.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čtou 2 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Live Earth: "Přívětivější" tvář Ameriky
(ze dne 12.07.2007, autor článku: Markéta Laryšová)

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Live Earth: "Přívětivější" tvář Ameriky
Není všechno zlato co se třpytí aneb ne každé zdánlivě dobré gesto je skutečně dobré

publikováno také na www.larva.blogy.novinky.czBývalý americký viceprezident a neúspěšný kandidát na post nejmocnějšího muže světa Al Gore měl úžasný nápad. Po celém světě nechal uspořádat několik obřích koncertů Live Earth s cílem upozornit na globální oteplování a jeho hrozby. Svým ekologickým postojem je tento muž známý. Vydal knihu Země na misce vah: Ekologie a lidský duch, natočil film Nepříjemná pravda a životní prostředí je pilířem jeho politické kampaně. Rozhodne-li se však muž v tak vysokém postavení k uspořádání tak masové akce, není se co divit, vidíme-li v jeho chování prospěchářský podtext.

Lišák Al Gore. Zatímco jeho rival a současný americký prezident George Bush rezolutně odmítl podepsat Kjotský protokol o snížení emisí , on otevřeně nabádá lid k ekologickému chování, zatímco Bush posílá mladé Američany do války v Íráku, on jim a celému světu uspořádá monstrozní koncerty, kde mohou křepčit na oblíbené písně svých oblíbených hvězd. Někteří z nich možná budou pár dní třídit odpad, někteří Al Gora podpoří ve volbách.

Tenhle lišák nastavil světu přívětivější tvář americké společnosti. Tvář, která se bojí o budoucnost planety, tvář, které nejde jen o peníze. Sic je africká chudoba a AIDS hrozbou neméně závažnou, západní civilizace se přeci jen příliš nedotýká. Zato globální oteplování ohrožuje blahobyt tučných amerických prdelek v rozmezí nejbližších několika let. A Al Gore chce tento nezvratný proces zastavit, chce ochránit New York od hladové tlamy oceánu. Al Gore na Hrad, řekli bychom.

Možná by se tento neúprosný enviromentalista mohl podívat do Číny, Indie nebo Pákistánu, kde je smog hustější než ranní mlha, kde si s životním prostředím nikdo hlavu neláme a každý je rád, že má co do úst. Jak jen ten lišák přesvědčí přes dvě miliardy Číňanů a Indů a sto padesát milionů Pákistánců, aby si do svého auta namontovali katalyzátor a aby třídili odpad??? Tady to chudák nedomyslel.

Kapela Arctic Monkeys se k akci Live Earth vyjádřila takto: "Když osvětlení pódia spotřebuje tolik, co deset rodinných domků, vypadá to celé poněkud pokrytecky; K tomu všechna ta letadla, kterými se budou muzikanti dopravovat na místo…"

Neekologická akce na podporu ekologie. Že by opravdu pokrytecké? Nebo snad pořadatelé za vybrané vstupné ( od 1000Kč ) zajistili ekologické autobusy, ekologické žárovky , ekologické kelímky a ekologické pivo? Jádro pudla tkví jako vždy v penězích a v moci. Sponzoři si namastili kapsy, hvězdy ukázaly svůj správný životní postoj a Al Gore možná vyhraje příští volby. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz