.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čtou 2 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Metodika reformy veřejných financí ČR, aneb můj názor, jak ji provést
(ze dne 07.08.2007, autor článku: Autor: v anotaci)

Komentář ze dne: 07.08.2007 11:04:37     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
Myslíme si, že je to tak napůl kvalitní článek a napůl velmi naivní. Dokonce bychom řekli, že je to spíše levicový názor, který plně ignoruje reformu nynější vlády. Nic proti tomu - my jsme defacto apolitičtí, respektive nejsme ani levicoví, ani pravičáci a názory obou stran, tedy pravé i levé, by se daly nějak protnout, nicméně - musíme si uvědomit, že teď je u "moci" ODS a ta preferuje spíše tu střední a vyšší vrstvu obyvatelstva, což je na jednu stranu ku prospěchu věci a na druhou stranu tato reforma docela postihne takové kraje, jako karvinský, nebo mostecký. Čili když sečteme to, co jsme teď napsali ku Vašemu názoru - některé názory jsou těžce proveditelné v nynějším složení vlády - což je třeba daň z příjmu. Napsal jste toho na celý složitý aparát reformy docela málo, respektive - napsal jste to ve zkratce, tak ať Váš názor každý zcela jasně pochopí, jenže ono je to mnohem složtější a tento článek předkládáte tak, jako by čtenář měl dostat krupicovou kaši posypanou cukrem, kakaem a politou rozpuštěným máslem a čtenář by měl sníst jen tu dobrotu nahoře. Ne, není to špatně, jen je to trochu povrchní, ale pro tento server asi nejvhodnější. Jen bychom dodali, že můžeme být rádi, že rozdíl mezi naší liberální pravicí a levicí není tak propastný jako právě ve Francii, kdy změna mezi frakcemi vede k totální změně hospodaření státu - buďme rádi.

MněSto

  
Komentář ze dne: 07.08.2007 11:40:03     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - MněSto (@)
Titulek:
Úplně jsme pozapomněli se pozastavit u našeho předsednictví v EU. Na začátku našeho komentáře jsme právě napsali, že je článek naivní a to proto, že budeme mít tu čest být jako předsedající zem a tedy mnoho bodů reformy veřejných financí ani nebude do dalších voleb splněno a tato reforma se bude, jestliže tedy chce splnit veškeré předsevzetí - co si dala, táhnout ještě dosti dlouho u další vlády a můžeme jen doufat, že to bude zase ODS, kdo vyhraje volby, protože jestliže se tak nestane nastane další chaos a reorganizace a to pro nás nebude dobré - to si musíme objektivně sami sobě přiznat, ať jsme příznivci levice, či pravice - konzervativní, či liberální.

Komentář ze dne: 07.08.2007 14:02:52     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - markéta (@)
Titulek:
Naivní, ano, taky bych to tak zhodnotila. Ani onen hlubší rozbor by nebyl na škodu. Přesto zde máme názor na věc, která se nás dotýká.

Z prvé chci upozornit, že nemám žádné ekonomické znalosti, řídím se čistě vlastním úsudkem. Proto:
Možná jste mohl více rozebrat tzv."povinné hypotéky", přiblížit o co jde.
Otázku nezaměstnanosti vyřešit nejde. A rekvalifikační kurzy jsou pouze jedním z kamínků, řešení pro sociálně slabé, kterým se holt nedostalo dostatečného vzdělání. Podle mě je řešením příliv investic ze zahraničí, když už tu globalizaci máme, měla by se využívat. Vytváření prac. míst v sektoru služeb. A taky je třeba pamatovat na to, že mnohým se prostě pracovat nechce. A čím víc by se vláda snažila být solidárnější, tím víc by takových lidí bylo.
Nesouhlasím, že reforma nesmí ublížit nikomu. Podle mě vždycky někomu ublížit musí, v zájmu nejperspektivnější skupiny. Tou je podle mě střední třída. Čím početnější a spokojenější střední třída je, tím je vyšší úroven celého národa. Reforma by měla být pro nižší třídy motivující ( k práci) a pro vyšší by neměla být demotivující. Příliš vysoké daně atp.
Odečitatelná položka "péče o seniory". No obávám se, aby nebyla příliš lehce zneužitelná. Tyhlety sociální výhody mohou někdy nadělat pěknou neplechu.
V siestě nevidím smysl. ???
Sociálně nepřizpůsobivé chcete učit ekologickému hospodaření, když se mu nenaučí ani ti sociálně přizpůsobení????
Co se týče posledního odstavce, se vstupem do EU jsme s tím museli tak trochu počítat. Myslím, že nám členství pomohlo. Je to něco za něco a už je na našich diplomatech, aby nám vyšlapali co možná nepřijatelnější cestičku.

Tak to můj názor na věc, snad moc neplácám:))

Komentář ze dne: 08.08.2007 19:19:15     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - GreenEyes (@)
Titulek:
Clanek jako celek se mi jevi jako skica ci nejaky nacrt potencialni zpravy anebo prednasky. Rikam-li POTENCIALNI, pak cti NEDODELANE, NEDOTAZENE, rozepsane a zahozene, nebo hozene na Postreh jako polotovar... Mam na mysli predevsim stylistickou stranku dila.
Mluvit o nazorove nedotazenosti si netroufam, nebot znam autora z jinych serveru (je opravdu naivnim nadsencem lecceho). Stejne tak jsem si vedoma veku autora - chtit po nem hlubsi "vhled" ci odbornejsi postoj by nebylo fer.
Tudiz vnimam toto dilo pouze jako uprimne vyjadreni autorovych osobnich uvah, lec jsou obcas skoro sci-fi...
Ja jsem svym "levicactvim" na Postrehu znama, nektere moje clanky jsou zivoucim dukazem tohoto tvrzeni. Nicmene svuj nazor nikomu nevnucuji, nemam zde volebni pravo, ani o nej nestojim a na celou deklarovanou REFORMU koukam jaksi z povzdali...
Jedine, co mi v clanku opravdu vadi, je pasaz o krestanstvi... Vazim si sve viry (neortodoxni buddhistka), ale netroufla bych si ji propagovat v clanku takoveho druhu. Bylo by to jen ke skode... Presne tak, jako zde prilis nalehave znejici zminka o krestanstvi.
Zdravim a preji hodne nejen tvurcich uspechu. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz