.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čtou 4 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

 

Komentáře
ke článku: Metodika reformy veřejných financí ČR, aneb můj názor, jak ji provést
(ze dne 07.08.2007, autor článku: Autor: v anotaci)

Komentář ze dne: 07.08.2007 11:04:37
Autor: MněSto (@)
Titulek:

Myslíme si, že je to tak napůl kvalitní článek a napůl velmi naivní. Dokonce bychom řekli, že je to spíše levicový názor, který plně ignoruje reformu nynější vlády. Nic proti tomu - my jsme defacto apolitičtí, respektive nejsme ani levicoví, ani pravičáci a názory obou stran, tedy pravé i levé, by se daly nějak protnout, nicméně - musíme si uvědomit, že teď je u "moci" ODS a ta preferuje spíše tu střední a vyšší vrstvu obyvatelstva, což je na jednu stranu ku prospěchu věci a na druhou stranu tato reforma docela postihne takové kraje, jako karvinský, nebo mostecký. Čili když sečteme to, co jsme teď napsali ku Vašemu názoru - některé názory jsou těžce proveditelné v nynějším složení vlády - což je třeba daň z příjmu. Napsal jste toho na celý složitý aparát reformy docela málo, respektive - napsal jste to ve zkratce, tak ať Váš názor každý zcela jasně pochopí, jenže ono je to mnohem složtější a tento článek předkládáte tak, jako by čtenář měl dostat krupicovou kaši posypanou cukrem, kakaem a politou rozpuštěným máslem a čtenář by měl sníst jen tu dobrotu nahoře. Ne, není to špatně, jen je to trochu povrchní, ale pro tento server asi nejvhodnější. Jen bychom dodali, že můžeme být rádi, že rozdíl mezi naší liberální pravicí a levicí není tak propastný jako právě ve Francii, kdy změna mezi frakcemi vede k totální změně hospodaření státu - buďme rádi.

MněSto
 

Reakce na komentář
""

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 
Čarodějnice létá na: 
(Ochrana proti spamu
doplňte slovo do pole)
 


zbývá znaků:   zapsáno znaků:

    

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domeny.cz[/odkaz], [email]jmeno@domena.cz[/email]

S vložením komentáře souhlasíte s našimi podmínkami

************** * **************

Metodika reformy veřejných financí ČR, aneb můj názor, jak ji provést
Autorem článku je Václav Kovalčík, Náchod 19.6. 2007. 

Je-li nutná reforma, musí být ovšem spravedlivá. Nesmí prohlubovat sociální rozdíly ve společnosti. Počítá s integrací  občanů ČR ke společnému dílu. Je třeba, aby byla solidární vůči nemocným a handicapovaným lidem. Reforma by měla představovat také navýšení rozpočtu těchto zájmů: kultura a historické památky, ekologie a školství. Postup dle modelu, jenž investuje do vzdělání, dává daňovým poplatníkům na výběr, jaká oblast hospodaření je pro ně prioritní. Reforma také znamená navýšení rozpočtu pro vědu a výzkum. Je to tzv. investice do budoucna, která bude nezbytná pro další rozvoj hospodářství ČR. Reforma není jenom reformou příjmů a výdajů státního rozpočtu, ale také reformou celého národa. Správná renovace systému  pamatuje i na řešení sporu mezi vlastníky činžovních domů a nájemníky. Je nutné podporovat lidi, kteří nemají vlastní nemovitost, aby se zapojili do „procesu integrace" a aby jim stát pomohl předpisem „tzv. povinných" výhodných hypoték k získání vlastního domova. Otázku nezaměstnanosti lze vyřešit větší nabídkou bezplatných rekvalifikačních kurzů pro dlouhodobě nezaměstnané.

 Studenti by měli mít levnější dopravu, ubytování a stravování, pokud studují prezenčně a bydlí na internátu. Deregulace kolejného a nájmů je nesmyslná. V zájmu státu je  blaho budoucí inteligence národa, a proto celá reforma, dle mého názoru, počítá  s preferováním pozitivních hodnot a zamítnutím tzv. necílových podpor, jež jsou zbytečné. Reforma nesmí ubližovat nikomu.

Daň z přijmu spočívá v rozdělení do tří kategorii (nejnižší u nízkopříjmových skupin, nižší u středně příjmových a výrazně vyšší u vysoce příjmových). Odečitatelné položky sehrají také roli ve výši čisté mzdy (počet dětí, studující v rodině, důchodce v rodině, partner v domácnosti při mateřské dovolené, handicap atd.) Dalším typem odečitatelných položek by mohla být účast na údržbě např. předzahrádek, což by sloužilo k dobrovolnému zkrášlování okolí a k harmonizaci venkova.

Metodika reformy veřejných financí také počítá i s důchodovou reformou.  Zde je nutné prosadit tzv. domovské právo a podporu lidí v penzijním věku dle života menších soběstačných jednotek, tedy občin. Mám na mysli solidaritu ze strany státu a solidaritu mezi občany. Pokud by se běžný občan postaral o důchodce , jenž nikoho nemá, mohl by uplatnit ve svém daňovém přiznání odečitatelnou položku (péče o seniory).

Aby nedocházelo ke zneužívání pojmu nezaměstnaný, musí stát pamatovat i na druhý břeh, a to vztah zaměstnavatel a zaměstnanec, personál a zaměstnanec jedináček. Nechť si stát uvědomuje, že ze špatných vztahů na pracovišti a špatných podmínek dochází často k vážným nemocím pracujících. Nechť  je Zákoník práce obohacen o zavedení siesty dle metodiky jižních národů. Stát si konečně odnese něco z moderního sociálního učení křesťanské církve.

Státní aparát  počítá také s pozemkovou reformou. Je třeba podporovat drobné podnikání i malovýrobu a také rozdělit půdu pro všechny obyvatele ČR (návaznost na povinnou zvýhodněnou hypotéku pro nemajetné v zaměstnání, také odečitatelná položka).

Sociálně nepřizpůsobivé skupiny obyvatelstva lze  učit ekologickému hospodaření. Byl by to projekt v souladu s přírodou a dodržováním lidských práv.

A nyní pasáž DPH. Nechť je snížena DPH u základních potravin, DPH u „luxusních potravin" zas zvýšena ( U prvotních materiálů nižší, u druhotných a dalších vyšší). U návykových látek se musí pohybovat, co možná nejvýš. DPH u pohonných hmot a topiva se odvíjí od vlivu daného komponentu na životní prostředí (obnovitelné zdroje dle této stupnice: nejnižší  , palivo z obnovitelných zdrojů: nižší, palivo z neobnovitelných zdrojů: vyšší). DPH je třeba nastavit také v souladu s přírodou a přirozeným rozumem. Vždy vykazuje nejnižší sazbu DPH to, co nejméně zatěžuje životní prostředí..

Dle mého názoru nesmí reforma zdravotnictví zasáhnout  obyvatele od 0-26 let, handicapované a důchodce. Chci připomenout, aby se roztočila kola investic do intenzivnějšího vědeckého výzkumu v oblasti farmacie. Tím se urychlí dostupnost léků pro vážně nemocné.

A teď k nešťastným arbitrážím a historickým okolnostem. Restriktivní omezování našeho průmyslu a zemědělství ze strany západních velmocí je nekalou konkurencí vůči malému schopnému národu. Prohrané arbitráže v předchozích letech se podílely na vysávání fiskální mízy a národní hrdosti.   A proto podejme tuto stížnost na stůl v rámci OSN. Jiná mírová cesta nezbývá. Nepomůžou-li západní mocnosti, pomůžou jižní, severní a východní. Bude-li pokračovat již zmíněná „nekalá konkurence", je nutné žádat o mezinárodní pomoc vzhledem k nepříznivým dějinným okolnostem a případnému fiskálnímu kolapsu.   .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz