.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

 .: Online
Stránku si právě čtou 4 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Allus, Mesto, Inoitis - 9. díl - Nový Fidohalerkský kodex

Jakub Raida - Romány - 14. 09. 2007 - 2874 přečtení

Fidohalerkská pravidla, která začala dobu platnosti až po nástupu Karla na Akademii, čili se jej samotného netýkala, ale jako budoucí Fidohalerk je musel znát. Osvětlují nejen systém Fidohalerků, ale také politiku Metalu.

Fidohalerkské hodnosti

A1: Potenciál
Člověk, jenž by mohl být teoreticky Fidohalerkem, je mistrem (Fidohalerk s hodností alespoň Baktun) teprve sledován, obvykle po dobu asi měsíce. Nemá práva Fidohalerka a nesmí používat Fidohalerkské symboly.

A2: Novic
Byl zkontaktován mistrem a bylo mu nabídnuto učení, které přijal. Trvá obvykle 5 až 15 let a připravuje novice na Týdenní Fidohalerkskou zkoušku. Nemá práva Fidohalerka a nesmí používat Fidohalerkské symboly.

A3: Adept

Složil Týdenní Fidohalerkskou zkoušku, stále však ještě není Fidohalerkem a je dál v učení u mistra, který ho připravuje na práci Fidohalerka, obvykle dalších 3 až 10 let. Stále nemá práva Fidohalerka a nesmí používat Fidohalerkské symboly.

Týdenní Fidohalerkský test                   
Pondělí - Zkouška síly
Tří minutový součet sil úderů levou rukou 90 tun, pravou 110 tun, každou nohou 130 tun (měří se zvlášť)                           
Úterý - Zkouška znalostí
Dokonalá znalost zbraní, zařízení, mechanismů, věd, přírody, přežití, strategie - kladení otázek                           
Středa - Zkouška výdrže
Urazit pěšky za 12 hodin vzdálenost 450 kilometrů, přežít nahý při -30° v hlubokém lese 12 hodin                           
Čtvrtek - Zkouška vůle   
Vydržet 12 hodin mučení Fidohalerkem, vydržet 6 na jedné a 6 na druhé ruce ve stojce na kraji útesu                           
Pátek - Zkouška inteligence
Splnit Fidohalerkský IQ test na alespoň 90%, tedy dosáhnout IQ přes 140       
Sobota - Zkouška obratnosti
Zasáhnout v boji beze zbraně dohlížejícího Fidohalerka, skok daleký 17 metrů, sprint 55 km/h po 20 vteřin                           
Neděle - Zkouška názorů
Chápat plně Allus, Mesto, Inoitis a In Auto Allus Fest   
               
A4: Praktik
Když mistr rozhodne, že je Adept již dost připraven a odsouhlasí to alespoň jedenáct dalších Fidohalerků s hodností alespoň Baktun, stává se z něj Praktik. Již má mnohá práva Fidohalerka, ale nesmí používat Fidohalerkské symboly, neúčastní se rad a nerozhoduje o žádných záležitostech.

F1: Fidohalerk Tun
Jestliže byl Praktikem alespoň 360 dní, může zažádat (on nebo někdo za něj) o povolení postupu, které když odsouhlasí alespoň jedenáct Fidohalerků s hodností alespoň Baktun, stává se z něj Fidohalerk Tun, což je první hodnost skutečného Fidohalerka.

F2: Fidohalerk Katun
Jestliže má hodnost Tun alespoň 20 let, může zažádat (on nebo někdo za něj) o povolení postupu, které když odsouhlasí alespoň jedenáct Fidohalerků s hodností alespoň Superbaktun, stává se z něj Fidohalerk Katun.

F3: Fidohalerk Baktun
Jestliže má hodnost Katun alespoň 400 let, může zažádat (on nebo někdo za něj) o povolení postupu, které když odsouhlasí alespoň jedenáct Fidohalerků s hodností alespoň Piktun, stává se z něj Fidohalerk Baktun.

F4: Fidohalerk Superbaktun
Jestliže má hodnost Baktun alespoň 5 200 let, může zažádat (on nebo někdo za něj) o povolení postupu, které když odsouhlasí alespoň jedenáct Fidohalerků s hodností alespoň Calabtun, stává se z něj Fidohalerk Superbaktun.

F5: Fidohalerk Piktun

Jestliže má hodnost Superbaktun alespoň 8 000 let, může zažádat (on nebo někdo za něj) o povolení postupu, které když odsouhlasí alespoň jedenáct Fidohalerků s hodností alespoň Kinchilitun, stává se z něj Fidohalerk Piktun.

F6: Fidohalerk Calabtun
Jestliže má hodnost Piktun alespoň 160 000 let, může zažádat (on nebo někdo za něj) o povolení postupu, které když odsouhlasí alespoň jedenáct Fidohalerků s hodností alespoň Alautun, stává se z něj Fidohalerk Calabtun.

F7: Fidohalerk Kinchilitun

Jestliže má hodnost Calabtun alespoň 3 200 000 let, může zažádat (on nebo někdo za něj) o povolení postupu, které když odsouhlasí alespoň sedm Fidohalerků s hodností alespoň Alautun, stává se z něj Fidohalerk Kinchilitun.

F8: Fidohalerk Alautun
Jestliže má hodnost Kinchilitun alespoň 64 000 000 let, může zažádat (on nebo někdo za něj) o povolení postupu, které když odsouhlasí alespoň sedm Fidohalerků s hodností alespoň Alautun, stává se z něj Fidohalerk Alautun.

F9: Fidohalerk Král
Jestliže má hodnost Alautun alespoň 1 280 000 000 let, stává se z něj automaticky Fidohalerk Král.

F10: Fidohalerk Imperátor
Jestliže má hodnost Král alespoň 25 600 000 000 let, stává se z něj automaticky Fidohalerk Imperátor.

F11: ArchFidohalerk

Jestliže má hodnost Císař alespoň 512 000 000 000 let, stává se z něj automaticky ArchFidohalerk, tedy nejvyšší možná hodnost ArchFidohalerka.

Poznámky k postupu

Hodnosti F1 až F6 vždy musí o postup žádat jedenáct zástupců s hodností alespoň o dva řády vyšší (F3 až F8). Neexistuje-li však jedenáct takto vysokých Fidohalerků, stačí souhlas od všech existujících (1 až 10). Neexistuje-li žádný takto vysoký Fidohalerk, stačí souhlas od dvaadvaceti Fidohalerků s hodností o jednu třídy vyšší. Neexistuje-li jich tolik, stačí souhlas všech existujících s touto hodností. Neexistuji-li žádný Fidohalerk s vyšší hodností, než je žadatelova, stačí souhlas od čtyřiačtyřiceti Fidohalerků se stejnou hodností, ne však od něj samotného. Je-li jich méně, stačí souhlas všech existujících, s výjimkou žadatele. Je-li sám na této úrovni, nemusí nikoho žádat a povyšuje úroveň automaticky při splnění časových podmínek. Hodnosti F7 a F8 potřebují schválení od sedmi Fidohalerků s hodností F8. Pokud jich není tolik, stačí od všech existujících. Sám žadatel se však do této skupiny počítat nesmí. Pokud není na hodnosti F8 žádný Fidohalerk, získává hodnost automaticky bez tázání při splnění časových podmínek. Pokud je někomu na hodnosti F1-F8 desetkrát zamítnuto postoupení, zadá mu rada složená z Fidohalerků nejvyšší existující hodnosti obtížný úkol, na jehož konci je buď Fidohalerkova smrt nebo splnění, což znamená, že postupuje o třídu výš.

Poznámka k hodnostem F9 a F10
Mezi všemi Fidohalerky smí být najednou jen jeden Fidohalerk Král a jeden Fidohalerk Imperátor. Z ostatních, kteří již mají hodnost Alautun alespoň 1 280 000 000 let se stávají čekatelé na uvolnění postu a zůstávají stále na F8.

Odstoupení
Fidohalerk se může vzdát bytí Fidohalerkem jen, pokud je nejvyšší hodnosti mezi všemi Fidohalerky.

Odvolání
Odvolávat Fidohalerky může jen Fidohalerk, který je nejvyšší hodnosti mezi všemi Fidohalerky, nesmí však odvolávat Fidohalerky se stejně vysokou hodností.

Tajné lokace

X1

Místa s tímto označením jsou veřejnosti přístupná.

X2

Místa s tímto označením jsou dostupná jen pro všechny Fidohalerky, vyšší i nižší armádní důstojníky, císaře, ministry a osoby v doprovodu Fidohalerků.

X3

Místa s tímto označením jsou dostupná jen pro všechny Fidohalerky, Praktiky, vyšší armádní důstojníky, císaře, ministry a Adepty v doprovodu Fidohalerků.

X4
Místa s tímto označením jsou dostupná jen pro všechny Fidohalerky, generály, císaře, ministry v doprovodu Fidohalerků a Praktiky v doprovodu Fidohalerků.

X5
Místa s tímto označení jsou dostupná jen pro všechny Fidohalerky, armádní generály v doprovodu Fidohalerků, ministry v doprovodu Fidohalerků a císaře v doprovodu Fidohalerků.

X6

Místa s tímto označením jsou dostupná jen pro všechny Fidohalerky a císaře v doprovodu Fidohalerků.

X7
Místa s tímto označení jsou dostupná jen pro všechny Fidohalerky.

X8
Místa s tímto označením jsou dostupná jen pro Fidohalerky s hodností alespoň Katun.

X9
Místa s tímto označením jsou dostupná jen pro Fidohalerky s hodností alespoň Baktun.

X10
Místa s tímto označením jsou dostupná jen pro Fidohalerky s hodností alespoň Superbaktun.

X11
Místa s tímto označením jsou dostupná jen pro Fidohalerky s hodností alespoň Piktun.

Práva

A1
Stejná jako ostatní občané, nesmí být otrokem. Byl-li otrokem, je propuštěn na svobodu.

A2
Má zvláštní práva, která mu přiřkne jeho mistr, ztrácí je však, když se ocitá mimo mistrovu společnost. Mezi tato zvláštní práva patří: zabití, krádež, ublížení na zdraví, osvojení člověka, zvířete nebo věci bez nároku na náhradu, vstup na některá tajná místa.

A3
Má zvláštní práva, kterých může využívat i mimo dohled mistra, pokud k nim však má mistrovo svolení či přímo příkaz.

A4
Má stejná práva jako na předchozím stupni, ale navíc smí používat Fidohalerkských symbolů.

F1
Smí rozkazovat všem Metalským civilistům a vojákům, smí zabít či zničit koho či co chce, osvojit koho či co chce a celkově není omezen ve svém chování. Musí poslouchat rozkazy všech vyšších Fidohalerků. Účastní se aktivně ekonomických Fidohalerkských diskuzí, kde hlasuje pro koncepty a kritizuje je. Sám však žádné koncepty nepřináší.

F2

To samé, jako F1, ale účastní se ekonomických, technologických a politických Fidohalerkských diskuzí, kde hlasuje pro koncepty a kritizuje je. Může již tvořit a přinášet ekonomické koncepty.

F3
To samé, jako F2, ale účastní se ekonomických, technologických, politických, strategických a taktických Fidohalerkských diskuzí. Může již tvořit a přinášet ekonomické a technologické koncepty.

F4

To samé, jako F3, ale krom všech těch diskuzí se také účastní diskuzí o vnitřních záležitostech Fidohalerků a o Fidohalerkských metodách. Může již tvořit a přinášet ekonomické, technologické, strategické a taktické koncepty. Smí rozhodovat o užití Metalské profesionální armády a speciálních jednotek.

F5
Jako nižší stupeň, avšak s pár právy navíc. Účastní se všech diskuzí a tvoří všechny koncepty, tedy i metodologické a Fidohalerksky vnitrosprávní. Smí rozhodovat o užití Metalské profesionální armády, jejich speciálních jednotek, Metalské dobrovolnické armády a jejich speciálních jednotek.

F6 až F8
Stejná práva, stále však samozřejmě platí, že Fidohalerkova s nižší hodností musí poslouchat rozkazy Fidohalerků s vyšší hodností.

F9
Ve chvíli, kdy dojdou Fidohalerkové do stádia, že se objeví jejich Král, je úkolem Krále vést Fidohalerky na nové území, kde vytvoří nové teritorium Metalu (k již existujícím teritoriím Dávnému Metalu, Starému Metalu a Metalu). Tato situace zatím nenastala (Starý Metal založil Krius a Metal založil Jasan, doby, kdy Fidohalerkové neexistovali).

F10
Fidohalerk Imperátor sjednotí teritoria a stvoří z nich impérium, z nefidohalerkských císařů, kteří teritoriím vládli do té doby se stanou Správcové. Tato situace zatím nikdy nenastala – Fidohalerkové i lidé Metalských teritorií čekají.

F11

ArchFidohalerk opouští ostatní Fidohalerky a vydává se na nekonečnou cestu pustinami, kde šíří učení a věhlas Fidohalerků. Nutno podotknout, že této hodnosti je možné dosáhnout nejdřív ve věku 538 947 373 629 let.


Související články:
Allus, Mesto, Inoitis - 41. díl - Epilog (15.12.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 40. díl - Konec příběhů (13.12.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 39. díl - Domů (10.12.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 38. díl - Cesty (07.12.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 37. díl - Vzdálené a ještě vzdálenější (04.12.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 36. díl - Ta nejrychlejší z porážek (01.12.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 35. díl - Boj naslepo (29.11.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 34. díl - Dlouhá noc (26.11.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 33. díl - Rozdělení úloh (23.11.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 32. díl - Nebuněční poprvé útočí (21.11.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 31. díl - Endoimplantáty a Lucian (18.11.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 30. díl - Králův konec (15.11.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 29. díl - Problémy města Ciardeh (11.11.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 28. díl - Sebevražedný drak (08.11.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 27. díl - Teta s velmi dobrou pamětí (04.11.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 26. díl - Dějiny Metalské, část druhá (01.11.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 25. díl - Poslední hudba... (29.10.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 24. díl - Dexové proti Neodexům (27.10.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 23. díl - Útěk Heptahydrátů (25.10.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 22. díl - Od desíti k pěti (23.10.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 21. díl - Poustevníkova moudrost (20.10.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 20. díl - Karel, Ni'ja a Link (17.10.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 19. díl - Bernatul Lyysis, část druhá (14.10.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 18. díl - Neodexové se představují (11.10.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 17. díl - Bernatul Lyysis, část první (08.10.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 16. díl - Základní výbava Fidohalerka (05.10.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 15. díl - Konec bitvy a návrat (02.10.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 14. díl - Bitva s Rederny (29.09.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 13. díl - Shromáždění Dexské armády (26.09.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 12. díl - Týden v zemi přesliček (23.09.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 11. díl - První den v zemi přesliček (20.09.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 10. díl - První půlrok na Akademii (17.09.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 8. díl - Dějiny Metalské, část první (12.09.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 7. díl - První čtvrtina roku na Akademii (09.09.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 6. díl - První den na Akademii (06.09.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 5. díl - Různé začátky (03.09.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 4. díl - Poznámky ke čtení (30.08.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 3. díl - Základní poznání (27.08.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 2. díl - Pro Aerii Christianovou (25.08.2007)
Allus, Mesto, Inoitis - 1. díl - Prolog (23.08.2007)

Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!    Přidej komentář

  .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz