.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

 .: Online
Stránku si právě čtou 3 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Jak bezpečně stahovat data z Internetu
(ze dne 16.12.2005, autor článku: Paulie)

Komentář ze dne: 12.03.2007 23:14:12
Autor:
Titulek:

Nazdarek chci se zeptat kdyz budu stahovat zaroven pres azures napr dva filmy pojede to stejne rychle kdyz bych stahoval jenom jeden.Nebo kdyz stahuju po jednom jede to rychleji?diky
 

Reakce na komentář
""

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Jak bezpečně stahovat data z Internetu
28480275.thl.jpgV tomto článku se dozvíte jak zdarma stahovat jakékoliv nejnovější hry, filmy, hudbu i ostatní data. Článek je určen i pro naprosto běžného uživatele.Co k tomu potřebujete?
Docela dobrá otázka. Tak především připojení k internetu, nejlépe neomezené, abyste mohli stahovat větší soubory třeba i přes noc. Jako hraniční rychlost bych viděl 128 kbps, pod touto hranicí už snad nemá cenu ani nic stahovat. Naprosto v pohodě vám bude stačit rychlost 256 kbps a více. Svou rychlost připojení můžete zjistit na adrese dsl.cz, dále ke stahování budete potřebovat program Azureus (viz níže) a to by bylo asi pro začátek všechno.

Azureus - program, který všechno řídí
Ano - Azureus je skutečně hlavní program, pomocí kterého lze z internetu stahovat obrovské objemy dat. Je to freeware, zdarma je ke stažení zde. Instalační program má velikost 6,6 MB, takže s 256 kbps a více je hračka ho rychle stáhnout. Instalace je jednoduchá jako u většiny programů, stačí stále klikat na tlačítko „Next“ (popř. „Další") a program se prakticky nainstaluje sám.

Pokud se vám povedlo program úspěšně nainstalovat, můžete si ho jenom pro představu spustit. Měl by být kompletně v českém prostředí, takže uživatelsky velmi přívětivý. Program nyní zavřete, protože je zatím k ničemu a posuneme se k dalšímu kroku, tzn. k výběru správného Torrentu.

Torrenty
Torrent je malý soubor, který v sobě obsahuje všechny potřebné informace pro vzájemné stahování dat v síti peer-to-peer (rovný s rovným). Vždy musí existovat jeden původce souboru, jenž ho do sítě vloží a dá ho k dispozici ostatním. Další člověk si od něj začne soubor stahovat a zároveň stažená data posílá někomu jinému.

Torrenty mívají velikost obvykle 10-40 kB a můžete si je stáhnout hned na několika adresách, moje oblíbená a spolehlivá je TorrentSpy.com. V horní části stránky je okno, do kterého zadáte hledaný výraz (např. „Linkin Park“, „Need for Speed“ atd.) a kliknete na „Search“. Objeví se seznam položek, řazený podle zdraví Torrentu. Je lepší stahovat Torrenty se zeleným zdravím, ty jsou většinou v pořádku. Když kliknete myší na libovolnou položku seznamu, otevře se další stránka s detailními informacemi o Torrentu. Mezi nejdůležitější patří formát souboru. Hudba je k dostání ve formátu mp3, video většinou v avi, mpeg, wmv atd. Hry potom bývají uloženy v komprimovaném formátu rar nebo jako image soubory (mdf, mds, iso). Pokud se rozhodnete si vybranou položku stáhnout, někde na právě otevřené stránce s detaily je odkaz s názvem „Download Torrent“. Na ten klikněte myší a otevře se okno pro stahování. Torrent si můžete uložit např. do dokumentů, do nově vytvořené složky Torrenty nebo kamkoliv jinam. Když systém ohlásí „Stahování dokončeno“, tak jste úspěšně splnili další krok!

Závěrečný krok
Na závěr stačí jenom otevřít právě stažený soubor. Pro tuto činnost se automaticky zvolí program Azureus a také automaticky začne i stahování (nejprve se ale program zeptá kam chcete konečný soubor, např. nfs.iso, uložit).

Azureus.jpg

Dvojklikem na Torrent může získat podrobnější informace, pro náš účel je to ale zbytečné. Důležitější je, že stahování lze kdykoliv přerušit tlačítkem „Stop“ z panelu nástrojů a později opět spustit.  Vlevo od názvu Torrentu vždy svítí barevný obličej (nejlépe zelený), vše se ale v pořádku stáhne i při žlutém. Může se stát, že se požadovaný soubor bude stahovat výrazně menší rychlostí, než je kapacita vaší linky. Je to způsobeno tím, kolik lidí právě data poskytuje a kolik jich naopak data stahuje. Díky kódování jsou stažená data velmi spolehlivá, nikdy se mi nestalo, že bych stáhnul něco, co by později nefungovalo.

Co říci závěrem?
Doporučuji stahovat data přes noc, zvláště pokud chcete mít rychle a jednoduše nějakou hru nebo film apod. Při rychlejší lince lze stáhnout třeba i 2 GB za noc a to se opravdu vyplatí!

S přáním úspěchů při hledání a stahování vytoužených dat
Paulie
 .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz