.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...
... se stát autorem
... znát lidi kolem Postřehu
... sponzorovat Postřeh
... vložit/upravit článek
Boží Dar
 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 .: Online
Stránku si právě čte 7 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie
Chata v České KanaděChataUbytování velkých skupinPenzion v Jižních ČecháchPenzion v KunžakuRybařeníJižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkChata u rybníka KomorníkaUbytování Česká KanadaKomorníkUbytování v Jižních Čechách
 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Ty to vidíš a ty to necháš.....aneb monolog s Bohem

Harr - Zpovědi, pocity - 09. 12. 2009 - 2493 přečtení

U vstupu do administrace je tento citát - "Lidem asi nejde o poezii, ale o své ego" -  EdoTralipo

Já bych jej trochu poupravila  "Některým lidem asi nejde jen o psaní, ale o své ego..."Víš Bože, jsem na Postřehu už docela dlouho. Nějak rychle to uteklo od našeho prvního setkání v Brně u Táni.
Tenkrát jsem psala poezii a domnívala se, že větší literární útvar ani nestvořím. Však ten první pokus Histes hezky strhal.
Není vždy posvícení, skončila jsem sice na bedně, vážila si toho, co mi kdo v komentech napsal a pak jsem raději pokračovala v poezii. A ve fejetonech - Však víš - jsou to
monology s Tebou.
Dneska je tu další, ale bude  trochu jiný.


Jak se stavíš ke křivému nařčení? Pořád tvrdíš, že kdo do nás kamenem, my do něj chlebem? A sakra. Tak to není zrovna super. To víš, o nějakej pátek jsme se posunuli. Ty taky?
Jo, my jsme Tě posunuli.
Hele,  a jak bys řešil, když by někoho v Tvém okolí někdo křivě nařkl a všude ostouzel?    Proč? Já nevím... asi proto, že se sám necítil doceněn.
Tedy čtenáři i já jsme jej celkem oceňovali, ale  Histes neplál nadšením. Prostě se mu typ psaní a použitého humoru moc nelíbil.
Jasně, "není v světě člověk ten, jenž by se zavděčil lidem všem." To je hláška, kterou znáš, viď. No a ten dotyčný autor se tu najednou necítil svobodně. A začal psát, že je tu cenzura
a náš vedoucí že nám nakazuje, co máme a nemáme dělat a že chce mít nad vším kontrolu. Vsugeroval si, že jej vedoucí  urazil vulgárním přístupem a začal jeho postavení znevažovat
i před novými autory  - třeba tím, že nadávky na něj vsunul do komentáře pod báseň jedné    z autorek. Ta vedoucího osobně vůbec nezná, jak na něj bude teď pohlížet? Ona neví, kde všude si našeho vedoucího váží ani neví, o jakého člověka vlastně jde. Jsem idealistka, když věřím, že nedá na cizí - zlobou a záští - poničený dojem?
Víš, mě na tom mrzí to, že jsem toho dotyčného autora na Postřeh přivedla a vychvalovala jsem jej. Viděla jsem kvalitního autora. Neviděla jsem zákeřného člověka. Oceňovala jsem laskavý humor jeho postav, ale nepočítala  jsem se vztahovačností a mstivostí.
Moc mě to mrzí. Svým postojem jsem ublížila člověku, kterého si vážím.


Nemáš pro mě Bože, rozhřešení?

Nemáš, hm... Krutibrko!                                               
Co? Cože?

Jo, nechme maličkých.

Aha, tak dík, tos mi moc nepomohl.

No nic. Jdu. 

Kam? Spát přece.

Ráno moudřejší večera.

Taky znáš. Já vím.

Tak zase někdy, jo?

 Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 09.12.2009 10:04:12     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - epona (@)
Titulek:
Renčo, proč tenhle příspěvek? Chápu, žes chtěla vyjádřit svůj názor, ale právě k tomuhle účelu slouží fórum, pokud ještě nějaké existuje. Už jsem chtěla pochválit Richarda, že konečně (snad poprvé za dobu, co ho znám) zkrotil svůj pověstný temperament a ovládl se, aniž by reagoval na urážlivý příspěvek a posunul tak Postřeh o krok vpřed. Nevím, kdo tady koho křivě obviňuje, ale rozhodně to nemá být náplň hlavní strany. Ono tady skutečně panuje prostředí ... "kdo není s námi, je proti nám" a vzhledem k citovým vazbám je to pochopitelné, ale mělo by jít především o kritickou radu. VM se vyjádřil s jeho pocitem nesvobody, já bych spíš řekla netolerance. Svědčí o tom už jen fakt, že se situace založená na jednom negativním názoru OPĚT takto vyhrotila, přičemž mohla být pro Postřeh podnětem, obzvlášť ve chvíli, kdy došlo ke změně šéfredaktora. Že jsou lidé urážliví, egoističtí, vztahovační apod. víme přece všichni (a teď mluvím obecně, i já jsem taková) a jestliže chtějí mluvit do věcí, do kterých nevidí, je to věc jejich, pravidel serveru a korektora, který se stará o komentáře!!!! Situace ohledně mazání komentářů mě taky občas nemile překvapila ... ono totiž 10 příspěvků s textem "text smazán protože porušoval pravidla redakce" a nikdo neví, kdo ho smazal, budí podivný dojem. Minimálně je potřeba uvést na pravou míru, KDO je oprávněn mazat a za jakých okolností, protože také může nastat situace, kdy se bude mazat i jen drobný náznak čehokoliv ostřejšího a prostor pro diskusi se tím uzavře. Pak totiž není cesta, aby mohl Postřeh růst. Je potřeba, aby se s kritickými vyjádřeními vyrovnali sami autoři a korektor komentářů zasahoval opravdu jen v případech, kdy není zbytí.
Těím se z toho, že přišli noví autoři, že se snad Postřeh otevře i pro ty, kteří nesplńovali Pavlova kritéria poezie a tento projekt se znovu postaví na nohy.

  
Komentář ze dne: 09.12.2009 11:19:24     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard (Histes) (@)
Titulek: Re:
Bylo by dobré, kdyby komentáře mazala nějaká třetí strana. Od toho by měl být Ivo, ale ten se potápí někde na facebooku, možná až tam dojde kyslík, tak se vrátí.

Protože jakmile něco smažu já, je to pochopitelně bráno jako zásah nejvyšší moci. Zní to legračně, ale lidi to tak asi berou.

Vlasta Moravec přinášel zajímavé podněty do diskuze co na Postřehu změnit. Aplikoval jsem jeho poznatky do návrhu dalšího směřování. Ale bohužel, jako by ho to vůbec nezajímalo a nakonec konstatoval, že je to úplně jedno, jak Postřeh otevřu dalším tvůrčím lidem, zruším čekání na vydání atp... Vlasta Moravec prostě viděl jako největší problém Postřehu mě. Dost mě to vadilo v tu chvíli, protože jsem uznal, že už toho mám za ty roky dost a nabídl jsem, že celý projekt odprodám, případně předám. Na to nikdo nereagoval.

Vadí mi, pokud někdo nevidí žádnou snahu dělat změny - když jsem myslel na jeho výtky, tak se tomu ve výsledku Vlasta vysmál. To mě docela zamrzelo. Pro mě je Postřeh především hodně velká přítěž finanční i časová a díky rekonstrukci asi zase nebudu mít peníze na vlastní aktivity (dokončení alba atp...).

Pokud jsem největším problémem Postřehu já, tak budiž, nevadí mi, když to někdo řekne normálně, ale je pravda, že pokud jsou to narážky výsměvným tónem, mám co dělat, aby mi to nehnulo žlučí.

Je mi jasné, že opozice je docela srandovní role, každý ví, jak by to mělo být. Ta druhá strana - být vedoucím Postřehu - je asi jako stát ve vitríně, kde si na tebe může každý plivnout.

Myslím, že Harr se pouze snaží vyvracet, že by redaktoři neměli svobodu... Mě si na Pavla stěžoval kde kdo, i ty, Epono a vlastně v komentu naznačuješ, že výměnu redaktora vnímáš jako krok vpřed. Ty výtky, že je to moc unipolární a vedené jedním směrem a stylem, jsem slýchával často. Nevím, proč to v tu chvíli třeba říkají ti, kteří si naopak stěžují na to, jak zasahuju do věcí. Ale právě naopak, jsem tuhle kritiku na Pavla nikdy neaplikoval.

    
Komentář ze dne: 09.12.2009 11:30:39     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard (Histes) (@)
Titulek: Re: Re:
A ještě dodám, že jsem tvůrčí skupiny chtěl založit už v roce 2007, ale tys byla jejich největší odpůrce. Podle mě tvůrčí skupiny oslabí monopoly... Na prózu a poezii, třeba i hudbu (Můj monopol...). Jde v podstatě o to, že bude více redaktorů a autoři si budou moci vybrat, ke komu se budou chtít přidat - kdo jim líp sedne lidsky, autorsky atp.

Tenhle nápad zaujal spoustu lidí, kteří odešli právě kvůli hře na monopoly...

Mimo to už interně komunikujeme vznik tvůrčích skupin ... Takže - svou tvůrčí skupinu by tak měli mít třeba Vojta Hasalík, Seňorita Chiquita, Honza Kunze (to teprve budou vyostřené komentáře :-) ), Marta Zechová (aneb výtvarníci ostravští). A aktuální vedoucí se taky transformují na tvůrčí skupiny a ukáže jen čas, jak budeme úspěšní oproti jiným - bude to tak trochu soutěž. A taky se ukáže, že třeba podemnou nebude chtít nikdo publikovat, protože jsem jaký jsem. Já do toho rizika jdu, protože primárně mi jde o magazín, ne o sebe - bohužel jsem vznětlivý a často vztahovačný a někdy se prostě neudržím a obuju se do toho stejnou vervou - čímž si nijak nepřidám.

Ještě ke věcem budoucím - Postřeh bude mít i pravidelného komentátora, Břetislava Olšera - po dokončení rekonstrukce.

Jinak i ta rekonstrukce už je domluvená, udělá ji student SPŠU OPAVA - obor informační technologie...

Po ní tady každý bude mít svůj profil, sjednotí se čtenáři a autoři - takže jednotné přihlášení, i čtenář bude mít svůj profil... Taky nově si budou moci autoři a čtenáři své profily sami upravovat dle aktuální libosti. Vytvářet sbírky, obrázkové galerie, publikovat videa, MP3 jedním kliknutím - aneb to, co se debatuje už dva roky, ale nebyl na to čas.

Zároveň nechci, aby se stal PT úplnou hierarchií - proto tvůrčí skupiny - kdy já si budu zodpovídat za své lidi a nebudu řešit třeba krutější diskuse pod články jiných tvůrčích skupin - bude jen na jejich vedoucích, jak dalece chtěji svobodu slova poskytovat...

      
Komentář ze dne: 09.12.2009 11:35:20     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard (Histes) (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Jen ještě dodám, aby to nebylo špatně pochopeno, že ty komentáře nejsou proti tobě - prostě jsi tenkrát měla názor, že tvůrčí skupiny jsou hovadina. Myslím si něco jiného a zkusím to realizovat - jinak s Postřehem končím, protože podle mě bez něj nemá šanci na delší budoucnost - vždy, když bude určitou oblast vést pouze jeden člověk, bude se profilovat podle něj. Větší pestrost zajistí pouze více lidí a větší svoboda publikace - třeba to, že po přijetí mezi autory už nebude fungovat selekce děl a čekání v zásobníku...

        
Komentář ze dne: 09.12.2009 15:24:45     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - epona (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Upřímně si na tvůrčí skupiny nevzpomínám, natož že bych byla jejich odpůrce:D Ale když to tvrdíš,... nepamatuju si spoustu věcí. A i kdybych byla, nemění to nic na faktu, že člověk se mění a jeho názory také.
To, že má Pavel vyhraněný vkus, víme všichni, obzvlášť já, vzhledem k tomu, že jsem s ním lecos konzultovala. Vedl to dobře, ikdyž jednostraně. Vždycky je to o vkusu. A že to člověk vysloví, není žádná stížnost, jen prosté konstatování mezi přáteli, včetně jeho... V tom je dost velký rozdíl.
Vítám změny, protože mě k tomuto místu vážou vzpomínky a nechtěla bych, aby se z něj stalo smětiště, které někdo radši zaveze hlínou. Ale osobně nemám čas, energii, schopnosti, ani vůli, abych pomohla jinak, než dobře míněnými myšlenkami, a to jsem udělala.
Tvé komentáře si osobně neberu, nemusíš se bát, asi už jsem si na tvůj obsáhlý výklad problémů zvykla:")

  
Komentář ze dne: 09.12.2009 13:06:26     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek: Re: Ty to vidíš...
Pokud bys Eponko četla pozorně, pochopila bys, proč jsem to psala - jednak se "monology" vždycky srovnávám s nějakou situací - povětšinou vnější,. Teď došlo na tu vnitřní. Je sice pravda, že se podobné věci měly vyříkávat ve fóru, ale právě noví autoři tam ještě nedorazili. Pro ně to bylo určeno, tak proto jsem to napsala touto formou. A nehodlám se za to nikterak omlouvat.
A ještě k Pavlovi. Měl přísná pravidla, to je pravda, ale on byl v tomto směru přísný i na sebe. Předal svou funkci Hance a ta si povede sekci po svém. Změna je život. A všichni jsme nahraditelní.

    
Komentář ze dne: 09.12.2009 16:00:31     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - epona (@)
Titulek: Re: Re: Ty to vidíš...
Já jen nevím, proč někoho veřejně ostouzet takovým příspěvkem ... Asi jsem zastánce "chlebu":D
Noví autoři nejsou děti, nepotřebují vodit za ručičku. Jestliže se jich dotýká, že někdo nereaguje k dílu, nechť se ozvou a daného autora pošlou do háje zeleného. Jinak nemají důvod řešit cizí problémy a mohou je s klidným srdcem ignorovat.

Komentář ze dne: 09.12.2009 17:11:40     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Vlasta Moravec (@)
Titulek: ...
Můžu se taky vyjádřit, když Renata mluví o mně?

V článku např. stojí, cituji: "Vsugeroval si, že jej vedoucí urazil vulgárním přístupem a začal jeho postavení znevažovat i před novými autory - třeba tím, že nadávky na něj vsunul do komentáře pod báseň jedné z autorek." konec citace.

Přísahám na holej pupek, že mě Richard Vacula 28. 11. veřejně nazval idiotem, kojotem a malým hovnem. Není to sugesce, stále to je v redakčním "zásobníku", stačí to jen otevřít. Richard se mi po pár dnech mailem omluvil, ale 5. 11. pod mým schváleným dílkem Špatný kšeft opět vyrukoval s podobnými urážkami. Opět možno dokázat - žádná sugesce, jak by si Renata Vlčková přála.
Veškerá moje obrana byla mazána, i když jsem si až pedantsky hlídal, abych vulgárnost neoplácel stejnou mincí. Vše bylo marné, moje obranné komenty byly nemilosrdně mazány.

V zoufalství jsem se včera naboural k Miladě v básni "O pavouku" a Richarda jsem nazval debilem, za což se Miladě hluboce omlouvám.

  
Komentář ze dne: 09.12.2009 17:13:38     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Vlasta (@)
Titulek: Re: ...
Oprava: 5. 12.

Komentář ze dne: 09.12.2009 17:38:26     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Vlasta Moravec (@)
Titulek: ...
A ještě reakce na to, co tu píše Richard, cituji: "bude jen na jejich vedoucích, jak dalece chtěji svobodu slova poskytovat..." konec citace
Právě k tomuhle jsem měl 28. 11. (opravdu slušnou formou) výhrady - a nikdy by mne nenapadlo, že Richard bude zuřit jak smyslu zbavený. Nebýt jeho sprostých nadávek, byl bych v klidu a pohodě i nadále řadový autor Postřehu.

Komentář ze dne: 09.12.2009 18:13:25     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Vlasta Moravec (@)
Titulek: ...
...a tohle je lež, kterou si Richard účelově vymyslel. Není z toho pravda ani čárka:
"Vlasta Moravec přinášel zajímavé podněty do diskuze co na Postřehu změnit. Aplikoval jsem jeho poznatky do návrhu dalšího směřování. Ale bohužel, jako by ho to vůbec nezajímalo a nakonec konstatoval, že je to úplně jedno, jak Postřeh otevřu dalším tvůrčím lidem, zruším čekání na vydání atp..." bla bla bla atd...

Jsem tu nováček, píšu i jinam - jen jsem se divil, že by se dalšími pěti vedoucími zvedl počet autorů - nic víc, nic míň.

  
Komentář ze dne: 09.12.2009 18:45:52     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard (Histes) (@)
Titulek: Re: ...
Díky za názory, já netvrdím, že co říkám, je pravda. Je to můj pohled. Ale nedovolil bych si říct že někdo lže - to je hodně silné slovo.

Já jsem tvé připomínky aplikoval jiným způsobem, než bys to možná čekal - pokud to vidíš tak, že bude více vedoucích a tím to končí - tak tomu se říká nepovedený projekt tvůrčích skupin, ale nemůžeš tvrdit už od začátku, že to takhle skončí a kritizovat něco a stavět jako hotovou věc, co ještě nebylo vůbec vyzkoušeno.

Takže bych to uzavřel tím, že pokud plán s tvůrčími skupinami vyjde, tak to znamená, že každý vedoucí bude mít okruh alespoň 5 lidí, kteří se aktivně zapojí.

Ano, pokud to bude jen několik dalších administrátorů a tím to zhasne, uznám, že to není v pořádku. Ale to pouze znamená, že se plán nepodaří realizovat do funkční podoby.

Divil ses nad věcí, kterou jsem totiž vůbec neřekl - to už je opět tvé chápání, že chci udělat z pár dalších lidí administrátory a budu čekat na podzimní úrodu... Vím, že když se usekne ta jednostranost daná jedním vedoucím dané sekce, vrátí se spousta lidí, kterým právě toto nevyhovovalo. Nešel bych do finančně docela náročného plánu, kdybych věděl, že to lidi, kteří zde publikovali, nezaujme.

Abych to utnul a nehádali se do nekonečna, já už si nebudu všímat Vlasty a pokud jej baví už takovou dobu neustále křičet, že jsem jej nazval idiotem a tím vším dalším, tak budiž - už mě nebaví to vyvracet, že to je vytrženo z kontextu. Pokud o to tolik stojíš, Vlasto, tak jsem tě třeba nazval i malou mořskou vílou.

  
Komentář ze dne: 09.12.2009 18:55:38     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Richard (Histes) (@)
Titulek: Re: ...
Ještě k té lži - chtěl jsem pouze veřejně uznat, že jsi přišel s dobrými nápady. Doufal jsem, že Tě alespoň potěší, že nebudu negovat vše co jsi říkal - ale vidím, že na druhé straně asi jiná cesta odpovědi, než veškerá negace, nebude možná. V našich debatách už nejde o budoucnost Postřehu, proto je nebudu nadále rozvíjet. Na bojování za vlastní pravdy a překrucování obsahu sdělení našich myšlenek nemám čas, to není posláním Postřehu. Věcnou debatu beru, ale tohle mě už zkrátka nezajímá. Napiš si tady ještě desetkrát pod jiná díla, že jsem idiot, úchyl, debil, aby sis ulevil - já to teda nějaký čas nesmažu, aby si to mohli všichni autoři i čtenáři přečíst a posléze to smažu - protože podle pravidel komentářů se komenty mají týkat díla - pod tímto článkem budiž - protože jde o vyvolání diskuze na toto téma. Ale dělat ostudu pod cizími díly nechci. Vím, že tady přistane dalších 10 komentářů, že za všechno můžu já a sám porušuju vlastní pravidla. Ale už se toho dál zúčastňovat nebudu, potřebuju vyřešit podstatnější věci. To není opovrhování tohoto problému, jen mám pocit, že by to nikam nevedlo, pouze k soutěži, kdo má pravdu - jestli RV nebo VM. A na to čtenáři rovněž nejsou zvědaví.

Tak se mějte pěkně...

Komentář ze dne: 09.12.2009 21:22:48     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Vlasta Moravec (@)
Titulek: ...
Rád bych poděkoval Renatě Harr Vlčkové, že mi ve svém článku nechtíc umožnila zveřejnit kometáře, aniž by byly po pár hodinách (či minutách) smazány. To je pro mne, po týdnu cenzorských nechutností, první pozitivní změna na tomto webu.

Až tu bude hejno odpovědných vedoucích, Vlasta Moravec si bude v klidu a pohodě psát na úplně jiných webech. Budu si vydávat co chci a hlavně kdy chci. Jediná zpětná vazba bude pro mne reakce čtenářů, čtenost a tipování. Klanění se před tlupou "vedoucích" ve svobodném médiu - internetu - to není nic pro mne.

  
Komentář ze dne: 09.12.2009 21:44:54     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Vlasta Moravec (@)
Titulek: Re: ...
Tady jsem už pár let pod přezdívkou Aťan:
http://liter.cz/Povidky/kat-all.aspx?sort=t ipy

Odtud jsem kopíroval svoje věci do Postřehu, Menzy, Třetího věku - přiznávám, trochu moc věkový rozptyl...

    
Komentář ze dne: 09.12.2009 21:49:12     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Vlasta Moravec (@)
Titulek: Re: Re: ...
Oprava adresy:
http://liter.cz/Povidky/kat-all.aspx?sort =tipy

      
Komentář ze dne: 09.12.2009 21:55:40     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - VM (@)
Titulek: Re: Re: Re: ...
...nefunguje ani jedna, páááč je nutno na konci vyhodit jistící mezislovní mezeru...
http://liter.cz/Povidky/kat-all.aspx?so rt=tipy .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz