|
<<
Červen
>>
|
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
| 1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
| 8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
| 15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
| 22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
| 29 |
30 |
| | | | |
|
Stránku si právě čte 25 lidí.
|
|
Havraní blázen
Aaliyan - Vázané verše - 26. 11. 2006 - 1643 přečtení
Možná můj kamarád
Já blázen se srdcem havraním,
Kdo o mně někdy stál?
Kdo může za to ústraní,
Kde jsem se zdržoval?
Já blázen s maskou člověčí,
Jak peří skrýt jen mám?
Jak přátelé mí nevděční,
Do houfu krkavců jsem se dal.
Já hlupák s tváří veselou,
Co v srdci skrývá žal,
Přátelé jej neberou,
Už nejsem ten, co se smál.
Já havran z lesů černých,
Jak obloha bez hvězd,
Z hradů chladných, temných,
A ze strašidelných cest.
Sám a sám teď sedávám,
Venku za stromy,
Pro stesk si povzlykávám,
Přátelé, vraťte se mi.
Jsem černý jako křídla má,
Co večer k nebi vzletěla,
A sedávám tam do rána,
Aby se mi vrátila.
Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]
Upozornit emailem Vytisknout článek
Komentáře na Facebooku:
Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 26.11.2006 15:11:17 Reagovat Nový komentář
Autor: [Ivo-Hary] - Ivo Hary z Náchoda (normalnisilenec@seznam.cz)
Titulek: nevím
Asi to vzdám ... Mně to připadá nedodělané po stránce práce se rytmem a rýmem, ale to se tu již řešilo mnohokrát a protiargument - "píšu sdrcem a nezajímají mne umělá pravidla" už zazněl moc často.
Takže téma se mi líbí, ta nostalgie a romantika, a to je asi všechno.
|
| |
Komentář ze dne: 30.11.2006 17:22:26 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Manik (bikemanbartik@seznam.cz)
Titulek: re
Hary, zde naprosto souhlasím... nemám co dodat
|
Komentář ze dne: 29.11.2006 08:11:33 Reagovat Nový komentář
Autor: neregistrovaný - makretka (@)
Titulek:
Ale jo, líbí se mi to..Nejvíce však první sloka, ty ostatní mi přijdou, jako Harrymu, "nedodělané", někde mi hapruje trošku rytmus, ale nechci tím tvrdit, že si to nepřipravovala a nedala si záležet, to určitě ne..
|
|
|