, tak jsem tam tedy nic co by bylo do očí neodhalil. Ale kdybys někdy chtěl, tak mi kdykoliv pošli nějaký z tvých textů a Já ho omrknu pod mikroskopem.
Jinak, co jsem si Já zatím stihl všimnout, tak Angličtina obecně v písních ruší všechny pravidla, co se učí na školách.
P.S. - ted jsem třeba v jednné písni slyšel..- " She dont care.."

Komentář ze dne: 04.07.2006 14:03:58     Reagovat    Nový komentář
Autor: [makretka] - makretka (makretka@postreh.com)
Titulek:
Proč nás slzy neopouštějí? Asi proto, že se staly součástí našich životů..Našich radostí, výher, proher i žalu..Jsou součástí nás samotných a je jen na nás, jak moc jim dovolíme nás ovládat:)

Komentář ze dne: 04.07.2006 16:49:28     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Krtica] - Jana Vyležíková (krtica.N@seznam.cz)
Titulek:
Přiznávám, nikdo nikdy o mě nenapsal píseň, ani píseň určenou mi. Tak trochu příšerce závidím a zároveň oceňuji to něco, co zaznívá z tvého hlasu. Takováhle tvorba se sem opravdu hodí!

  
Komentář ze dne: 04.07.2006 19:54:54     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - RV (@)
Titulek: Re:
To jsme na tom stejně... Když tak uvažuju, vlastně jsem ani nic jiného nedostal.. jen dával. Nevíš jakým právem jsem dával? hmm nevim. Asi to nemá smysl.

  
Komentář ze dne: 04.07.2006 21:45:42     Reagovat    Nový komentář
Autor: [trapne_decko] - Rossy Ross (rossyross@centrum.cz)
Titulek: Re:
ahoj krticko, dekuju za koment, uprimne... tohle neni Liter, moznosti se rozrustaji, a slozit pro nekoho pisen je stejne obtizne jako treba nakreslit obraz. Kam se hrabou nejake basne. Basne jsou jen plana slova bez obrazu a bez hudby (kdyz tohle basen umi, pak je to perfektni basen - viz. skold5). Tudiz... udelame deal. Slozim pro tebe pisen, kdyz pro urvane decko nakreslis obrazek.... hmm?? :o)) Co rikas? :o)

    
Komentář ze dne: 04.07.2006 21:59:58     Reagovat    Nový komentář
Autor: [WhiteShadow] - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek: Re: Re:
To zní fér..

    
Komentář ze dne: 05.07.2006 13:29:07     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Krtica] - Jana Vyležíková (krtica.N@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
Kreslím jen realitu i když občas viděnou jen mýma očima. :-) Snad mě potká inspirace a tobě se to bude i líbit...pak obrázek bude tvůj!

Komentář ze dne: 05.07.2006 08:26:22     Reagovat    Nový komentář
Autor: [CrazyAnca] - Aneta Honzková (CrazyAnca@seznam.cz)
Titulek:
Osobně na tenhle styl básně moc nemám ráda, ale tahle se mi líbí... je s ní něco víc, než jen slova.
Jo, vážně hezká.
1.

Komentář ze dne: 05.07.2006 09:25:53     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Tangerine] - Black Tangerine (malaBaruska@seznam.cz)
Titulek:
Myslim sem ti uz rekla svoje... Je vazne moc dobra. Treba kvalita nahravky je na..na nic.. teda na neco jo. Ale to se da pominout.
Musim tu pisnicku porad poslouchat, fakt se mi libi.

  
Komentář ze dne: 05.07.2006 18:56:43     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re:
vidíš, další co namítá kvalitu :). Musím tedy okomentovat - je to pěkné, ač u mě je to opakování způsobené autorepeatem. Pořád si představuju to stereo zachycení kytary - ostré i s výškami, zpěv s chorus efektem a delayem. Pak by byl dojem z poslechu mnohem lepší, víc by vtáhl. A k té harmonii - 3 akordy - to není ostuda - ale pokud není rozmanitá harmonie, mělo by být rozmanité ztvárnění melodické, rytmické. A to tady chybí. V představách se mi rojí sposta nápadů, verzí této skladby.. Dvojka.



 .: Služby & akce PT




 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2026        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz