.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

 .: Online
Stránku si právě čtou 3 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Proč jsem se rozhodl volit ODS
(ze dne 20.05.2010, autor článku: Histes)

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Proč jsem se rozhodl volit ODS
Sonda do ještě před chvílí nerozhodnutého voliče.

Tak už se to stalo. Domů dorazily 3 modré obálky s hlasovacími lístky. Ihned hledám TOP09, abych se kouknul na kandidátku. Jenže narážím na problém číslo jedna. 

KAREL je sice věčně spící drmolící sympaťák, vede stranu, ale já mu v tomto kraji hlas dát nemůžu. A náhle si uvědomuju, jakou nevýhodou je stavět na jednom politickém supermanovi. Jedničkou TOP09 v Moravskoslezském kraji je Lukša. Aneb Robin Hood z Čeladné, jak si říká. Tohodle recesistu a bývalého lidovce mám volit? A kdo je tam dál? Proč nikoho neznám? 

Začalo dilema. Koho místo TOP09?

Vytahuju lístek ZELENÝCH. Mají na kandidátce spoustu zajímavých lidí. Celkově do politiky vnášejí celou horu atraktivních lidí a Liška je mi sympatická, jenomže podporovali solární energii a zdržovali rozvoj jaderné energetiky. To jsou dvě věci, které mne dokáží nejvíce naštvat. NE. Je to sice milá parta, ale rozum do hrsti - já chci rozvoj jaderné energetiky. 

Kdo podporuje Jadernou energetiku?

ČSSD, ODS, VV, KSČ

ČSSD poslední dobou doplácí na to, že jsou její rozumní lidé mediálně přebíjeni starými veksláky a kolotočáři. Nebo vlastně nedoplácí. Důchodci jim to oplácí volebními preferencemi. Je škoda, že už téměř vymřela generace, která si ještě pamatovala prvorepublikovou demokracii. A také monarchii. Kdy byla bída, ale lidi přesto drželi spolu. Mladí, staří a bez jakéhokoli důchodu. Každý strůjce štěstí svého. Ovšem dnes je majoritou důchodového věku generace komunistická a začíná teprve ta pravá katastrofa. Lidi, kteří se léta řídili heslem "Kdo nekrade okrádá vlastní rodinu", teď stejným stylem bojují za své právo na 13. důchod. Pokřivená doba produkuje pokřivenou generaci. Bohužel, budeme to my, kdo to všechno jednou odmaká. A na politiky typu Sobotky, který ve velkém zadlužoval stát za 7% růstu se za takových 20 let nebude vzpomínat v dobrém... 

KSČ chce vystoupit z NATO. To já ne. Tak je to jednoduché.

Věci veřejné mají spoustu hezkých holek, ale zrovna u nás není Kristýna Kočí nikterak závratně intelektuálně vybavena. Navíc VV svým populismem připomínají ČSSD. A mému rozhodování pomohlo i vyjádření, že s KARLEM by do koalice nešli. Ten kdo nejde s KARLEM, jde proti mně :-).

ODS
Celé roky jsem si říkal - proč ti magoři nepostaví do čela Nečase nebo Němcovou. Chachar s gulama, ani ješita Klaus mě nijak nezvedal náladu. Za Topolánka se rozbujel klientelismus na neúnosnou mez a tehdy jsem ODS úplně odepsal. Ale nemožné se stalo možným. Nečas postupně odstavuje mafiány a vytváří si svou ODS, ve které jsou lidi pro mě sympatičtí. Navíc máme na kandidátce Zbyňka Stanjuru, primátora Opavy, který toho pro město udělal spoustu. A pomohl také s rozjetím našeho projektu Gramodeska v prvním roce. Dodnes mám v Opavě dveře otevřené, pokud chci dělat kulturní akci, protože Petr Rotrekl, přímo podřízený primátorovi, je člověk na správném místě. Sice je spekulativní, zda bylo nutné se tolik zadlužit kvůli odkoupení strašáku horního náměstí - Slezanky - ale tenkrát nikdo nemohl vědět, do jaké krize se tato země řítí. 

Do toho znám pár sympatických lidí i od nás z Postřehu, kteří jsou členy ODS a vím, že se budou snažit v budoucnu potlačovat klientelismus, takže nakonec padlo mé rozhodnutí na váhu ODS. A pevně doufám, že mě tento hlas jednou nebude mrzet. 

A taky, že se spojíte s KARLEM :-).  .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz