.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

 .: Online
Stránku si právě čtou 3 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Úskalí hudebního projektu

Histes - 2) Hudba - 10. 07. 2007 - 4530 přečtení

V tomto článku se Vám pokusím přiblížit, s čím se můžete setkat v souvislosti s pořádáním tak rozsáhlého projektu, jako je Gramodeska 2007. Třešničkou na dortu bude zveřejnění skladeb, se kterými sympatizují já osobně. Zajímá mě i názor Vás čtenářů, kterou ze zde uveřejněných songů byste chtěli na desce slyšet nejvíce?

Myslel jsem si, že se obejdeme bez silného mediálního partnera a nahradíme jej masovým rozesíláním emailů. Důvěřovali jsme vedením gymnázií, konzervatoří, vysokých škol, knihoven a základních uměleckých škol. Čekali jsme, že vedení těchto ústavů tu je pro žáky, nikoli pro zahřátí vlastní židle.

OMYL.

Veliká část se námi zaslanými informacemi vůbec neobtěžovala a bez přečtení veškerá data odeslala do "delete sektoru". 

Věřil jsem, že veřejnoprávní rozhlas pro mladé, ČRo4 je službou pro řádné poplatníky koncesionářských poplatků a tudíž bude v jeho zájmu reagovat na naši prosbu o mediální pomoc.

OMYL.

Ani řádka odpovědi.

Byl jsem naopak velmi překvapen, že pozitivní odezva byla v soukromém sektoru. Spousta firem, výrobcem audiotechniky počínaje po jeho prodejce konče. 

Výborný přístup jsem zaznamenal také u měst Opava a Hradec nad Moravicí, Správy státního zámku Hradec nad Moravicí.

Zajímavá zkušenost pro mě je, že někdy možná hrála roli více než hudba moje pověst sahající až k prarodičům. Tedy ani ne ta moje. A tak teď můžu říct - technickou stránku máme zabezpečenou, jen chybí peníze na případné ubytování skupin, které by se dojely presentovat živě. Což by bylo na projektu asi to nejzajímavější. Byla by škoda sdílet stejný nosič a nepoznat se. Ale, peníze, peníze, peníze. Už tak jsou náklady na projekt 100 000, z čehož možná budu muset ještě asi 6000 doplatit ze svého. A proto nezbývá než doufat, že účinkující přežijí poplatek za ubytování alespoň na jednu noc. 

Kdo osobně zaujal? Nebudu říkat, nebudu ani uveřejňovat jména skupin či lidí, jen Vám přenechám pole odkazů. Pozor, dvě skladby jsou ze serveru Humanart od autora Matt, nevím však, jestli se mu do projektu bude chtít, jelikož má za sebou i možná zajímavější události. (track 5 a 6).

Hlasujte v komentářích, seřaďte čísla-skladby od nejlepších po nejhorší. Tento výběr neobsahuje skladby autorů projektu.

1 2 3 4 5 6 7  

Poznámka redakce: toto není vyhlášení postupujících v projektu Gramodeska 2007, rozhodnutí padne během měsíce srpna za účasti všech členů organizačního týmu a externích posuzovatelů (učitelé hudby).

Od zveřejnění tohoto článku nám zcela jistě přišly další nahrávky a proto ani můj výběr již v tuto chvíli není aktuální.Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 10.07.2007 23:34:16     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - milan (@)
Titulek:
Ano, nezbývá než dodat: tak to chodí. Jako učitel můžu potvrdit, že neustále narážím na obdobné bariéry. Ale aby bylo jasno! My ty zasrané směrnice, předpisy, vyhlášky a rozpočet neděláme sami. Na to máme úředníky. Bohužel...

Komentář ze dne: 11.07.2007 22:25:25     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - markéta (@)
Titulek:
Jojo svět je dravá džungle, kde se na milá slova a prosby nehraje. Nedůvěřovat, prověřovat. Pamatovat, že čím výš židle stojí, tím víc se zahřívá. A hlavně, na dobročinnost bez zisku(odepsání z dání či tak něco) není nikdo zvědav. Počítat s neúspěchy, propady, ostudou, krachem. Pesimisti mají tu výhodu, že už mohou být jen mile překvapeni.

Komentář ze dne: 12.07.2007 15:19:49     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seńorita chiquita (@)
Titulek:
1. 4 - ta písnička má všechno, co by mít měla, vyvážená instrumentace, práce s hlasem, člověk má při poslechu neustály pocit gradace, což ho drží v napětí a upoutává, jako u jediné jsem se nebyla schopná soustředit na nic jiného než na poslech, umně vystavěná, přece jenom taková malá drobnost - v určitých místech nebylo textu úplně dokonale rozumět
2. 5 - pro mě zhruba na stejné úrovni jako 4, výborný výběr a kombinace nástrojů, kéž by to bylo delší
3. 6 - příjemná popová písnička, přičemž slovo popová tady není hanlivý výraz, vyvolává jemně snivou atmosféru a pocity důvěrnosti, vzdáleně mi připomíná hudbu k filmu Šeptej
4. 3 - výrazně lepší než tři pod, ale oproti třem nad postrádá něco co nedovedu pojmenovat, je to něco podobného jako u lidí charisma, osobní kouzlo....tak takové podmanivé charisma mi tady schází, ale jinak nemám nic co vytknout
5. 7 - trošku to kazil zpěv
6. 1 - sice se příjemně poslouchá, ale skladeb tohoto typu je spousty
7. 2 - tady se nic neděje celá skladba jede jak vlak koleják a když si od začátku posunete tečku na tahátku do prostředka tak jste pořád tam, kde jste byli

Komentář ze dne: 12.07.2007 16:52:42     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek:
Tento projekt je obrovský úspěch, Histes vykouzlil přibližně 100 tisíc Kč. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz