.: Rubriky
plus 1) Poezie a próza
plus 2) Hudba
plus 3) Galerie
mínus 4) Film
mínus 5) Divadlo
plus 6) Věda a technika
plus 7) Mozaika (ostatní)
plus 8) Projekty POSTŘEHU

 .: Chci...

 .: Free MP3 album!
Vinylová budoucnost 2008 Vinylová budoucnost 2007

 .: Články podle data
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

 .: Online
Stránku si právě čtou 3 lidé.
 .: Informace
magazín Postřeh
ISSN 1803-5639
Národní knihovna ČR:
001686222
TOP 15, Fotogalerie

 .: Login

Jméno (přezdívka)
Heslo


Registrace nového čtenáře

Skladba Černá mandarinka / Composition Black Tangerine

Histes - Vlastní tvorba - 11. 02. 2007 - 4594 přečtení

Skladba věnovaná 30.12.2006 Barči Myslikovjanové. žádný záznam nebyl dosud pořízen, oba dostupné klavíry jsou rozladěny, musel jsem sáhnout po klávesách a řekl bych, že jsem vytvořil zatím nejlepší syntesii. Tentokrát jsem se skutečně snažil, neboť se záznamem počítám na příští album, které, jak jsem sliboval, bude docela jiné. Nuže poslechněte, pro někoho pokrok, pro jiného ztráta klasického klavírního zpracování... This composition was the present for friend Black Tangerine (she maganes Galerrie of Postreh.com in this time). I can compose only for people I like and she is one from them. So, nice listening.


Bitrate: 128kbit/s
Formát: MP3 Stereo
Velikost: 2,67MB
Délka: 2:55 sec
Poslechnout si skladbu (Listen to this song)

Skladba je volně šiřitelná pouze tímto mp3 souborem. Jakékoli další přepalování a konverce na audio cd mimo osobní potřebu považuji za trestné.

Don't burn to the CD/DVD. You can spread it only as this MP3 file.


Pro ohodnocení článku musíte být registrovaným čtenářem  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0]

 
Informační e-mail Upozornit emailem     Vytisknout článek Vytisknout článek

Komentáře na Facebooku:

Komentáře na Postřehu:
Komentář ze dne: 11.02.2007 02:04:05     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re: Re:
Ještě bych dodal, že jsem se nesnažil jen kvůli použití do příštího alba :))

Komentář ze dne: 11.02.2007 16:18:54     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Ivo-Hary] - Ivo Hary z Náchoda (normalnisilenec@seznam.cz)
Titulek:
Poslechl jsem si a nejen ze zvědavosti. Rozhdně mne skladba nezklamala a mohu říci, že úvodní motiv, hraný zpočátku v houslovém rejstříku a v závěru skladby v klavíru, jsem si bezděčně pobrukoval už po prvním poslechnutí, kdy jsem musel na čas odejít od PC - a stejně mi zůstal v hlavě. Po smyčcovém úvodu přechází skladba do jakéhosi tajemna v stylu J.M.Jarre - povedené, ale po cca 0:45 mi přijde tempo příliš rychlé, než odpovídá mému vidění. Možná že to je utajená "zběsilost v srdci" - její, Tvá, nebo obou, kterou jsi vycítil. Anebo pocit, že čas se krátí a je třeba spěchat ... Naštěstí po 1:40 přijde nádherný dlouhý dozvuk a po něm skvostné klavírní sólo, nyní pro mé ucho v zcela přiměřeném tempu. Celkově nemohu jinak než chválit a mít obdiv k Tvé invenci. "Sněženka", dosud moje nejmilejší, dostala vážnou soupeřku.

Komentář ze dne: 11.02.2007 18:59:05     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Tangerine] - Black Tangerine (malaBaruska@seznam.cz)
Titulek: ještě jednou Díky
Ano, takhle skladba patří k mým oblíbeným... a není to jen proto, že byla věnována právě mně. Tahle skladba je mi blízká, vyvolává ve mně spousty emocí... Hned ráno jsem si jí stáhla a celý den jí poslouchám na MPtrojce:o) Kdo nevíte, že právě procházím obdobím kdy střádám přání a vůbec celkově vše co se týče mémo pohřbu v budoucnu ( neděste se prosím ).. tak tady opíšu pár slov z jednoho bloku: Chci aby mi na rozloučenou zahráli Nirvanu - Lake of fire, Jesus doesn´t want... a Sappy... Noa teď můžu dodat: .. a také ještě chci aby mi na rozloučenou zahráli Richarda Vaculu - Composition Black Tangerine ... a nebo nejlépe aby to zahrál přímo sám Ríša osobně a naživo... Nu, a nakonec chci ještě říct: jsem moc ráda za tuhle skladbu.. a... ještě jednou ...DÍKY Ríšo:o)

  
Komentář ze dne: 11.02.2007 20:58:39     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re: ještě jednou Díky
Na pohřbech přeci hrají MrchoTrupci :) (slovo převzato z vyprávění Davida Bátora). Měl bych na pohřeb fajn skladbu... mají ji hrát dechy, bicí a elektrická kytara, ale jestli seženu někoho, komu se do toho bude chtít... to nevím. Děkuji za milou reakci, víc už napíšu přímo na ICQ. Ahojky :) A když už jsme u těch pohřbů, chtěl bych zpopelnit, nerad koukám na nafouknuté psy a kočky obsypané housenkami... To radši ať jim to rovnou pořádně pohnojím.. vlastním popelem.

    
Komentář ze dne: 11.02.2007 21:35:53     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Ivo-Hary] - Ivo Hary z Náchoda (normalnisilenec@seznam.cz)
Titulek:
... Vždycky si přál až bude popel i s kytarou, vodou ať plavou jen žádný hotel s křížkem nad hlavou /Buty/ ... (možná to není komentář k dílu a nedodržuje pravidla, ale je to tak sugestivně související ...)

    
Komentář ze dne: 11.02.2007 21:44:15     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Tangerine] - Black Tangerine (malaBaruska@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: ale kdeže
Já chci prostě na pohřbu NIRVANU a RICHARDA VACULU:)) žádná klasika... chci tam to co mám nejraděj...a to rozhodně "mrchotrupci" nejsou:))

Komentář ze dne: 11.02.2007 19:07:10     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Hill] - Jaroslav Ferst (@)
Titulek: jojo
Jojo, tohle já můžu. Rosteš. Má to jednoduše, až nakažlivě zapamatovatelnou melodickou linku, jednotící motiv, prostě působí to kompaktně. Zařadil bych to k tomu nejlepšímu, spíše o kousek před to nejlepší, cos dosud zveřejnil nebo poslal. To ovšem neznamená, že příští nemůže být lepší ;)

  
Komentář ze dne: 11.02.2007 21:00:29     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re: jojo
ani jsem netušil, že už jsi něco ode mne poslouchal... Děkuji za ohlas.

    
Komentář ze dne: 11.02.2007 21:41:50     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Hill] - Jaroslav Ferst (@)
Titulek: Re: Re: jojo
Poslouchal a poslouchám, začalo to přece vzájemnou výměnou ukázek dlouho předtím, než jsem se objevil na těchto stránkách. Od té doby tvých skladeb přibylo, snad všechny jsem slyšel, a tak jsem se osmělil k této něco poznamenat. Bez škatulek a žebříčků.

Komentář ze dne: 11.02.2007 21:34:55     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Harr (Harr@atlas.cz)
Titulek:
Moc se mi to líbí,mám z toho stejný dojem jako Hary....taky si pobrukuju

Komentář ze dne: 11.02.2007 22:14:41     Reagovat    Nový komentář
Autor: [rohoz] -
Titulek:
Milý Richarde, neumím hrát na žádný hudební nástroj, neznám noty, to jen, abys můj názor předem omluvil a případně s lehkostí přešel. Poslouchal jsem skladbu dvakrát. Její ústřední motiv je velmi příjemný, působí spíše jako relaxační. Možná bych upozornil asi na okamžik zhruba mezi 1:41 až 1:48 min. Tam se mi zdá, že ten přechod k další, vzdušné části (vidíš ty odborné výrazy ?) není šťastný. Působí jako jakési zakončení první části, a nástup de facto stejného hudebního motivu přichází poněkud nejistě, což by v pojetí skladby nevadilo, ale to uzavření v 1:41 -1:48 mi přijde tím táhlým tónem jako definitivní. A ještě k počátku skladby. Jde o skutečně hezký motiv, ale v mém srdci básnickém vzbuzuje pocit, že z něčeho vyrostl, že už je odpovědí na něco, že si už s něčím hraje, něco řeší, a proto mi na úvod schází pohled na kořeny. Ale jinak se mi líbí hodně, včetně aranžmá, a je bezvadné, že tu děláte takové věci.

  
Komentář ze dne: 11.02.2007 22:51:11     Reagovat    Nový komentář
Autor: neregistrovaný - Histes (@)
Titulek: Re:
Cit tedy máš. Tato verze není ta, kterou jsem hrál poprvé v brně a skutečně se v mnoha věcech liší od té kořenové. To doznění se mi líbí z celé skladby nejvíce - původně bylo pro pozdější počítačové prolnutí s druhým záznamem, který byl schválně dělán s minimálním aranžmá.. Jenže jsem si chor ke konci první části tak oblíbil, že jsem ho nepřekryl přechodem. Vyvolá to trochu napětí a šokuje pokračováním, dle mého... Děkuji za zajímavý komentář

    
Komentář ze dne: 11.02.2007 23:26:58     Reagovat    Nový komentář
Autor: [Ivo-Hary] - Ivo Hary z Náchoda (normalnisilenec@seznam.cz)
Titulek:
Souhlasím a můj předchozí komentář to myslím potvrzuje, vidím doznívání prvního harmonického aranžmá jako přechod k něčemu, co je pro mne kvalitativním posunem a emotivním vyzněním motivu skladby. .: Služby & akce PT
 

 

(c) Postřeh team 2001 - 2009        postaveno na českém opensource redakčním systému phpRS

 

şehirler arası nakliyat şehirler arasi nakliyat ücretleri

fotografie

|

grafika

|

hudba

|

literatura

|

umění

|

galerie

|

poezie

|

gramodeska

|

ars polyri

|

věda

|

elektro

|

technika

|

radio

|

bastlení

|

konstrukce

|

schémata

optimalizace PageRank.cz