.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čte 25 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Havraní blázen

Aaliyan - Vázané verše - 26. 11. 2006 - 1643 přečtení

Možná můj kamarád

Já blázen se srdcem havraním,
Kdo o mně někdy stál?
Kdo může za to ústraní,
Kde jsem se zdržoval?
Já blázen s maskou člověčí,
Jak peří skrýt jen mám?
Jak přátelé mí nevděční,
Do houfu krkavců jsem se dal.

Já hlupák s tváří veselou,
Co v srdci skrývá žal,
Přátelé jej neberou,
Už nejsem ten, co se smál.
Já havran z lesů černých,
Jak obloha bez hvězd,
Z hradů chladných, temných,
A ze strašidelných cest.

Sám a sám teď sedávám,
Venku za stromy,
Pro stesk si povzlykávám,
Přátelé, vraťte se mi.
Jsem černý jako křídla má,
Co večer k nebi vzletěla,
A sedávám tam do rána,
Aby se mi vrátila.

Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 26.11.2006 15:11:17     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Ivo-Hary] - Ivo Hary z Náchoda (normalnisilenec@seznam.cz)
Titulek: nevím
Asi to vzdám ... Mně to připadá nedodělané po stránce práce se rytmem a rýmem, ale to se tu již řešilo mnohokrát a protiargument - "píšu sdrcem a nezajímají mne umělá pravidla" už zazněl moc často. Takže téma se mi líbí, ta nostalgie a romantika, a to je asi všechno.

  
Komentář ze dne: 30.11.2006 17:22:26     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Manik (bikemanbartik@seznam.cz)
Titulek: re
Hary, zde naprosto souhlasím... nemám co dodat

Komentář ze dne: 29.11.2006 08:11:33     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - makretka (@)
Titulek:
Ale jo, líbí se mi to..Nejvíce však první sloka, ty ostatní mi přijdou, jako Harrymu, "nedodělané", někde mi hapruje trošku rytmus, ale nechci tím tvrdit, že si to nepřipravovala a nedala si záležet, to určitě ne..



 .: Služby & akce PT




 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2026        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz