.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

 .: Online
Stránku si právě čtou 4 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

TESLA uvedla na trh digitální televizní vysílače

Histes - Elektrotechnika - 29. 06. 2006 - 7636 přečtení

tesla-kombinovanamaly.jpgDigitální vysílače slouží nejen k přenosu televizního a rozhlasového signálu, ale také i k přenosu dat. V současné době je digitální vysílání zavedeno již v několika evropských zemích. To způsobuje rychlý rozvoj oboru.

Vývojová pracoviště společnosti udržují krok s probíhajícím rozvojem zařízení pro televizní vysílání. Využitím nových technologií polovodičových VF výkonových prvků typu „LDMOS“ a kodérů CODFM s digitálními předkorekcemi vývojáři hloubětínské Tesly dosáhli lepších technicko-ekonomických parametrů v dokončených a nově vyvíjených řadách vysílačů DVB-T, které pokrývají pásmo od 20 W až do 1 kW.

Tato řada umožňuje snadný a méně nákladný přechod z analogového na digitální vysílání. Novou řadu vysílačů doplňuje systém jejich dálkového ovládání a diagnostiky s využitím Internetu (Ethernetu), který velmi podstatně zvyšuje komfort uživatelského prostředí. Digitální vysílače jsou snadno a rychle aplikovatelné pro systém DVB-H. Vývoj digitálních technologií bude završen univerzálním stavebnicovým řešením „na klíč“.

TESLA, akciová společnost dodává digitální vysílače následujících výkonů:

  • 50 W, 100 W, 200 W, 400 W, 800 W, 1 kW.


V současné době nové vysílače slouží v několika experimentálních projektech DVB-T. České Radiokomunikace provozují experimentální digitální terestriální SFN síť. V projektu společnosti Czech DVB Group, a.s. jsou využity antény a kompletní řízení všech projektových prací. Pro další pilotní projekty DVB Group, a.s., společnosti Český Telecom a Slovak Telecom byly dodány vysílače a anténní systémy. Český Telecom jako první v ČR využil kontejnerové řešení digitálního stanoviště. Pro zákazníka v Moskvě byl zprovozněn digitální vysílač pro experimentální vysílání o výkonu 1 kW, který je využit výhradně pro datové služby.

 Na závěr ve stručnosti představme nejvýkonější vysílač 1kW.

Charakteristika
tesladbt.jpg- Všechny vysílací módy dle ETS 300 744
- Stavebnicový modulární systém umožňující snadnou výměnu dílů
- Plně tranzistorované
- Aktivní rezerva koncových stupňů
- Širokopásmové zesilovače LDMOS
- Vyjímatelné výkonové zesilovací moduly
- Softwarová korekce nelinearity koncových stupňů
- Kmitočtový syntezátor (možnost vnějšího řízení signálem 10 MHz a 1pps)
- Komunikace pomocí RS 232, případně RS 485
- Vestavěný PRBS test generátor
- Volitelně
- Volitelně SFN adapter pro jednofrekvenční sítě
- Volitelně GPS přijímač pro synchronizaci jednofrekvenční sítě
- Volitelně varianta vysílače se dvěma modulátory a automatickým přepínáním (pasivní rezerva budičů)
Technický popis
- Vysílače DVB-T řady H - 1000W - Technický popis (194KB)

Po letech stagnace a i jisté degradace výrobce vysílací techniky se našel jistý záchranný bod před krachem, který by jistě bez přechodu na digitální elektroniku nastal. Jsme svědky udržení se tradiční české firmy v nejmodernějších trendech a schopnosti reakce na vývoj poháněný obrovskými nadnárodními koncerny.

tesla-kombinovana.jpgPro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek | Zdroj: Tesla, as

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 29.06.2006 10:53:46     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - sköld (@)
Titulek:
ve škole jsme každý znali pseudonym Tesly - "technicky slabší" , ale vypadá to, že kousek odskočila z bahna.

  
Komentář ze dne: 29.06.2006 10:59:26     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - RV (@)
Titulek: Re:
nojo, na východě to nejlepší co bylo, oproti západu zaostávající (ale až po nástupu tranzistorů, do té doby to byla spíš poctivá konstruktérská práce). Známý výrok ministra ele počkáme si až na celovodiče lecos vysvětluje...

  
Komentář ze dne: 21.11.2007 09:27:44     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - seky (@)
Titulek: Re:
Tesla nikdy nebyla zaostala ani technicky slaba, jsou to jen pomluvy tech, kteri s touto technikou nikdy nepracovali. Rad bych videl jakykoliv zapadni vyrobek te doby, ktery dokazal to co Tesla.

    
Komentář ze dne: 21.11.2007 13:16:04     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Zbynek (@)
Titulek: Re: Re:
Shodou okolností jsem zrovna před dvěmi týdny dokončil seminární práci na téma "průmysl města Rožnova pod Radhoštěm" a asi čtvrtina té práce se tesle věnuje.
Bohužel tedy... TESLA zaostalá byla. Ačkoli v ČSSR neměla konkurenci, po otevření trhu nedokázala konkurovat výrobkům ze západu ani technologicky, ani cenově a kdyby se nebyla rozpadla na řadu menších, specializovaných podniků (nejlépe je na tom v současnoti ON Semiconductor, Radekov, ale i jiné), byla by zanikla úplně.

      
Komentář ze dne: 21.11.2007 13:55:03     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Právě s rozpadem Tesly došlo k největším problémům, jeden výrobek vyrábělo i několik závodů současně. Pokud by se do Tesly cpalo stejně jako do Vítkovic, mohla zůstat dodavatelem číslo jedna pro trh střední a východní Evropy. (Otázkou je, zda-li je to správně)

Dnes můžeme vidět, že závody opět ožívají a co v devadesátých letech zkrachovalo, dnes opět mnohdy funguje. Je hloupost tvrdit, že TESLA SEZAM, člen nadnárodní korporace On Semiconductor, je na tom nejlíp. Právě u ní panuje veliká nejistota, zda-li bude v provozu ještě za dva roky. Existují tři varianty - 1. přesunout výrobu dále na východ, 2. postavit závod úplně nový na zelené louce, 3. všechny prostory dnes sloužící k výrobě využít pouze pro výzkum - to bychom se ovšem vrátili zpět do doby před 17. listopadem. Po revoluci se zjistilo, že nejpřísnější požadavky splňuje pouze výzkumná linka, proto se právě na ní začalo vyrábět. A o tom, co to bylo tenkrát ustát první léta svobodného Československa a Česka už by Vám mohla povykládat třeba Klára Konvičná, mluvčí podniku. V Rožnově stojí za zmínku ještě Terosil vyrábějící křemíkové ingoty. Postránce technologické jsou pochopitelně na nejvyšší úrovni bývalé výrobny křemíkových čipů, tedy Rožnov a Piešťany. Největší zisky však má AVX (který přetáhl většinu zaměstnanců Tesly Lanškroun) podílející se na 60% světové produkce kondenzátorů.

Mám fotografie i ze samotné výroby křemíkových čipů v Rožnově. Taky z výzkumu. Ale bohužel je nemůžu poskytnout ani na žádost emailem. Ovšem u Tvé seminární práce embargo určitě neplatí, budu rád, pokud si ji budu moci přečíst.

Richard

      
Komentář ze dne: 21.11.2007 14:10:57     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes [admin] (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Ještě k té zaostalosti - řekl bych, že tento problém se začal lámat na konci 80. let. Poslední řady součástek z roku 1993 používáme do zapojení daleko raději, nežli dnešní z číny - protože jsou - kupodivu - menší a spolehlivější (Ale ne každý podnik má zásoby posledních řad z počátku devadesátých let). otevření hranic mělo za následek oddálení hospodářské krize na západě, kdy se zboží navezlo sem. Prodávaly se Televize už i pět let staré za neuvěřitelé sumy... Ale kvalita? Zatímco byl Čech zvyklý, že si koupí televizi na 20 dalších let, najednou to bylo trochu jinak. Na druhou stranu se musí dodat, že pracovní morálka se v Oravě nikdy nezměnila a tím si jen přidala na pravděpodobnosti, že zkrachuje... tak se taky stalo. OVP nemá s Oravou nic společného, stejně tak dnešní elektronika ORAVA...

Já mám v pokoji už 20 let starou teslu Color 429 s dálkovým ovládáním - jo, má sice jen 8 kanálů, ale stejně jsem za život nepotřeboval víc než čtyři a pokud se rozhodnu pro digitální přijímač, stačí mi opět jen dva kanály - na jednom naladím video a na druhém tu krabičku, ke které budu mít zvlášť ovladač.

Rodiče budou mít už třetí televizi... aneb porevoluční nadšení po Toshibě a potom skvělá koupě Mascomu.

Komentář ze dne: 30.06.2006 15:20:32     Reagovat    Nový komentář
Autor: [WhiteShadow] - Stín (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek:
Zajímavé.., ten poslední odstavec je dobrá tečka. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz