.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čte 21 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Tmavomodrý svět puberťaček

Kristýna M - Zpovědi, pocity - 21. 01. 2007 - 2588 přečtení

...veselé pokoje plné smutku.... a jiných náladovostí

Sedíme v pastelkově zelených pokojích, sledujeme a pročítáme si celé to další prázdno, které se v nás během dne stihlo drze, a přitom nenápadně odehrát. Bojíme se pomyslet na to, co stihne zítra... Bojíme se pomyslet na to, jestli to podezřelé zítra, má nějakou cenu. Ne pro nás... Pro někoho. Vymýšlíme si negativní pocity ze všeho. I z toho kaktusu na parapetu, i z té osoby, co za námi předevčírem seděla ve vlaku a podivně pokukovala po všem kolem, jako by svět byl nějak báječný... Jsou to pocity, kterých se nahromadí zrovna tak, abychom si nakonec sami připadali jako ten rozprašovač vůní z té koupelny, na které v hlavní roli odehrajeme stejně novou, jako tisíckrát hranou komedii o smutcích všedního dne. Prohlížíme si svět a ukazujeme si: ,, Vidíš, tohle udělám, když mě budeš mít rád... " Ale skončí to většinou pravým opakem. Vytryskneme ze sebe všechny ty názory... po megadávkách tísně a rozporuhodných poznatků o tom, co je a není správné - bez přemýšlení.. voní to stejně odporně, jako ta nejvanilkovo - borovicová vůně, která díky nám může existovat. A pak? Pak už jen znovu sedíme na těch postelích ve stejně kašpárkově vyzdobených pokojíčcích a všechno co předtím, se jen nevinně opakuje. (Akorát jsme zase o trochu více sami). Můžeme si však za to my. Pláčeme vlastní vinou stejně jako ti, pro které pláčeme. Umíráme žalem pro lásku, protože jsme ji k sobě doopravdy nikdy nepustili dál, než na roztoužené a zimou popraskané rty... nebo nejintimntější pohledy vzdálenosti maximálně třiceti centimetrů. Jo. Možná jsem opravdu staromódní, zastávám-li ten názor, že světem půjde vždycky každý sám, přestože jej vlastně všichni stejně vidíme, cítíme, skládáme... Zastávám-li názor, že přestože je vedoucí pozice letos stejně jako loni "in", ruce bychom si měli podávat všichni a nejen ti z "nižších sfér" . Svět není zlý. Lidé taky nejsou zlí. Zlem pouze jmenujeme to, co sami nedokážeme. Na druhou stranu však nedokážeme naplno žít sny, které nechceme prodávat ostatním, neumíme se zpovídat a vyčítáme neumění naslouchat. Přesto naše sny, stejně tak mnohokrát slastně přeřvávají naši realitu. Děláme svět slepým a nevadí nám, že takový chudák není. Budeme-li se však věčně bát.... co když se jím doopravdy stane? To chceme? Slepotu lidstva vyřešíme jen těžko, avšak slepotu sebe k druhým vyřešíme, budeme-li doopravdy věřit a doopravdy chtít... * Možná bych se měla dostat k tomu, proč píšu o blbostech. Asi proto, že nic z tohohle jako blbost neberu. Dneska už totiž vím, že nejsem jedinou puberťačkou, která sedí v tom pokoji s motýlky a fotografiemi tajných lásek, zamyká se a v sobě schovává to nejhlasitější ticho, které bolí, ty nejtěžší slzy, co nikdy nemohou ven... Ta dívka která není, když včera odpoledne řekla, že už nemůže... (A možná to píšu jen proto, že nechci přiznat, jak moc jsem sama - sobec, puberťačka.) Objednáno ALL exclusive .

Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 21.01.2007 15:59:22     Reagovat    Nový komentář
Autor: [GreenEyes] - GreenEyes (tkuncová@inbox.ru)
Titulek:
Premyslela jsem o tom, mam-li vyjadrit svoje dojmy z teto zpovedi uprimne... Nakonec jsem se rozhodla pro "ano", a to s vedomim rizika, ktere podstupuji. Proto ihned upozornuji na to, ze vyslovim-li neco, co je pouhou HYPOTEZOU, upozornim na to.
Dilo zacina celkem zdarile. Zpoved mlade, velmi mlade divky psana kultivovanou a zajimavou cestinou, ale zaroven prozrazujici, ze ji pise opravdu pubertacka. Pozor! Slovem "pubertacka" neminim nic hanliveho. Naopak je to neco, cim jsem vsichni prosli, co s odstupem casu nabyva jen na puvabu...
K te prvni casti zpovedi mam tedy jen jedinou drobouckou stylistickou vyhradu:
"... abychom si nakonec sami připadali jako ten rozprašovač vůní z té koupelny..." - "ten" v kombinaci s "te" nezni moc libe.
Druha cast dila se mi ovsem nejevi "bez hrichu". Poslechnete si:
"Jo. Možná jsem opravdu staromódní, zastávám-li ten názor, že světem půjde vždycky každý sám, přestože jej vlastně všichni stejně vidíme, cítíme, skládáme...
Zastávám-li názor, že přestože je vedoucí pozice letos stejně jako loni "in", ruce bychom si měli podávat všichni a nejen ti z "nižších sfér" ". Drasticka zmena stylu psani je tim nejmensim. Nenavaznost - myslenkova a pocitova - hranicici az s absurditou je jiz napadnym prohreskem. A vyrok "Možná jsem opravdu staromodní" zni z ust -nactilete devenky z "kasparkoveho pokoje" opravdu podezrele (plus par vet pred nim a po nem). Zvlaste podezrele zacina znit po precteni zaveru, v nemz misto puvodne kultivovane cestiny ctu " nic z tohohle"...
Ted se dostavam na pudu hypotez a jsem si vedoma odpovednosti, kterou beru na sva bedra po jejich vysloveni. Proste se domnivam, ze cca ctyri odstavce teto zpovedi nejsou z hlavy autorky. Duvody jsem rekla. Doplnim jiz jen jedno: znam jeji tvorbu dost dlouho a pro autorsky styl nepochybne mam cich.Pokud se mylim,

  
Komentář ze dne: 21.01.2007 19:33:21     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - tyna (@)
Titulek: Re:
Tani.. Ríšo.. Omlouvám se. oběma... za nepříjemnosti propojené s mou... pitomostí :( ...
Nemyslela jsem to tak.. jen jsem... dneska mimo. jako poslední dobou pořád a vylívám si to na ostatní. budu se snažit. aby se to neopakovalo..

Ještě jednou se omlouvám..
A jen tak. mimochodem.. psala jsem to já....

    
Komentář ze dne: 21.01.2007 19:42:05     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re: Re:
Někdo musí udělat bugr, aby se našel jiný který umí odpustit ne? :)

    
Komentář ze dne: 21.01.2007 19:52:38     Reagovat    Nový komentář
Autor: [GreenEyes] - GreenEyes (tkuncová@inbox.ru)
Titulek: Re: Re:
Vsak jsem uz dnes psala u clanku "Kdo?", ze se svet vali v negativni energii. Jsem take castecne mimo, ale "nevylivam". -)Nemyslela jsem to zle. Ani proti Tobe osobne rozhodne nic nemam. -)

      
Komentář ze dne: 21.01.2007 20:00:49     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - tyna (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Tani. je pravda.. že občas.. mě štveš :) Ale jinak Tě mám taky ráda.. jako Vás všechny.. plomin

        
Komentář ze dne: 21.01.2007 20:43:08     Reagovat    Nový komentář
Autor: [GreenEyes] - GreenEyes (tkuncová@inbox.ru)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Devce drahe, ja obcas stvu tolik lidi... A o tech, co stvou mne, radeji ani nemluvim... -)

        
Komentář ze dne: 22.01.2007 14:55:49     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - tyna (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
:D

Komentář ze dne: 21.01.2007 16:26:55     Reagovat    Nový komentář
Autor: [GreenEyes] - GreenEyes (tkuncová@inbox.ru)
Titulek:
pokracovani: ale i celemu serveru.
A propos, jsem si vedoma, ze v anotaci je zminka o naladovosti. Ale to, na co jsem upozornila, neni o naladach ci emocich. Spis se to podoba - jak obsahem, tak stylem)-zivotni zkusenosti a moudrosti nedostupne pro patnactiletou divku. Ostatně vyrok "zastávám názor", obsazeny v teto pasazi, je toho dukazem
Jo, omlouvam se na svoje preklepy a stylisticke chyby v komentari (mam tam v jedne vete dvakrat sloveso "upozornovat").

  
Komentář ze dne: 21.01.2007 16:56:16     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - kristýna (@)
Titulek: Re:
hej tak to už snad přeháníš ne..
víte co.. já tady končím.. nebaví mě poslouchat tuhletu autorku... ne, že by mi vadila její, jistě vážená kritika.. ale takováhle obviňování.. to už opravdu ne.. takže.. mějte se tady krásně....
I ty se tady měj krásně

    
Komentář ze dne: 21.01.2007 17:16:51     Reagovat    Nový komentář
Autor: [GreenEyes] - GreenEyes (tkuncová@inbox.ru)
Titulek: Re: Re:
Mam pocit, Kristyno, ze jsem napsala komentar ve vsi slusnosti, seriozne a argumentovane. A take jsem podotkla, ze mylim-li se, pak jsem ochotna se omluvit. Proto by bylo vhodne, abys tez zvolila vecne argumenty. Ne pro obhajobu - nemas proc se obhajovat vuci memu subjektivnimu dojmu a tomu, co jsem a priori nazvala hypotezou. Jen abys mne a popr. i jinym vysvetlila ty zjevne diskrepance...

"hej" - tentokrat nejen dle meho soukromeho a subjektivniho nazoru - vecnym argumentem neni. Nicmene nikterak moji malickost neurazilo, zvlaste je-li projevem Tve vznesene lidske prirozenosti.

A jeste dobra rada: kdysi mi spousta lidi psala, ze jsem cizinka, a tudiz moje dila nejsou moje dila, protoze cizinec se proste nemuze takto vyjadrovat cesky. Obcas se s timto nazorem setkavam doposud. Ale jen do te doby nez se s dotycnym setkam a promluvim osobne... Stoji za to o tomto faktu popremyslet.

Nemam pocit, ze jsem spachala nejakou neomluvitelnou krivdu. Podtrhla jsem klady Tveho dila, stejne jako jsem upozornila na jeho zapory a rozpory. Tot je vse, co jsem Ti schpna nyni nabidnout.

Komentář ze dne: 21.01.2007 17:30:34     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek:
Vím že nejsem všemohoucí ani objektivní, ale jsem, jak mě někdy označujete "pan vedoucí", dovolte, abych zde prezentoval svůj názor, který je zároveň stanoviskem magazínu.

Kristýna měla těžké a depresivní období, její díla byla depresivní, stále stejná a uplakaná. Mnozí jí to vyčítali a já vyčítal Milanovi, že to vůbec vydává. Proto se ani nedivím tomu završení světa puberťaček Kristýninou reakcí.

Přejděme ale k věci. Ty 4 odstavce jsou skutečně naprosto odlišné - najednou vymizí styl vyprávění malé holky. To není důvod podezřívat z kopírování. Na internetu neexistuje kopie ani jedné části článku se stejnými frázemi jiné autorky. I kdyby to nebylo z hlavy vlastní ale inspirace z rozhovorů s kýmkoli jiným, není to kopírování cizího díla!

Taky mám kolikrát z půlky hotovou skladbu, nevím jak plynule navázat dál, tak tam "prdnu" naprosto odlišnou část, a pak je z toho guláš.

Ač sám jsem mnoho situací nezažil na vlastní zkušenost, třeba se mi je podaří vykreslit dostatečně věrohodně - první úlet holky se svým učitelem v povídce Zpívej... Někdy se jen směji jak hňup a v pravou chvíli mozku docvakne skutečně originální myšlenka. Stojím proti stanovisku GreenEyes, ačkoli článek mu hodně nahrává. Sám jsem byl na vážkách a proto jsem s Kristýnou podnikl test, který už nechci více rozebírat. Plyne z něj jasná originalita a z čeho myšlenky vzešly.

Toto je mé stanovisko a chci aby Kristýna věděla, že i přes zbrklou reakci a pořvávání hej smaž mě (což je to jediné, co mě na dnešním zbrklém dni naštvalo), má u mě podporu.

Smíru zdar
Richard


  
Komentář ze dne: 21.01.2007 17:51:04     Reagovat    Nový komentář
Autor: [GreenEyes] - GreenEyes (tkuncová@inbox.ru)
Titulek: Re:
S timto postojem nezbyva nez souhlasit.
Jsem tedy tez pro smir.
A jeste jednou: pokud muj dojem neni podlozeny, pak se omlouvam. Jen podotknu: nerekla jsem, ze je to okopirovane...

Komentář ze dne: 30.01.2007 20:39:54     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - hm (xuchotl25@atlas.cz)
Titulek: puberťačky
Puberťačky moje milé, vždyť jste ještě nedospělé! Oranžová, to je barva mládí, to je barva pro vás, moudrou nechte starcům, co maj u krku provaz! Oranž, to je barva ČEZu, oranž je strom, na který si vylezu! Oloupu si pomeranče, zašlápnu zelené saranče, přijel jsem od ranče, ty můj bratranče, dej mi lívanče, přiveď mi naše Anče, chci ji dát tyhle pomeranče!



 .: Služby & akce PT




 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2026        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz