.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

 .: Online
Stránku si právě čtou 3 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Půlnoční zvonění
(ze dne 28.09.2007, autor článku: Foton)

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Půlnoční zvonění
Inspiroval jsem se svým prožitkem, který je popsán v prvním odstavci.

Byla noc a měsíc v úplňku. James ležel v posteli a celkem spokojeně podřimoval. V jednu chvíli se však probudil a zjistil, že si potřebuje odskočit. Tedy vstal a odešel, na budíku skvostně zářily číslice oznamující blížící se 24. hodinu. Po vykonání své potřeby se vrátil do obýváku. A náhle zpozoroval, že na obloze svítí měsíc a je v jasném úplňku. Však také, jak měsíční světlo prosvítalo skrz závěsy a osvětlovalo různě různé předměty, jinak ve tmě, vytvářelo takovou kouzelnou, trochu romantickou atmosféru. Vše vypadalo trochu jinak než za běžného denního světla, tak tajemně. Onen člověk byl vším velice ohromen a v jeho mozku vznikaly takové nové, svěží myšlenky a pocity, příjemné odpoutání od stereotypů za dne, čímž docela trpěl. Právě noci kvůli tomuto miloval. Navíc zde blížící se půlnoc ho naplňovala pocitem určité naléhavosti, jako že se možná bude něco velkého dít, pocitem trochu strašidelným, ale atraktivním. Nejvíce byl fascinován, když roztáhl závěs u okna a svítící luně pohlédl „přímo do tváře“. A tehdy ho v mžiku napadlo: Co takhle přesně o půlnoci prozvonit nějakou kamarádku? To by mohlo vypadat fakt zajímavě …
    Celý roztřesený a pln nadšení se vrhl ke svému mobilnímu telefonu a chtěl otevřít seznam čísel. Měl však drobné potíže, nejprve se mu zobrazila divná zpráva, která se nikdy nezobrazuje: „SYSTEM ERROR: CAN’T OPEN THE DAEMON’S LIST.“ a podruhé se seznam sice otevřel, ale s dost divnými jmény, jako Electric Mesiah, AntiChrist, AntiBuddha, AntiBrahman, AntiAllah, Satan’s Child, Satan’s Worker, PleasureKiller, Killing Ray, God of Nothing, nikoli však jména jeho dívek. I čísla příslušející těmto kontaktům byla bizarní, u některých žádné, někde 0, někde zase *666, nebo 3141592. Když mobil vrátil do výchozího stavu, jako logo operátora tam byl obrácený pentagram a pod ním obrázek lebky. Což jako možné je, ale on si tam nic takového nedával, a před otevřením seznamu tam bylo standartní logo.
„Proboha! Co to je? To se ten mobil zbláznil nebo tam mám kanadské žertíky či viry? To snad ale u těchto obyčejných mobilů ani nejde…,“ pomyslel si James. „Ty mobily se už začínají chovat, jak Microsoft Windows,“ zabručel pod fousy. S tímto operačním systémem měl totiž velké problémy. Raději už nic dál nezkoušel a vyndal a zpět vložil baterii, totéž provedl se SIM kartou. Poté mobil normálně zapnul a seznam se už otevřel s normálními jmény (i čísla odpovídala). Osvědčená metoda restartu. Vybral si jednu dívku, která se mu moc líbila, a vůbec mu připadala taková zvláštní, navíc dost často dost dlouho ponocovala, takže bylo jisté, že teď bude vzhůru a uslyší to, a přešel k oknu. Vyčkal, až se na displeji zobrazí přesně 0:00, a vytočil číslo té dívky a čekal. Přitom se celou dobu strnule a zarytě díval na měsíc, jako by vykonával něco posvátného. Napětí a nadšení v něm rostly. Zanedlouho se ozval dlouhý, jednolitý vyzváněcí tón, značící, že sousední telefon vyzvání. Zvláštní na něm však bylo, že zněl o oktávu níž, než je běžné (jednočárkované a), a na konci krátce, ale ostře a hlasitě zazněl tón o dvě oktávy vyšší, než ten původní, zkrátka zesílil se některý z vyšších alikvotních tónů. To Jamese trochu znervóznilo, ale připsal to neznámým anomáliím telefonního signálu.
Dokonáno. Napětí v něm se uvolnilo. Ještě si chvíli vychutnával pohled na měsíc a do jím ozářeném obýváku a rozjímal, poté odešel zpět do postele. Najednou ho zničehonic přepadl divný svíravý pocit. Jako by se někde něco stalo, jakoby on sám udělal něco špatně. Živě si vybavoval podivné hlášení mobilu a to vysoké zakvílení na konci vyzvánění. Co když to skutečně něco vyjadřovalo? Tyto myšlenky mu pořád rejdily hlavou, i když je popíral a sám sebe přesvědčoval, že je vše O.K. Zdálo se mu, jakoby teď uslyšel nějaké cvakání nebo kroky. Nakonec si řekl, že je jenom pořád rozrušený ze silného zážitku způsobeném měsíčním světlem, a to co viděl a slyšel, mohly být jen silné halucinace. S tímto jakž takž pokojně usnul.

    Příští den se ta dívka neprobudila. Už nikdy se neprobudí. Nikdy! Ráno ji našli v posteli u jejího mobilního telefonu mrtvou. Přivolaný lékař určil dobu smrti okolo půlnoci a na jejím těle nenalezl žádné zranění, řezné či bodné rány…


 .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz