.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čte 23 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

V korunách stromů plátno máš

Histes - Ze života - 10. 09. 2006 - 2400 přečtení

podzim_maly.jpgpro Anit 7.9.06 12:20.12


„Vektor v má souřadnice (-1;-4;-1), vektor r = (1;-2; 3). Jsou tyto vektory lineárně závislé?“
„Nejsou, ale já ano,“ odpověděl jsem matikářce v hodině.
„Já myslela, že máš výkyvy na jaře, ale jak koukám, perlíš už teď.“
„Jsem rád, že Vás po tak dlouhé době vidím.“
„Alespoň někdo. Posaď se.“

Nějak ze zvyku, abych se připomněl, zakusuji koláč a zapíjím kofolou. Vše chutná jinak, o poznání víc. Jako bych nebyl jen sám sebou, uhnízdil se ve mně kousek jiné osobnosti, jednání i snění. I smutek, který zabíjí její charisma.

Zajímaví jsou lidé, kteří při zarytém pohledu do očí neuhnou a vydrží dlouho sdílet svou tvář. Je to upřímnost nebo soustředěnost? Netušil jsem, co vše může lidský pohled dát, kolik vzít a v co vyústit. Vyústit, ústit, ústa? Hledáme odpovědi, které samy přivanou se ztrátou studu.

Zrychlený dech, vlhké tváře a vděčnost za vděčnost, stále častější. Vlasy polštářem hlazené prsty a pak to smutné „Jak mě bereš? Přemýšlím, kdy se zase uvidíme.“

Za soumraku léta, svítání dne si uvědomuji – mám rád podzim. A ty?

„Podzim“

***
podzim.jpg


„Jsem Vaše nová učitelka z Občanské výchovy. Představte se mi, řekněte jak se jmenujete, co máte rádi. Začneme třebá.. zde.“
„Richard Vacula, mám rád. Hm. Podzim.“
„A něco co Vám nesedne?“
„Sbírání shnilých jablek.“

 


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 10.09.2006 08:42:06     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Manik] - Vojta Barta (bikemanbartik@seznam.cz)
Titulek:
no budu upřímnej, tohle se mi zrovna nelíbí... je tam pár dobrejch myšlenek, ale celková stavba ne ne... hodntím za 4

  
Komentář ze dne: 10.09.2006 10:58:42     Reagovat    Nový komentář
Autor: [postreh] - Histes [admin] (histes@postreh.com)
Titulek: Re:
budu taky upřímný, sakra čtyřky nenávidím! :)

    
Komentář ze dne: 10.09.2006 23:09:07     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Ivo-Hary] - Ivo Hary z Náchoda (normalnisilenec@seznam.cz)
Titulek: Abych byl taky upřímnej,
ne že bych je zrovna nenáviděl, ale přijdou mi až moc velká - dvojky jsou ideál ... A sakra, tohle je literární server - no jo, pardon!
A tak k tomuto milému dílku - Tvé promluvy v přímé řeči mám hrozně rád, to ostatní - neřeším. A ačkoliv k podzimu nemám zrovna vřelý vztah (jedna moje stará báseň na literu :-) ...), tady mi ta fotka krásně sedla!

      
Komentář ze dne: 10.09.2006 23:33:35     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - RV (@)
Titulek: Re: Re:
:)

Komentář ze dne: 10.09.2006 18:17:34     Reagovat    Nový komentář
Autor: [WhiteShadow] - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek:
Mně se tahle spíše úvaha nebo snad minipovídka prostě líbí. Má kvalitní základ, ale je nedostavěná. Velmi se mi líbí ten zvolený kontrast - dění ve škole versus intenzita tvých romantických myšlenkových pochodů. Zasloužilo by si to více rozvinout.
hodnotím - 2
P.S. - ať už je to s tím zařazením jakkoliv, myslím, že Blog nebude to pravé. Ten by se měl používat jen co nejvýjimečněji pro undergroundové sdělení tak nějak mimo soutěž bych řekl.

Komentář ze dne: 11.09.2006 20:29:02     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Marketa50 (@)
Titulek:
Je v tom něco víc líbí se mi to:)

Komentář ze dne: 12.09.2006 18:16:25     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Krtica] - Jana Vyležíková (krtica.N@seznam.cz)
Titulek: To
Tvé úvahy i povídky mně zatím vždy zaujaly, není tomu jinak ani u této. Líbí se mi to zprostředkování náhledu do myšlenek i pocitů i vtipnost hlavní postavy.
A navíc, taky nerada sbírám shnilá jablka. :-) 2

  
Komentář ze dne: 12.09.2006 23:55:20     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - milan (@)
Titulek: Re: nerad
Ríšo, je to skvělé!!!...není co dodat. Připadá mi, že máš podzim v duši...:) anebo duši v podzimu???

    
Komentář ze dne: 13.09.2006 22:56:11     Reagovat    Nový komentář
Autor: [postreh] - Histes [admin] (histes@postreh.com)
Titulek: Názor
:) - jej, tady si mne někdo přečetl, těším se na zítřejší historicky první zkoušku.

Komentář ze dne: 20.09.2006 19:39:01     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Týninka :) (@)
Titulek:
Hojiky.. Ještě jednou se moc omlouvám... Davísek taky říká, že mám sklerózu.. Snad si časem všichni zvyknete :)

Mně se ta povídka líbí...
Opravdu.. Je taková jednoduchá a řekla bych, že má krásnou myšlenku. Teda podle mě :) .
Já teda podzim moc nemusím, raději léto .. třeba v chorvatsku se školou.. bylo krásně... si mě tam někdo našel :)
ale to sbírání na konci.. to nemá chybu.. :)
Má to nápad.. se mi líbí :)
chich chich chich
(a ještě jednou plosim plosim plomin... :( )
Týninka

  
Komentář ze dne: 20.09.2006 19:46:22     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard (@)
Titulek: Re:
Sám velký tyran Admin Zakladatel Pan vedoucí Richard -RV- Histes omluvu přijímá.

Fuj, konec keců. Mám radost, žes mi napsala komentář, kristamo :).



 .: Služby & akce PT




 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2026        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz