|
Úskalí hudebního projektuHistes - 2) Hudba - 10. 07. 2007 - 4623 přečteníV tomto článku se Vám pokusím přiblížit, s čím se můžete setkat v souvislosti s pořádáním tak rozsáhlého projektu, jako je Gramodeska 2007. Třešničkou na dortu bude zveřejnění skladeb, se kterými sympatizují já osobně. Zajímá mě i názor Vás čtenářů, kterou ze zde uveřejněných songů byste chtěli na desce slyšet nejvíce?
Myslel jsem si, že se obejdeme bez silného mediálního partnera a nahradíme jej masovým rozesíláním emailů. Důvěřovali jsme vedením gymnázií, konzervatoří, vysokých škol, knihoven a základních uměleckých škol. Čekali jsme, že vedení těchto ústavů tu je pro žáky, nikoli pro zahřátí vlastní židle.
OMYL. Veliká část se námi zaslanými informacemi vůbec neobtěžovala a bez přečtení veškerá data odeslala do "delete sektoru". Věřil jsem, že veřejnoprávní rozhlas pro mladé, ČRo4 je službou pro řádné poplatníky koncesionářských poplatků a tudíž bude v jeho zájmu reagovat na naši prosbu o mediální pomoc. OMYL. Ani řádka odpovědi. Byl jsem naopak velmi překvapen, že pozitivní odezva byla v soukromém sektoru. Spousta firem, výrobcem audiotechniky počínaje po jeho prodejce konče. Výborný přístup jsem zaznamenal také u měst Opava a Hradec nad Moravicí, Správy státního zámku Hradec nad Moravicí. Zajímavá zkušenost pro mě je, že někdy možná hrála roli více než hudba moje pověst sahající až k prarodičům. Tedy ani ne ta moje. A tak teď můžu říct - technickou stránku máme zabezpečenou, jen chybí peníze na případné ubytování skupin, které by se dojely presentovat živě. Což by bylo na projektu asi to nejzajímavější. Byla by škoda sdílet stejný nosič a nepoznat se. Ale, peníze, peníze, peníze. Už tak jsou náklady na projekt 100 000, z čehož možná budu muset ještě asi 6000 doplatit ze svého. A proto nezbývá než doufat, že účinkující přežijí poplatek za ubytování alespoň na jednu noc. Kdo mě osobně zaujal? Nebudu říkat, nebudu ani uveřejňovat jména skupin či lidí, jen Vám přenechám pole odkazů. Pozor, dvě skladby jsou ze serveru Humanart od autora Matt, nevím však, jestli se mu do projektu bude chtít, jelikož má za sebou i možná zajímavější události. (track 5 a 6). Hlasujte v komentářích, seřaďte čísla-skladby od nejlepších po nejhorší. Tento výběr neobsahuje skladby autorů projektu. Poznámka redakce: toto není vyhlášení postupujících v projektu Gramodeska 2007, rozhodnutí padne během měsíce srpna za účasti všech členů organizačního týmu a externích posuzovatelů (učitelé hudby). Od zveřejnění tohoto článku nám zcela jistě přišly další nahrávky a proto ani můj výběr již v tuto chvíli není aktuální.
Související články: Skladateľská súťaž Gramodeska 2008 (09.04.2008) ČRo 3 Vltava - Pořad Spektrum o Vinylové budoucnosti (21.03.2008) Ohlédnutí za průběhem 1. Vinylové budoucnosti (2007) (15.02.2008) VinLive - audio záznamy koncertů projektu GRAMODESKA 2007 (18.12.2007) Humanart.cz - Recenze Gramodesky 2007 od Filipa Drábka (25.11.2007) Recenze vinylu Gramodeska 2007 na Electronica.cz (20.11.2007) Radio Proglas píše o projektu Gramodeska 2007 (19.11.2007) GRAMODESKA 2007 - MP3 verze vinylového alba (14.11.2007) GRAMODESKA 2007, POSTUPUJÍCÍ AUTOŘI - aktualizováno 26.7.07 (26.07.2007) Skladatelská soutěž Gramodeska 2007 (05.06.2007) Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] ![]() ![]() Komentáře na Facebooku: Komentáře na Postřehu:
|
|
|
|
(c) Postřeh team 2001 - 2009 postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS |
|