.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

 .: Online
Stránku si právě čte 24 lidí.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Žádný trest smrti, ale devítiocasá kočka a veřejný pranýř

Břetislav Olšer - Názory - 14. 06. 2008 - 4708 přečtení

bohdalova.jpg...Seřadil bych celou redakci na veřejném pranýři, hezky vysvlečené do naha, přivázané ke sloupům, aby si na ně každý mohl plivnout a dát jim, co proto, aniž by se mohli bránit. Jako paní Bohdalová... Břetislav Olšer, http://bretislav-olser.enface.cz


Pro začátek si nalijme čistého vína; kdo je víc veřejně činný? Politik, herec, herečka nebo sportovec... Je evidentní, že poslední jmenované profese jsou placeny z našich kapes dobrovolně. Pokud chceme jít do divadla, jdeme a zaplatíme, když zůstaneme doma, nic ze své kapsy vydávat nemusíme.

To samé platí o vstupném na stadiony. Horší je to však s politiky, de facto našimi zaměstnanci, placenými z našich daní. Těch je třeba si všímat víc, abychom věděli, co s našimi financemi vyvádějí. Zvolili jsme si je, aby za nás spravovali tento stát. Takže je přirozené, že jsou bedlivěji sledováni, než kdokoliv jiný. I třeba když spí nebo si čtou noviny v Parlamentu či když jdou s milenkou na večeři a my chceme vědět, jak jim chutnalo za naše peníze...

Chtěl bych psát o studu, který bez jejího zavinění postihl herečku Jiřinu Bohdalovou, jež si po celoroční vyčerpávající sezóně chtěla zaslouženě odpočinout. Místo toho ji nějaký hnusný paparazzi špehoval i v tom jejím nejintimnějším soukromí a odporný výsledek svého hyenismu prodal za jidášských třicet stříbrných.

Jaký to může být asi člověk, který vyfotí téměř osmdesátiletou herečku, jak ve vedru nahá věší na svém balkonu prádlo? Jestli má tento zvrhlík na dovolenou na turecké riviéře, nač mu jsou ještě peníze za tuto sprostotu sprostot? A jak se vůbec může někdo snížit k tomu, aby tyto snímky koupil a zveřejnil je...?

Ani ten nejhnusnější bulvár by se toho nedopustil. Jedině záchodový škvár se mohl tak snížit a tím se definitivně znemožnit u všech slušných lidí.

Vážená česká herečka Jiřina Bohdalová utrpěla bolestný zásah, zřejmě zratila zbytek své důvěry v cokoliv a kohokoliv. Po skandálním zacházení s jejím jménem během soudního přelíčení kvůli její údajné spolupráci s StB přišla další nečekaná rána pod pás.

Jak se vypořádá s tímto zákeřným ponížením? Není to počátek konce její skvělé herecké dráhy, kterou dělala milionům diváků vždy krásnou a příjemnou radost? Zasloužila si po tom všem takový náš nevděk...?

Co s tím, který toto vše způsobil? Přesto, že veřejně známé a činné osobnosti musejí počítat, že jejich soukromí se stává soukromím veřejným. Ale copak nejsou nějaké meze slušnosti? Kdy polezou paparazzi za celebritami až na WC, aby je zachytili při vykonávání tělesné potřeby...?

Jak říkali staří dobří piráti; jediný pořádný trest je "pustit kočku z pytle". Bylo to eufemistické pojmenování tzv. devítiocasé kočky, tedy důtek nebo biče s několika řemínky, určenými k tělesným trestům, kdy odsouzenec procházel uličkou hanby a byl bit, co vykonavatelům síly stačily, dokud zlosyn nepadl bolestí.

Nebo "líbat zbrojmistrovu dceru", jak říkali námořníci další lahůdce pro zmije charakteru paparazziovských hyen, což znamenalo být zbičován přehnutý přes lodní dělo.

Herečka Jiřina Bohdalová se ve čtvrtek zhroutila a byla převezena do nemocnice. Důvodem jejího kolapsu bylo zřejmě zveřejnění ikriminovaných choulostivých fotografií!

Seřadil bych celou redakci na veřejném pranýři, hezky vysvlečené do naha, přivázané ke sloupům, aby si na ně každý mohl plivnout a dát jim, co proto, aniž by se mohli bránit. Jako paní Bohdalová...

Tak se spravedlivě trestá zločinec. Jiný trest, než bolest, utrpení a ponížení není dosti účinný pro podobné novinářské parchanty, kteří umí kvůli penězům pouze zákeřně ubližovat...Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 14.06.2008 13:48:36     Reagovat    Nový komentář
Autor: [tulák] - Jarda (jarda@poetickej.net)
Titulek:
nesdílím tvé rozhořčení

Komentář ze dne: 14.06.2008 15:55:23     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Karolína Maxová (karolina@postreh.com)
Titulek:
Vážně za to může redakce? Že někdo vyfotí nahou Bohdalovou - budiž. Jedná se o paparazziho, které mu jde o peníze a kvůli nim nemá žádnou soudnost. Že někdo otiskne nahou Bohdalovou - budiž. Jedná se o bulvár, který dychtí po senzacích. Že si někdo koupí deníky typu Aha! - nechápu. Vysvlečená babička, i když zatraceně slavná, mě nezajímá, stejně tak je mi šumák, že se někdo žení nebo rozvádí, má milenku nebo dluhy...a až nás bude drtivá většina, bulvár zkrachuje. Na závěr jen dodám, že mi je jasné o jakou utopii se zároveň jedná...škoda :-)

  
Komentář ze dne: 14.06.2008 21:29:37     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - obr (@)
Titulek: Re: šumafuk
Jasně, co se netýká mé vlastní nahoty a ponížení, to je mi šumafuk... super, ať žijí svobodné názory, objektivní a především nealibistické...

  
Komentář ze dne: 15.06.2008 09:27:16     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Ondřej Hložek (ondrahlozek@seznam.cz)
Titulek: Re:
ANo, vážně za to může redakce. To, že někdo někoho vyfotí, je v pořádku. To, že už to zpeněží, ne. Bulvár je čím dál ostřejší, od toho se také odvíjí i mentalita lidí, kteří druh tohoto čtení kupují. Národ prostě blbne, stal se urýpaným, funícím nechutou...A že nechápeš, že si to někdo koupí...Bulvár je nejčtenějším periodikem v republice. Od Blesku, až po Aha a další.
Problém není ten, že to vychází, ale to, že to většina lidí prostě kupuje. Nebo alespoň čte přímo v regálech na nákupu v marketu.
Chce to zamyšlení. Já osobně bulváru neholduji, stačí si přepnout na Novu a má duševní biosféra je na pokraji zhroucení...Milujte proto Respekt, to je snad jediné čtení v republice, které nesmrdí...
Howgh!

    
Komentář ze dne: 15.06.2008 09:57:54     Reagovat    Nový komentář
Autor: [tulák] - Jarda (jarda@poetickej.net)
Titulek: Re: Re:
fotograf?
jen těžko ho jde podezírat že čekal na nahou bohdalku, že jo
i když, třeba je to její zvyk, a on fakt čekal, a že to prodal? nojo výcvak co vám zaplatí dovolenou, odolej potom, někdo jo někdo ne, holt asi sme takoví
redakce?
bez toho že bych byl z takovejch tiskovin odvázanej, dělá jen svou práci, ke který ji žene senzacíchtivej čtenář
především
co samotná ta focená ženština?
tak přemejšlím čí babče či mámě (v 77letech) by se podobnýho něco stalo na balkóně, možná tak v LDeNce, jenže tam fotit by byla zhovadilost

kde je potom ta chyba?
v lidech pro který se prachy stávaj jedinou modlou
v systému, kterej todle dovolí
nebo v každym z nás je jí kousek?

Komentář ze dne: 15.06.2008 10:18:06     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Hill] - Hill
Titulek:
Příliš mnoho rozhořčení, málo objektivity. Jistě, vyjadřuješ svůj názor, ale pomíjíš, že řada viníků se táhne podstatně dál za redakci a o kousek i na stranu opačnou.
Když například já vylezu nahý na balkon kdekoli, mám asi tak pět až dvacet minut na to, než si toho vůbec někdo všimne, a další minuty ztratí, než ho napadne, že by se to mohlo vyfotit. Jenomže nejsem známá osobnost a všichni odnaproti mají něco užitečnějšího na práci, nikdo nečeká s připraveným nádobíčkem, až (a zda) se vůbec objevím. Cítíte ten rozdíl? Jako paní Bohdalová bych to ovšem raději nezkoušel ani na minutu. Důvod je jasný - patří mezi ty, kdo mají soukromí jen tam, kde je nikdo nezná, což je i v turistických střediscích mimo území této republiky situace čistě iluzorní. Tedy základní opatrnost je na místě i tam.
Bulvár má své čtenáře a je jich zřejmě dost a vůbec jim to nepřipadá blbý, jinak by redakce musely zkrachovat. Budeme proto sekat neviditelnou ruku trhu?

  
Komentář ze dne: 20.06.2008 17:37:43     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek: Re:
S tímto názorem naprosto souhlasím. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz