.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čte 29 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Fólie

Histes - Zamyšlení - 08. 09. 2006 - 1858 přečtení

Průhledná, nevrhající stín a přeci kryje... úvahy z výletů

Modré pozadí
Lidé ve stejnou dobu dívající se z okna hledají odpověď na nepoložené otázky, chtějí zpívat, kreslit, malovat, i když nic z toho neumějí. Na chvíli se odvázat a alespoň v myšlenkách být extra persona uznávaná, upřímná, příjemná, respektovaná.

Dural
Je příměsí ultralehkých jízdních kol a berlí. Recyklace na obou frontách.

Samota
Prdel otlačená o židli a čekání na výzvu ICQ. Strom uprostřed pole. Člověk uprostřed davu.

Pořádek
Symbol dobré práce. Neviditelné úplatky, i činnost minulých dnů.

Papír
Alternativní konverzace s kýmkoli kdo ho užil a nespláchl.

Fólie
Průhledná, nevrhající stín a přeci kryje.

Pravou tvář

Nikdy neodkryjeme – zůstane tajemství – kterého se ostatní bojí. Aby nás neušlapali – nás jako extrovert a introvert. Uvědomění a blbé kecy. Vítězný pokřik stejný jako gorily nebo silné emoce bez jediného slova. Co je větším projevem síly?

Radost

Je cíl převlečený za úspěch, vítězství, štěstí…

Hudba
Potřebuje čas na to aby se projevila. Na rozdíl od obrazu, fotografie. Příběh, upřímný jako žádný jiný, pokud jej říká upřímný vypravěč.

Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 08.09.2006 07:36:10     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Krtica] - Jana Vyležíková (krtica.N@seznam.cz)
Titulek: hm
Kladeš vedle sebe zamyšlení z různých oblastí vlivu člověka. Jeho duchovna, pocitů, vůle a touhy jako protipólu k věcem člověkem stvořeným. Je to zvláštní, ale mě se to líbí. 1,3

Komentář ze dne: 08.09.2006 09:05:01     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Manik (@)
Titulek: reakce
No je to zajímavý, zen dural mě dostal :) nemám rád čistej dural... děsně to praská

Komentář ze dne: 08.09.2006 12:04:26     Reagovat    Nový komentář
Autor: [WhiteShadow] - whiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek:
Zajímavé myšlenky, zvláštní to forma, hodně velký experiment. Osobně si myslím, že aniž bys musel přijít o tu tvou originální formu zamyšlení, dílu by šla dát větší plynulost a návaznost. Dokonce by tak ve vhodně volených kontrastech některé tvé myšlenkové pochody vyzněly důrazněji. Ale to už jsme zase u toho tvého až příliš svobodného vyjadřování..
Inu, mně se to líbilo. Ale aby jsi oslovil široké masy, je třeba trochu ubrat plyn.
Chronicky se mi zdá, že máš perfektní vyjadřování, že máš hodně co říct a můžeš toho literárně hodně nabídnout, ale je třeba tříbit plynulost, návaznost, přirozenost textu, své myšlenky v kontextu dalších myšlenek, představit nám své zamyšlení jako celistvé vyprávění, kde se vše doplnuje a vysvětluje.
Hodnotím - 2

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:27:03     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Ivo-Hary] - Ivo Hary z Náchoda (normalnisilenec@seznam.cz)
Titulek: No taky mně leccos napadá, obvykle to zapomenu ...
Vlny. houpání nohoru, dolů, potřeba podržet se něčeho pevného, hrozba mořské nemoci. Jestli z toho nejsi moudrý, tak jsme na tom podobně ... :-)

Komentář ze dne: 09.09.2006 17:16:51     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Bell] - Běla Polášková (bela2006@volny.cz)
Titulek:
Modré pozadí, Samota a Hudba to jsou myšlenky, které osloví snad každého. Zbytek ... no já nevím - jsou to spíše výkřiky. V případě npř. v Duralu nic moc neříkající - ani ten protiklad není to pravé ořechové. Pravá tvář ... sorry, ale tohle už vůbec ne. Souhlasím se Stínem, máš na víc.

  
Komentář ze dne: 09.09.2006 20:05:48     Reagovat    Nový komentář
Autor: [postreh] - Histes [admin] (histes@postreh.com)
Titulek: Re: Re:
Já nechtěl mít navíc, jsou to mé zápisky z tábora. Vidím v nich celých těch čtrnáct dní a noci. Co druhou noc jsem napsal nějakou myšlenku...

    
Komentář ze dne: 11.09.2006 18:29:41     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Bell] - Běla Polášková (bela2006@volny.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
No jo, ale my tam s tebou nebyli a laskavý čtenář chce mít jasno :-))). Úspornost je někdy na škodu, zvláště u tebe, který dokážeš dokonale popsat pocity a tvé dialogy jsou skvělé.



 .: Služby & akce PT




 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2026        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz