.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 .: Online
Stránku si právě čte 11 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Volby 2006 - volit či nevolit, koho volit ?
(ze dne 27.05.2006, autor článku: Bell)

Komentář ze dne: 27.05.2006 18:21:43
Autor: Jana Vyležíková (krtica.N@seznam.cz)
Titulek:

Jít volit, jasně! Ale nedávat svůj hlas tam, kde už je v podstatě ztracený. Nevybírat si malé strany, které nemají šanci, že se díky malému procentu hlasů do sněmovny dostanou. Také strana zelených v tom podle mě není příliš růžová :-), bude muset jít s jinou větší do koalice a nepodaří se ji prosadit razantnější změny. Tak i pro mne z toho vyplývá jako jediná ODS!
 

Reakce na komentář
""

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Volby 2006 - volit či nevolit, koho volit ?
srp-a-kladivo.gifKSČSSD? Blížící se volby - to je důvod uveřejnění mého názoru...

Čtyři roky uběhly jako voda a zase jsou tu volby. Tentokrát jsou to volby dramatické a řekla bych, že jedny z těch nejdůležitějších. Proč ? Za pár posledních měsíců mám ČSSD v čele s Paroubkem předvedla, že návrat komunistů k moci není až tak nereálný blábol opozičních stran. Jsou schopni za pomoci ČSSD prosadit jakýkoliv zákon, který navrhnou. ČSSD ví, že bez jejich pomoci KSČM je bezzubá a stává se tím jejich rukojmím.  Mohou si tisíckrát odhlasovávat na svých sjezdech, že s nimi spolupracovat nebudou. Budou a musí, protože bez nich neprojde žádný jimi navrhovaný zákon, nepřehlasují žádné prezidentské veto.  Takže dle mého soudu každý kdo bude volit ČSSD  bude volit zároveň KSČM.

volby.jpg            Je ostudou tohoto národa, že jako jediná země v Evropě máme pořád ve sněmovně Komunistickou stranu. Je absurdní, že v parlamentě zasedá strana, která je ze zákona organizací zločineckou a zavrženíhodnou, postavenou na roveň straně nacistické.  Pro mě je nepřijatelné, aby předseda jakékoliv strany prohlásil, že bude vládnout třeba s Marťany, ale své zákony prosadí. Za osm let předvedla ČSSD jak to s tímhle národem myslí. Jestliže tvrdí, že ekonomika země roste, pak je to ne díky ČSSD, ale jí navzdory. Korupční ČSSD skandály již dávno předčily skandály OF a ODS. Politická scéna ze zvrhla v kolbiště plné arogance a všem už snad je jasné, že chybí jen málo a vrátí se nám ideály marx-leninistického učení se všemi důsledky. Tohle vše jsou důvody (bylo by jich mnohem víc) proč já a doufám, že žádný soudný člověk tuhle stranu volit nebude. Já opravdu nechci aby „buldozer“ Paroubek, arogantní MUDr. Ráth, exhibicionista se slovníkem hokynáře Jandák a jiní tuhle zemí nadál zadlužovali, aby si z nás občanů udělali dojné krávy na uspokojení svých mocenských choutek.

            Budu volit, není to mojí povinností, ale je to mým právem. Budu volit pravici a to pravici silnou, která dostane-li dostatečný počet hlasů a tím i mandátů ve sněmovně a nebude muset vyjednávat s Grebeníčky a poklonkovat Filipovi, téhle partě, která sedí protiprávně v parlamentu. Tudíž budu volit ODS. Já nevím co splní ze svých slibů, ale vím, že se bude zatraceně snažit, aby mohla splnit co nejvíce. Ne proto, že by nás občany tak milovala, ale proto, že se bude chtít udržet u moci i další volební období. Budu je volit i proto, že jejich volební program je rozumný a může v téhle zemi pomoci lidem, které ČSSD opět likviduje. To je středním a malým živnostníkům. Věřím, že zabrání znárodňování nemocnic a vrátí mi právo si svoji nemocnici a lékaře vybrat sama, protože jsem  svéprávný občan ve svobodné zemi. Také věřím, že nebudu muset do poloviny června pracovat na stát aniž bych věděla co s mými penězi udělá.

            Co se týká strany „Zelených“ – je to alternativa pro mladé ekologicky smýšlející lidi. Je to alternativa pro ty, kteří už nevěří žádným politiků. Je-li dobrá či nikoliv, to ukáže čas. Osobně věřím, že by mohla přinést do sněmovny, toho zatuchlého kotle, závan čerstvého vzduchu a nové myšlenky. Myslet si, že změní nesmyslné tempo schvalování jednoho špatného a nedokonalého zákona a jejich následných novelizací, to už by bylo až příliš krásné.

            Nevolit – je to opět svobodné právo každého se na volby vykašlat s tím, že se stejně nic nezmění, že politika je svinstvo, že jim jde jen o koryta a pocit moci. Jistě může se nám to tak nějak jevit, ale tím že volit nepůjdeme pomůžeme tenhle stav nejen zakonzervovat, ale i zhoršit. Je zajímavé, že právě tito lidé pak dští oheň a síru na dění ve státě ač neudělali ani to nejmenší – vhodit do urny svůj hlas.

            Takže ukončím svoji volební agitku – volte koho chcete, ale volte. Volíte nejen budoucnost svoji, ale i svých dětí.  A že situace už přestává být vážná a začíná být tragická to bylo vidět v parlamentu v posledních měsících. Můžete tomu zabránit, chcete-li. Já osobně bych preferovala přímou demokracii švýcarského typu – ale bohužel, tak jdu volit, nerada ale jdu. Koho a proč jsem popsala výše, nemusíte se mnou souhlasit, je to můj osobní názor. 


 .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz